• Довідка щодо заборгованості
  +38 (0342) 50-62-00
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17, Обід: 12-13

Підготовка котла на альтернативному паливі

Підготовка котла на альтернативному паливі

DSC 07533 2705

Чистка твердопаливного котла, це тривалий, багатофункціональний технологічний процес підготовки складного теплогенеруючого обладнання до експлуатації в наступному опалювальному сезоні 2020/2021 рр.

В котельні, що розташована на вулиці Тролейбусна, 40а, вже котрий сезон надійно працює сучасний котел на альтернативному паливі – деревинна тріска – литовської фірми «ENERSTENA». Кожного року, по завершенні опалювального сезону, спеціалісти нашого підприємства виконують загальну чистку і наладку всіх складових цього складного теплогенеруючого об’єкту. Процес підготовки всіх елементів котлоагрегату триває не один тиждень і включає цілий ряд технологічних робіт.

Найпершим кроком є внутрішня очистка самої топки котла від залишків згорання деревинного палива. Під час цієї технологічної операції виконується очистка стін, стелі, колосників котла від решток палива і золи, також очистка димового каналу від топки до самого котла. Цю технологічну операцію працівники котельні виконують у спеціальному захисному одязі та респіраторах, адже перебувають безпосередньо в середині топки.

Наступним кроком є чистка самого водогрійного котла і полягає вона у видаленні залишків продуктів згорання з конвективних труб діаметром 50 та 70 мм. (станом на 26.05 виконується саме ця технологічна операція). Працівники котельні, виконуючи цю роботу, перебувають на самому «чубку» котла під самою стелею котельні.

DSC 07499 2705

Чистка мультициклону та допоміжного обладнання є наступною в технологічному процесі, коли від кіптяви і золи окрім робочих поверхонь виконується очистка шнекового транспортеру, чистка димових каналів, запірних пневмозасувок димососу від котла до димовикідної труби.

Конструкцією теплогенеруючого агрегату твердопаливної котельні передбачено централізоване видалення решток продуктів згорання і золи з топки за допомогою спеціальних транспортерів і накопичення їх в призначених для цього контейнерах. Тож наступним кроком є очистка цих транспортерів.

Деревинна сировина (тріска) зі складу подається до топки котла спеціальним транспортером, який необхідно ретельно обстежити, змастити рухомі частини, виконати підтяжку кожної окремої ланки.

Завершальним етапом є чистка водного економайзера. Під час цієї технологічної операції виконується очищення і мийка труб діаметром 40 мм водою під тиском 100 кгс/кв.см.

Процес підготовки котлоагрегату на альтернативному паливі тривалий, складний і відповідальний. Проте якісне виконання всіх регламентованих робіт гарантує надійну роботу об’єкту з генерації теплової енергії впродовж цілого опалювального сезону.

На фото: Топка і транспортер по видаленню золи після чистки (відкриті);

Виконується очистка конвективних труб котла.

3

Оренда техніки

Якщо Вам потрібна техніка для перевезення вантажу, для земельних робіт, або потрібен автокран, Ви можете звернутися до нас і взяти техніку в оренду.