• Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
  +38 (0342) 50-62-00
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-1715
  Обід: 12-13

Нагадали про умови призначення субсидій

16.11.2020

Заступник директора департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Галина Сеник розповіла про умови призначення субсидій, а також обмеження щодо їх отримання.

Зокрема, перепоною для отримання субсидії є опалювальна площа житлового приміщення, яка перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку, придбання транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплати послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або транспортного засобу, крім медичних, освітніх, житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

Також субсидія не призначається сім’ям, у складі яких є непрацюючі люди працездатного віку, або особи, які понад 60 днів перебували за кордоном. Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг понад три місяці, коли ця сума перевищує 340 гривень не дає права на призначення субсидії. Після повної сплати боргу можна подати документи на повторне оформлення субсидії.

У порівнянні із минулим роком кількість отримувачів субсидій збільшилася і тепер становить 95 тисяч прикарпатців. 91 тисяча домогосподарств отримують субсидії у готівковій формі через відділення банків та «Укрпошти». Решта – безготівково на рахунки надавачам житлово-комунальних послуг.

Обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

– обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства

– середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

– дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія;

– отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.