• Довідка щодо заборгованості
  +38 (0342) 50-62-00
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17, Обід: 12-13

01.10.2020 — 14:34 Інтернет-сайт «Франківчани» «frankivchany.if.ua»

За п’ять років в Івано-Франківську модернізували приблизно десять котелень з 31. Заміна старого обладнання на сучасне скоротила використання газу та електроенергії.

Про це розповів т.в.о. головного інженера “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Михайло Кобилянський, пише “Суспільне”.

Відеосюжет ОДТРК Суспільне телебачення «Карпати» можна переглянути за Ел. адресою: https://youtu.be/BqDlF3hQtH8

За його словами, усі роботи проводили за гроші Європейського банку розвитку та реконструкції, а також в межах програми енергоефективності “НЕФКО”. Загалом, втрати в тепломережах за 2019-й рік становили близько 14 %.

Котельня на Медичній, 17 обслуговує онкодиспансер та центр психологічного здоров’я. Після модернізації вона використовує газу на третину менше, ніж раніше. Рахунки за електроенергію – мінімальні. За словами машиністки котельні Тетяни Шекети, п’ять старих котлів НІІСТУ поміняли на три нові. Зокрема, котли італійського виробництва використовують для нагрівання води, а дров’яний український – взимку для подачі тепла. Нове обладнання також полегшило роботу працівникам котельні.

“За тим треба було пильнувати, постійно треба дивитися, бо могли ставатися якісь аварійні ситуації. Могли пропустити їх, наприклад, води не стало. Там наче теж спрацьовувала сигналізація. Нові котли, мабуть, є більш економними. На ті котли витрачалося більше енергії”, – розповіла Тетяна Шекета.

Загалом, за гроші європейських програм реконструювали близько десяти котелень. Т.в.о. головного інженера “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Михайло Кобилянський каже, що заміна старих котлів на вулиці Військових Ветеранів на нові скоротила споживання електроенергії у п’ять разів.

За словами Михайла Кобилянського, якщо повністю поміняти мережі, якими користується котельня, можна вийти на європейський показник втрати тепла у 8-9 %.

“Теплові мережі треба міняти, якщо ми хочемо досягнути зменшення втрат. У Франківську невисокі втрати теплової енергії. За минулий рік втрати у тепломережах були на рівні 14 %“, – зазначив Михайло Кобилянський.

Цього року, готуючись до нового опалювального сезону, відремонтували 32 котельні та 130 км теплових мереж. Під час робіт виявили 149 поривів. Найбільше аварій сталося в мікрорайоні Позитрон (вулиця Стуса, Миколайчука, Симоненка). Капітальним ремонтом мереж не займалися.

“Ми цього року, в основному, займалися ремонтом там, де прорвало. Одне, що ми планово поміняли за інвестиційною програмою, – 100 метрів позаду 10-ї школи в районі вулиць Стуса-Симоненка“, – сказав Михайло Кобилянський.

Найбільше тепла – до 50 % – втрачається на ділянках теплотрас, від яких від’єднуються великі промислові підприємства. Через великий діаметр трубопроводу подача тепла є великою, а забір – маленький. Після аудиту “Івано-Франківськтеплокомуненерго” капітально відремонтувало приблизно три кілометри мережі за гроші різних європейських програм. Також модернізували частину котелень.

3

Оренда техніки

Якщо Вам потрібна техніка для перевезення вантажу, для земельних робіт, або потрібен автокран, Ви можете звернутися до нас і взяти техніку в оренду.