Реквізити для оплати (населення):

ЄДРПО 03346058

р/р UA923803770000026003601600012

в АТ "Укрбудінвестбанк"

 

 • Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
  +38 (0342) 50-62-00
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17
  Пт: 8-16
  Обід: 12-13

Історія підприємства

1 лютого 1966 року на базі 19 дрібних котелень загальною встановленою потужністю 24 Гкал/год. та протяжністю теплових мереж 14,8 км було утворено об’єднання квартальних котелень м. Івано-Франківськ.

 

Першим директором підприємства був призначений Олександр Маковійчук, який пропрацював на цій посаді до червня 1988 року.

Підприємство зростало за рахунок приймання на свій баланс котелень, ЦТП (центральних теплових пунктів), бойлерних та теплових мереж від різних установ, закладів і підприємств міста, проведення їх реконструкції і будівництва нових об’єктів. Одночасно за рахунок прокладання теплових мереж виводилися з експлуатації дрібні нерентабельні котельні. До 1979 року було закрито 18 таких котелень. Об’єднання на початок цього року у своєму складі налічувало 30 котелень, 15 центральних теплових пунктів, а протяжність теплових мереж складала 26 км.

Протягом перших трьох років роботи підприємства на всіх котлах було встановлено автоматизовану систему безпеки і регулювання. На базі телесистеми «Вітер» було диспетчеризовано 10 котелень, які з 1970 року і донині працюють без обслуговуючого персоналу. Для забезпечення ефективного використання палива та електроенергії на більшості котелень потужністю до 1 Гкал/год. котли і теплові мережі були переведені на використання хімочищеної води та безнакипний режим роботи. Термін роботи (довговічність) котлів типу «НИИСТУ-5» було збільшено на 20-25 років.

У 1979 році об’єднання котелень міста Івано-Франківськ увійшло, як головне підприємство, до складу новоствореного обласного виробничого об’єднання «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Для забезпечення функціонування об’єднання були створені відповідні цехи і служби: цех централізованого ремонту устаткування, виробнича та метрологічна лабораторія, цех електрообладнання та інші структурні підрозділи.

У 1985 році в результаті проведеної реорганізації із складу обласного об’єднання відділилось державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

У червні 1988 року підприємство очолив Богдан Чухній, який у серпні 2003 року у зв’язку з досягненням пенсійного віку звільнився з цієї посади.

У 2001 році першим у системі комунальної теплоенергетики України підприємство здійснило перехід на розрахунки з населенням за послуги підприємства із застосуванням двоставкового тарифу. Досвід підприємства в застосуванні таких тарифів вивчений і застосований на інших підприємствах теплоенергетики.

У цьому ж році Івано-Франківський міськвиконком підтримав ініціативу підприємства щодо встановлення тарифу на гарячу воду, який би стимулював встановлення населенням за власні кошти лічильників обсягу споживання гарячої води. У результаті такого стимулювання станом на 1 січня 2008 року близько 30 тис. споживачів, що складає 86,1% від їх загальної кількості, встановили квартирні лічильники обсягу спожитої гарячої води.

Для забезпечення своєчасних розрахунків з постачальниками природного газу підприємство з 1 січня 2002 року перейшло на розрахунки з населенням по фактичному обсягу спожитої протягом оплачуваного місяця теплової енергії, в результаті чого відпала потреба у проведенні перерахунку з населенням по закінченні опалювального сезону.

У складних умовах переходу економіки до ринкових відносин підприємство, крім основної діяльності (виробництва теплової енергії), проводить на замовлення населення і юридичних осіб перевірку водяних лічильників, пуско-налагоджувальні і монтажні роботи теплових установок, виготовляє ковані вироби та надає інші послуги.

У 2003 році дипломом лауреата Всеукраїнського конкурсу «Топ-менеджер ЖКГ України» за розробку якісно нових підходів до формування економічної моделі підприємства був нагороджений директор «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Арсентій Блащук, який з червня 1991 року працював на посаді заступника директора підприємства з економічних питань, а з серпня 2003 року очолив підприємство.

Державний комітет житлово-комунального господарства України за підсумками роботи за 2003 рік нагородив підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» дипломом «Провідне підприємство в номінації «Житлово-комунальне господарство». Аналогічну нагороду підприємство отримало також за підсумками роботи за 2004 рік. У цьому ж році міжгалузева Асоціація з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» нагородила директора підприємства Арсентія Блащука дипломом та присвоїла йому звання “Кращий господарник року” за суттєвий внесок в розвиток господарської діяльності та оздоровчого фізкультурно-спортивного руху на підприємстві.

Пріоритетним напрямком розвитку підприємства залишається робота щодо зменшення залежності від зовнішніх постачальників енергоресурсів. У вересні 2004 року ввели в експлуатацію першу в Івано-Франківській області когенераційну установку фірми «Caterpillar» на базі газопоршневого двигуна G3516TA електричною потужністю 1 МВт (1,2 МВт теплової потужності) в котельні по вул. Федьковича, 91 А, яка забезпечила цілодобовим гарячим водопостачанням обласну клінічну лікарню та прилеглі житлові будинки.

При значних обсягах споживання електричної енергії підприємством для виробництва і транспортування тепла до споживачів, технологія одночасного виробництва електричної енергії та підігріву води найкраще показала себе як економічно ефективна. Вартість електроенергії, виробленої на цій установці, в півтора рази нижча за вартість покупної електроенергії.

У 2004 році підприємством розроблений стратегічний план дій на 2005-2010 роки, який обговорений громадськістю міста і дістав підтримку у більшості мешканців обласного центру. План передбачає подальше підвищення якості послуг, зокрема перехід до цілорічної подачі гарячої води, покращення стану теплових мереж, значне зменшення втрат теплової енергії та гарячої води, проведення низки енергозберігаючих заходів.

Станом на 1 січня 2005 року потужність підприємства склала 679,8 Гкал/год., кількість котелень – 42 одиниці, довжина теплових мереж – 150, 2 км, житлова опалювальна площа – 2290,9 тис. м², кількість абонентів-фізичних осіб – 48 тис., кількість споживачів-юридичних осіб – 668. Підприємство забезпечує подачу місту тепла та гарячої води.

Усвідомлення колективом підприємства того, що безперебійне постачання всіх споживачів теплом та гарячою водою є основною умовою нормальної життєдіяльності міста викликає у колективу постійний пошук раціонального використання енергоносіїв, освоєння нових технологій, поліпшення якості наданих послуг та зниження їх вартості.

На підприємстві освоєно проведення власними силами, як поточного так і капітального ремонту усього теплового обладнання. Власними силами виконуються також пуско-налагоджувальні роботи та режимно-налагоджувальні випробування котлів. За останні три десятиліття замінено більше ста котлів старого типу на сучасні високоефективні.

На котельнях підприємства проведено заміну малоефективних пальників на пальники з високим ККД. На ЦТП встановлені високоефективні пластинчаті теплообмінники. Протягом останніх років реконструкція теплових мереж підприємства проводиться із заміною замортизованих труб на попередньо ізольовані. Попередня ізоляція труб здійснюється на спеціалізованій дільниці підприємства, що дає значну економію коштів. Втрати тепла при його транспортуванні в таких трубах зменшуються, як мінімум, втричі, у порівнянні з втратами при транспортуванні в неізольованих трубах.

У 2006 році «Івано-Франківськтеплокомуненерго» розпочало плідну співпрацю з місцевим підприємством – 63-ім котельно-зварювальним заводом: у двох котельнях, розташованих по вул. Угорська, 6 а, та вул. Шевченка, 34, замінили морально застарілі та фізично зношені газові котли НІІСТУ-5 з реальним ККД на рівні 75% (проти паспортного 86%) на нові стальні жаротрубні водогрійні котли типу КСВ. Паспортний коефіцієнт корисної дії котлів КСВ становить 91%. Впровадження сучасних котлів з більшим ККД дало змогу значно скоротити споживання природного газу при виробництві теплової енергії на цих котельнях.

У 2007 році запровадженоряд енергозберігаючих технологій і закінчено пусконалагоджувальні роботи на котельні на вулицях Угорській та Шевченка: встановлено котли типу КСВ з повною автоматизацією та виведенням роботи на центральний диспетчерський пункт. Ліквідовано відкритий водозабір у 22 будинках від котельні на Тролейбусній. На котельнях, розташованих на вулицях Індустріальна та Симоненка впроваджено модернізовану схему оптимального використання енергоносіїв. Це дало змогу скоротити витрати паливно-енергетичних ресурсів.

Цього ж року Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів відзначило Арсентія Блащука галузевою відзнакою «Знак пошани», а підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за значний внесок в економічне зростання держави визнано лауреатом Всеукраїнської акції «Лідер товарів і послуг України – 2007». Взагалі, за останні півтора десятиліття підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» стало одним з провідних серед теплопостачальних підприємств України, що неодноразово відмічено Державним комітетом житлово-комунального господарства України, Міжгалузевою асоціацією з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго», Інститутом рейтингових досліджень Асамблеї ділових кіл України та іншими українськими і закордонними громадськими організаціями.

На 1 січня 2008 року потужність «Івано-Франківськтеплокомуненерго» складала 668,6 Гкал/год., кількість котелень – 37, центральних теплових пунктів – 36, загальна опалювальна житлова площа – 2 млн. м².

У 2008 році встановлено когенераційну установку електричною потужністю 1,4 МВт (1,7 МВт теплової потужності) на базі газопоршневого двигуна G3520B фірми «Caterpillar» в котельні по вул. Індустріальна, 34 а. Її експлуатація поряд із виробництвом електроенергії покращила подачу гарячої води споживачам центральної частини міста. Собівартість електроенергії, яку виробляє когенераційна установка – вдвічі дешевша, ніж ціна за електричну енергію, яку Теплокомуненерго купує.

Наступним етапом впровадження новітніх технологій стало застосування котлів, які працюють на біопаливі. Першою котельнею, на якій встановили водогрійний котел потужністю 250 кВт, що працює на тирсі з деревини, стала котельня у селі Крихівці Івано-Франківської міської ради, яка забезпечує теплом місцеву середню школу. Наступним проектом стало впровадження двох водогрійних котлів сумарною тепловою потужністю 3,4 МВт в котельні по вул. Юності, 11. Також тут створено необхідну інфраструктуру для зберігання і подрібнення деревини та автоматичної її подачі в котли для спалювання. Всі процеси автоматизовані та потребують мінімального втручання персоналу. Сировиною для забезпечення цієї котельні є відходи деревообробних підприємств та санітарної чистки насаджень міста та приміської території.

14 травня 2008 року в Івано-Франківській міській раді відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) реконструкції та модернізації системи централізованого теплопостачання міста за участю громадськості та засобів масової інформації. Учасники презентації наголосили, що для радикального покращення становища необхідна повна реконструкція та модернізація системи теплопостачання, техніко-економічне обґрунтування яких і було замовлене в Агентстві з раціонального використання енергії та екології «АРЕНА-ЕКО».

Проект передбачає модернізацію потужних котлів на районних котельнях, заміну застарілих котлів в квартальних та малих котельнях на високоефективні, впровадження на ряді котелень котлів, які працюють на відходах деревини, впровадження когенераційних установок, сучасних систем автоматизації та контролю, перетворювачів частоти та інше, заміна 70% теплових мереж, масове впровадження індивідуальних теплових пунктів.

Починаючи з 2008 року підприємство вело переговори з ЄБРР для отримання кредиту під розроблений проект реконструкції котелень. І 16 січня 2009 року ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» отримало згоду від ЄБРР на отримання кредиту у сумі 11,7 млн євро на реконструкцію котелень та гранту 5 млн шведських крон на модернізацію ЦТП по вул. Хоткевича, 44 а та Надвірнянській, 30.

Кредитні кошти, в першу чергу, будуть спрямовані на реконструкцію мереж. Зокрема, тепловики планують переобладнати мережі з чотиритрубних на двотрубні, біля кожної багатоповерхівки буде встановлено індивідуальний тепловий пункт, що дозволить значно зменшити втрати теплової енергії. Також кошти будуть використані на підтримку енергозберігальних технологій та модернізацію котелень.

І в лютому 2009 року між ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та Європейським банком реконструкції та розвитку була підписана відповідна кредитна угода.

Цього ж року розпочато роботу над Програмою використання електроенергії для отримання теплової енергії. У котельні на вул. Інтернаціоналістів встановлено два електричних котли «КО-120» потужністю 120 КВт, виготовлених у Дніпропетровську.

У 2009 році встановлено когенераційну установку електричною потужністю 1 МВт (1,3 МВт теплової потужності) на базі двох газопоршневих двигунів ДвГА-500-1 української фірми АТВТ «Первомайськдизельмаш» у котельні по вул. Симоненка, 3. Запровадження цієї установки повинно забезпечити наше підприємство майже на 100% електричною енергією власного виробництва. Собівартість виробленої електричної енергії когенераційними установками значно нижча від ціни, за якою підприємство закуповує енергію у ВАТ «Прикарпаттяобленерго».

9 лютого 2009 року Президент України Віктор Ющенко прийняв участь у запуску котельні потужністю 3,4 МВт, яка обслуговує в місті мікрорайон «Юність» і працює на альтернативному паливі. На той час ця котельня була єдиним в Україні об’єктом, який забезпечував тепловою енергією увесь житловий мікрорайон, використовуючи місцеві альтернативні джерела енергії – лісосічні відходи від рубок при догляді за лісом та відходи деревообробних виробництв (тирса, стружка, горбилі, рейки). Введення в дію такої котельні дозволило щороку економити 974,2 тис. грн. за рахунок заміни природного газу на використання відходів деревини.

21 липня 2009 року призначено нового директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Ним став Прокопів Ігор Богданович, депутат Івано-Франківської міської ради V демократичного скликання, член Постійної депутатської комісії з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування. До призначення на посаду директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігор Прокопів очолював Івано-Франківську базу ДП «Укрнафтогазкомплект» НАК «Нафтогаз України».

Незадовго після приходу на підприємство нового директора інженерно-технічний персонал та службовці «Теплокомуненерго» перейшли у новозбудоване адміністративне приміщення. Оптимізовано чисельність кадрів підприємства, оновлено комп’ютерну базу, що дозволило налагодити аналітичну роботу в питаннях розрахунків, значно підвищити відсоток сплати боргів за попередні роки.

Опалювальний сезон 2009-10 рр. розпочався достроково – 13 жовтня. Він пройшов без зривів і значних нарікань зі сторони споживачів, незважаючи на сувору зиму цього періоду.

Для упорядкування системи оплати мешканцями житлових будинків, які станом на 1 листопада 2009 року вносили плату за теплопостачання і підігрів води на рахунок балансоутримувачів цих будинків, та забезпечення повноти отримання підприємством «Івано-Франківськтеплокомуненерго» вартості наданих послуг за ініціативи підприємства було прийнято рішення виконавчого комітету про передачу частини житлового фонду, який числиться на балансі підприємств та організацій, на абонентське обслуговування ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Заміна теплових мереж повністю проводиться попередньоізольованими трубами. За останні роки із 150 км наявних теплових мереж повністю замінені 44 км. Крім того, в останній рік 2,16 км циркуляційних теплових мереж гарячого водопостачання замінено на поліпропіленові труби, що значно збільшує їх надійність і довговічність. Одночасно паралельно проводиться робота з поточного ремонту та випробування котлів, бойлерів, внутрішніх трубопроводів, газопроводів, електросилового та контрольно-вимірювальних приладів і автоматики.

Для використання відходів деревини та її переробки в тріску підприємством закуплено установку, укомплектовану рубальною машиною. Таке обладнаннядозволяє подрібнювати деревину, яка раніше спалювалася після проведення санітарної та профілактичної вирубки дерев у нашому місті та за його межами.

Питання енергозбереження – важливе державне завдання. Ряд центральних теплових пунктів переведено на роботу без баків-акумуляторів, за рахунок чого скорочується споживання електричної енергії на 35 % на цих об’єктах. Замінено 21 котел старих конструкцій на сучасні високоефективні котли. Планується замінити енергоємкі котлоагрегати із значним споживанням електричної енергії на більш енергоощадні, подові пальники в котлах типу ТВГ, КВГ – на більш економні типу СНГ.

За рахунок роботи 3-х когенераційних установок підприємство в основному забезпечене власною дешевою електричною енергією. Цю роботу по впроваджуванню когенераційних установок планується продовжити. Зокрема, ще одну встановлять у приміщенні ЦТП на вул. Довгій. Коефіцієнт корисної дії такої установки – 90%. Вона здатна забезпечити мешканців більше 30 житлових будинків цілодобовим гарячим постачанням і взимку, і влітку, а також стримує зростання тарифів на теплову енергію для споживачів.

Одна із важливих складових у підготовці до опалювального сезону є справність і надійність теплових мереж. Тому, згідно заходів, в термін до 15 червня 2010 року підприємство провело гідравлічне випробовування всіх теплових мереж. Практика і досвід показує, що таке випробовування підвищеним тиском дає можливість виявити пошкоджені дільниці мереж і вчасно їх замінити.

На підставі цього на підприємстві видано відповідні накази, розроблено та затверджено «Організаційно-технічні заходи з підготовки» теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2010-11рр.». розробці таких заходів передували обстеження технічного стану всіх об’єктів підприємства, про що складені відповідні дефектні акти.

Восени 2010 року опалювальний сезон почався вчасно. Котельні, які обслуговують медичні заклади, запустили 1 жовтня. Цього дня тепло подали в обласний та міський пологові будинки, в обласний перинатальний центр, в обласні онко- та клініко-психоневрологічний диспансери. А 4 жовтня потепліло в лікарняних палатах Івано-Франківської обласної клінічної дитячої лікарні, обласної клінічної інфекційної лікарні, Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні та Міської клінічної лікарні №1, в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті. Підставою для дострокової подачі тепла в ці заклади стали письмові заявки на включення опалення від керівників цих закладів. 5 жовтня опалювальний сезон в Івано-Франківську розпочався офіційно за наказом міського голови.

4 жовтня 2010 «Івано-Франківськтеплокомуненерго» отримало оновлений статут. Зміни, затверджені на останній сесії міськради, передбачають розширення сфер діяльності тепловиків. Це дозволить економити кошти на ремонтах та будівельних роботах, адже комунальники вже мають законне право здійснювати ці види робіт власними силами. На балансі «Теплокомуненерго» понад 70 об’єктів. На їхнє обслуговування комунальники щороку витрачали тисячі гривень, які освоювали підрядники.

5 жовтня 2010 року чергова сесія Івано-Франківської міської ради затвердила нову схему теплопостачання міста на 2011-2020 р.р. Обґрунтовуючи доцільність такого кроку перед депутатами, директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігор Прокопів зазначив, що досі теплопостачання міста велося за схемою, розробленою ще у 1989 році. Схему розробили працівники ТзОВ «ЕСКО-ЦЕНТР» (м. Київ). У рекомендаціях київських спеціалістів – встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів з місцевим приготуванням гарячого водопостачання в будівлях споживачів, заміна теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, реконструкція кількох котелень міста з переведенням їх на використання відновлювальних видів палива. Також схема передбачає встановлення теплових насосів, електрокотлів та сонячних колекторів, оптимальне поєднання централізованих та автономних систем теплопостачання.

На сьогодні новий менеджмент розробив методику модернізації системи теплопостачання в м. Івано-Франківську, а саме:

 1. Перехід з 4-х трубної на 2-х трубну систему теплопостачання із повною заміною, що дасть суттєве зниження втрат теплової енергії.
 2. Встановлення індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать мешканців міста комфортним теплом в квартирі без перегріву та недогріву приміщень.
 3. Проведення реконструкції котельного обладнання надасть гарантії постійного і якісного теплопостачання та подачі гарячої води.
 4. Встановлення когенераційних установок та котелень, які працюють на альтернативних видах палива, що зменшить вартість послуг теплопостачання та підігріву води.

На жовтень 2010 року «Івано-Франківськтеплокомуненерго» експлуатує 37 котелень, які обладнані 160 котлами загальною потужністю 680 Гкал на год. Також, на балансі підприємства числиться 150 км теплових мереж. Централізованим опаленням в місті користуються мешканці майже 43 тисячі квартир, опалювальна площа яких складає 1,8 млн м², та 1 тис. 768 об’єктів соціального та виробничого призначення.

Із травня 2011 по жовтень 2013 року новим директором ДМП «Івано-Франківськ Теплокомуненерго” було призначено Руслана Дмитровича Гайду, який зарекомендував себе, як вмілий, успішний керівник. До призначення на цю посаду Руслан Гайда впевнено пройшов шлях керівника ряду приватних підприємств Прикарпаття, а в 2000-2010 роках працював директором Торгового дому «Івано-Франківськ горілка», генеральним директором Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

У жовтні 2013 року він перейшов до Івано-Франківського Міськвиконкому і став заступником Івано-Франківського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.

 

Із жовтня 2013 року директором ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» став Василь Степанович Рущак. З 1993 року він працює на ДМП «ІФТКЕ», пройшовши шлях слюсаря-ремонтника, оператора котельні, майстра, заступника, начальника теплового району, заступника директора з експлуатації, заступника технічного директора, заступника головного інженера з енергозбереження.

Пріоритетним напрямком розвитку підприємства завжди була, а з приходом В.Рущака набуває першочергового значення, робота щодо зменшення залежності від зовнішніх постачальників енергоносіїв, перехід на альтернативні види біопалива, впровадження новітніх європейських технологій і високоекономічного обладнання.

Впродовж 2014 року з метою скорочення споживання енергоносіїв за коштипідприємства було впроваджено ряд енергозберігаючих проектів, зокрема: автоматизація і диспетчеризація ЦТП на вулиці І.Павла ІІ, 20 а та на вулиці Хоткевича, 75 а; ліквідація трьох нерентабельних котелень на вулицях Хіміків, 15, Хіміків, 17 та Тролейбусна, 18; заміна насосного обладнання на чотирьох котельнях на менш енерговитратні; впроваджено пристрої частотного регулювання насосів у котельнях на вулицях Дорошенка, 28 а та Довга, 68 а, що зменшило споживання електроенергії; заміна пальників на більш економічні блочні пальники RS-250 італійської фірми Riello, що забезпечило економію природного газу на 3-4%. У найпотужнішій котельні підприємства, що на вулиці Симоненка, 3а, встановлено на котлі водогрійного типу ПТВМ-30М теплоутилізатор димових газів.

На кінець 2014 року підприємство впритул підійшло до здійснення Програми реконструкції та модернізації централізованого тепло- та водопостачання і енергозбереження, яка реалізується в Україні спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

27 березня 2015 року відбулося вшанування і нагородження лідерів економічного розвитку «Тріумф-2014». Лауреатом найвищої відзнаки – Диплома переможця у номінації «Краще підприємство з впровадження енергоефективних заходів» було названо ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за плідну, багаторічну діяльність із впровадження технологій альтернативного палива замість імпортного газу і цілого комплексу робіт, пов’язаних із енергозберігаючими технологіями.

2015 рік став продовженням впровадження в експлуатацію економічних блочних пальників RS-250 італійської фірми Riello на котлі ТВГ-8М в котельні, що на вулиці Дорошенка, 28а та на котлі ТВГ-6,5 в котельні на вулиці Федьковича, 91а. Було встановлено новий підвищуючий насос для теплоносія в ЦТП на вулиці Хоткевича, 75а.

Роботи з модернізації і автоматизації процесів виробництва теплової енергії підприємства неухильно нарощуються. З метою подальшого впровадження автоматизації на теплових об’єктах було виконано диспетчеризацію ЦТП на вулиці Надвірнянська, 34а та Хоткевича, 44а.

Магістральні тепломережі задля надійного теполопостачання абонентів вимагають постійної заміни та оновлення на попередньо-ізольовані труби. Тому в 2015 році було здійснено реконструкцію тепломереж діаметром 426 мм від котельні на Симоненка, 3а в напрямку мікрорайону «Каскад» протяжністю 226 м. Також відбулося виведення з експлуатації морально застарілого ЦТП, що на вулиці Галицька, 147а.

Чільне місце в діяльності підприємства займає співпраця із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), з міжнародною Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та залучення грантових коштів Шведської Агенції Міжнародного Розвитку (SIDA) та уряду Швеції. У 2015 році підприємство почало втілювати в життя Проект ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська». Впродовж 2015 р. було виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію котельні, що на вулиці Військових Ветеранів, 8а та проведені тендерні роботи по контракту «Реконструкція та модернізація котельні на вул. Медична,17а». Також було виконано проектно-кошторисну документацію на встановлення ІТП по співпраці з корпорацією NEFCO.

18 серпня 2015 року за результатами, досягнутими у забезпеченні теплом споживачів та застосування новітніх технологій у виробництві теплової енергії, що дають суттєву економію енергоресурсів, а також за впровадження альтернативних видів палива і високий професіоналізм, сумлінну плідну працю та вагомий особистий внесок у становлення і розвиток систем теплопостачання міст України, ДМП «ІФТКЕ» і особисто директор підприємства Василь Рущак був нагороджений Грамотою Міністерства регіонального розвитку галузі, яку вручив заступник міністра Едуард Кругляк. А Голова ЦК профспілок України Олексій Романюк вручив керівнику підприємства від профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Диплом почесного звання «Кращий господарник року у вирішенні соціально-економічних питань».

2016 рік став знаменним тим, що завдяки плідній співпраці підприємства із інвестиційною Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO) в нашому місті було впроваджено перший проект «Реконструкції та модернізації системи теплопостачання в районі вулиць Довга-Карпатська, а також Федьковича, Пасічна, Горбачевського м. Івано-Франківська», що входить у програму «Демо-Україна DH» за сприянням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, та фінансувався за кредитні кошти NEFCO.

Проектом передбачено:

— виведення із експлуатації котельні по вул. Карпатська, 15а;

— реконструкція ділянки тепломережі діаметром 273 мм із перепідключенням споживачів від котельні Карпатська, 15а до котельні Довга, 68а;

— встановлення 59 індивідуальних теплових пунктів;

— встановлення частотних перетворювачів на насосному обладнанні у котельні на вул. Довга, 68а;

— встановлення системи автоматичного контролю та збору інформації (система SCADA) для здійснення контролю за роботою ІТП.

2016 рік став початком втілення Проекту ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» в напрямку модернізації технологічного та допоміжного обладнання котелень, що розташовані на вулицях Медична, 17а та Військових Ветеранів 8а. На початку червня 2016 року розпочався монтаж двох італійських газових котлів «RIELLO» потужністю 820 КВт кожен у котельні на вул. Медична, 17а. У жовтні італійські газові котли були запущені в роботу у тестовому режимі і залито фундамент під твердопаливний котел, що працюватиме на деревині котлозаводу «KRIGER» потужністю 800 КВт, який було змонтовано в середині грудня 2016 року.

У перших числах липня було залито фундаменти для встановлення чотирьох італійських газових котлів «RIELLO» потужністю 2 МВт кожен в котельні на вул. Військових Ветеранів, 8а. У перших числах вересня новітні котли було змонтовано і спеціалісти приступили до зварювально-монтажних та налагоджувальних робіт. У листопаді розпочалися тестові випробування реконструйованого обладнання котельні. 26 грудня 2016 року стало днем урочистого відкриття модернізованої котельні на вулиці Військових Ветеранів,8а. Це перша котельня, яку модернізували за співфінансування з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Задля подальшого продовження реалізації Проекту №39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» було виготовлено проектно-кошторисну документацію на технічне переоснащення котельні на вулиці Тролейбусна, 40а із встановленням котла на біопаливі потужністю 4 МВт.

На початку серпня 2016 року розпочалися роботи по реконструкції котельні на вул. Чорновола, 130 та будівництву тепломережі до стадіону «Рух».

Особлива увага приділяється на підприємстві питанню наявності та достовірності обліку послуг з централізованого опалення, які надаються населенню міста . Впродовж 2016 року було встановлено прилади обліку теплової енергії на ЦТП на вулицях Хоткевича, 44а, Надвірнянській, 30а, Толстого, 30а, Сахарова, 30а, Коновальця, 146.

Також було здійснено реконструкцію тепломережі в мікрорайоні Калуське шосе – вул. Галицька 167. Було виконано заміну теплообмінників на пластинчасті для потреб гарячого водопостачання у ЦТП на вул. Сахарова, 30а. Встановлено підвищуючі насоси теплоносія у ЦТП на вул. Івана Павла ІІ, 20а. В той же час було виведено з експлуатації неефективні ЦТП, що розташовані на вул. Горбачевського, 9а, Довга, 68а, Набережна, 42а.

Впродовж 2016 року наше підприємство двічі (01.06.2016 та 09.11.2016) виборювало призові місця в республіканському конкурсі «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України» і отримало почесні відзнаки.

На початку грудня 2016 року розпочалися фундаментні роботи з реалізації Проекту №39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» в частині «Встановлення котла на біопаливі на котельні вул. Тролейбусна, 40 а».

У березні 2017 року розпочався монтаж великогабаритних вузлів новітньої котельні на біопаливі, що на вулиці Тролейбусна, 40 а, а 12 листопада 2017 року запалав перший вогонь у топці, розпочавши гарячу сушку основного агрегата. 18 грудня 2017 року відбулася урочиста презентація успішного завершення цього Проекту. На цю подію приїхали радник, керівник відділу підтримки реформ Посольства Королівства Швеції в Україні Генрік Вітфельдт; уповноважений міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Гвидас Керушаускас,; провідний радник Європейського Банку Реконструкції та Розвитку Ігор Князєв; координатор національної програми Посольства Королівства Швеції Деніс Прусаков,; директор фірми «ENERSTENA», Литовська Республіка Дайнюс Чапскас.

В результаті модернізації цієї котельні крім встановлення технологічного обладнання котельні на деревині було здійснено заміну насосного обладнання із встановленням частотних перетворювачів та двох котлів-економайзерів науково-виробничої фірми «Ганза», м. Київ для двох діючих газових котлів. Також в рамках виконання проекту з модернізації котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а, яка здійснювалась литовською фірмою «ENERSTENA» за Проектом співпраці і залучення інвестиційних коштів ЄБРР та грантових коштів SIDA, наше підприємство отримало 20 жовтня 2017 року універсальний екскаватор-завантажувач JCB-3CXECO виробництва Великої Британії та новий барабанний подрібнювач деревинних відходів «Europe Chipper»С960 фірми «Europe Forestry»РТ Стегерен Нідерланди.

11 квітня 2017 року до м. Івано-Франківська прибув Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Хагстрьом для участі в урочистому відкритті модернізованої котельні на вулиціМедична,17а. При модернізації котельні на вул. Медична, 17а було встановлено два сучасні сталеві водогрійні жаротрубні газові котли потужністю 820 КВт кожен італійської фірми «Riello» та сучасний твердопаливний водогрійний котел виробництва котлозаводу «КRIGER», потужністю 800 КВт, який працює на деревинній трісці.

На початку липня 2017 року було введено в експлуатацію модульну котельню на вулиці Тополина в с. Угорники для забезпечення теплопостачанням та гарячим водопостачанням навчального закладу.

18 липня 2017 року розпочалися роботи на старій магістральній тепломережі, що на вулиці Стуса, неподалік від ЗОШ №10. Тут згідно з Проектом № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» здійснено заміну зношеної теплової магістральної мережі на нову, з підключенням споживачів двох мікрорайонів вулиць Хоткевича та Надвірнянська. Також у цей час було виконано заміну тепломережі біля ТЦ «Арсен» (мікрорайон вулиці Стуса).

Впровадження передової технології, що заощаджує використання високовартісного природного газу залишається пріоритетом для ДМП «ІФТКЕ». В котельні, що на вулиці Федьковича, 91а, було встановлено високоекономічні італійські пальники «RIELLO» замість застарілих подових пальників на третьому котлі КВГ-6,5.

27 жовтня 2017 року розпочалися роботи у котельні на вулиці Хриплинська, 11, що на території «63 Котельно-Зварювального Заводу». А вже 16 березня 2018 року відбулося урочисте відкриття цієї реконструйованої котельні. Нині вона забезпечує централізованою тепловою енергією та гарячим водопостачанням 8 житлових будинків на вулицях Нова, Нафтова, Незалежності, а також ЗОШ №15, ДНЗ №15 «Гуцулочка» та Управління Національної поліції, Тисменицький районний суд

На початку опалювального сезону 2017-2018 років подачу тепла споживачам здійснювало 25 ЦТП та 30 котелень, 6 з яких працювало з використанням альтернативних видів палива, 17 котелень автоматизовані і диспетчеризовані, 4 когенераційні установки забезпечують потреби підприємства в електричній енергії. Підприємство подає теплоносій до 570 багатоквартирних житлових будинків, 32 закладам освіти, 14 лікарням і 17 поліклінікам.

06 червня 2017 року в Міжнародному виставковому центрі у Києві відбулася 19 Міжнародна виставка «Аква-Терм Київ — 2017» енергоефективного опалення, вентиляції, кондиціонування, водозабезпечення, відновлювальної енергетики. У цьому заході взяли участь представники з понад 500 фірм з Великої Британії, Німеччини, Австрії, Італії, Франції, Бельгії, Люксембургу, Китаю, Туреччини, Польщі, Чехії, Литви, Сербії, Білорусії. На цьому важливому заході відбулася презентація загальноукраїнського журналу «Інженерні мережі з полімерних матеріалів» № 36, де на сторінках 40-43 розміщено статтю «Теплі» проекти: енергоефективність, відновлювальна енергетика», про сучасні європейські енергозберігаючі техноглогії, що втілюються на ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

13 квітня 2018 року у приміщенні Пасажу Гартенбергів відбулася 15-а церемонія нагородження переможців в рамках щорічної акції вшанування лідерів економічного розвитку міста Івано-Франківська «Тріумф 2017». У номінації “Лідер впровадження енерготехнологій” перемогу отримало ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

02 травня 2018 року Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк стала місцем вшанування найкращих підприємств області в царині охорони праці. В конкурсі взяли участь 135 суб’єктів господарювання різних форм власності. Критерії та вимоги до підприємств-учасників були такі: відсутність травматизму або нещасних випадків, створення на підприємстві системи управління охороною праці. Переможцем, що виборов І місце в конкурсі за «Краще підприємство з охорони праці в Івано-Франківській області» в номінації «Житлово-комунальне та водопровідно-каналізаційні господарства, пошта та зв’язок» було названо наше підприємство – ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

05 червня 2018 р. міський голова Руслан Марцінків офіційно представив нового керівника ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Ним став Руслан Гайда. Руслан Дмитрович Гайда народився 11 листопада 1967 року в м. Калуш Івано-Франківської області. Здобув дві вищі освіти, має досвід роботи на керівних посадах. Із травня 2011 по жовтень 2013 року Руслан Гайда вже очолював наше підприємство.

Початок керівництва Руслана Гайди припав на підготовку теплового господарства міста до нового опалювального сезону 2018/2019 рр. Загальна вартість заходів з підготовки теплового господарства підприємства до роботи в опалювальний період 2018-2019 рр. склала 5355,339 тис. грн. Відповідно до оргтехзаходів було проведено поточний ремонт на всіх 30 котельнях та 25 центральних теплових пунктах (ЦТП).

Задля підготовки теплових мереж для надійної роботи в зимовий період було виконано гідравлічні випробування на всіх 132 км теплових магістралях. Через значний їх фізичний знос (в середньому більше 73%) під час гідравлічних випробувань було виявлено 156 поривів теплових мереж.

Були виконані роботи з реконструкції магістральної тепломережі діаметром 219 мм від теплової камери ТК 71/1 до ЦТП, що на вулиці Надвірнянська 34а. Тут були встановлені нові попередньо-ізольовані труби. Загальна вартість робіт склала 1090,82 тис. грн.

Виконані роботи з реконструкції магістральної тепломережі діаметром 273 мм від теплової камери ТК3-50/142-ТК3-50/143 до теплової камери ТК3-50/135, що на вулиці Івана Павла ІІ на нові попередньо-ізольовані труби. Загальна вартість робіт склала 1905,1 тис. грн.

Також були виконані роботи з реконструкції магістральної тепломережі діаметром 273 мм, що в районі АС-2 від теплової камери ТК1-56/007 до теплової камери ТК1-56/008, що біля Калуського шосе на попередньо-ізольовані труби. Загальна вартість робіт склала 1185,446 тис. грн.

У вересні 2018 року було підписано Меморандум між керівництвом нашого підприємства, керівництвом міста, керівництвом ТзОВ «Західні теплосистеми» та керівництвом ТОВ «СТЕК» щодо переключення абонентів ТОВ «СТЕК» на обслуговування комунальних котелень міста. А це 27% мешканців обласного центру та 80 соціально-важливих об’єктів та бюджетних організацій. Серед них – 10 шкіл, 9 дитячих садочків, 5 вишів, 14 навчальних закладів (спортивні та музичні школи, училища, коледжі), 12 закладів охорони здоров’я, 10 закладів культури, державні та комунальні установи, що отримують тепло від ТОВ «СТЕК» мають перейти на обслуговування від нашого підприємства.

Для того, щоб переключити мешканців, що живуть на вулиці Сорохтея, Республіканська, Чорновола, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Сахарова, Національної Гвардії потрібно провести реконструкцію котельні, що на вулиці Матейка, Незалежності, 95 та побудувати котельню на вул. Чорновола, 128 а. Також побудувати нову велику котельню на вулиці Ребета, яка за потужністю буде дорівнювати котельні, що на вул. Симоненка, 3а, котельню в районі вулиці Левинського, а також провести реконструкцію ЦТП, що на вулиці Толстого, 4а під котельню.

Наше підприємство продовжує плідно співпрацювати із зарубіжними фінансовими організаціями. У відповідності із Проектом співпраці з ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» в частині модернізації котельні, що на вулиці Довга, 68а із встановленням нового газового котла потужністю 9 МВт та допоміжним обладнанням переможець міжнародного тендеру, компанія «ENERTEX» (м. Марсель, Французька Республіка) у червні 2019 р. приступає до монтажу 30-тонного сучасного котла, допоміжного обладнання та повністю осучаснення приміщення котельні. Модернізована котельня має запрацювати на початку нового опалювального сезону 2019/2020 рр.

Також проходять міжнародні тендерні процедури щодо Проекту № 39004 в частинах: «Модернізація котельні на вул. Дорошенка, 28 а із встановленням котла на біопаливі потужністю 3 МВт із допоміжним обладнанням» а також «Поставка та встановлення індивідуальних теплових пунктів».

07 червня 2019 р. на сесії Івано-Франківської міської ради міський голова Руслан Марцінків запропонував кандидатуру Руслана Гайди на посаду заступника міського голови з економічних питань. Дупутати міськари більшістю голосів погодили кандидатуру Р.Гайди.

 

21 червня 2019 р.заступник міського голови Руслан Гайда представив керівникам підрозділів ДМП «ІФТКЕ» нового директора. Ним став Герасименко Євгеній Васильович.

Євгеній Герасименко народився 23.11.1979 р. в смт Бородянка Київської обл. Має вищу освіту. Розпочав трудову кар’єру 2003 р. майстром в КПКОР «Бородянка теплопостачання». У 2017 р. став начальником служби «Тепловодопостачання та водовідведення» комунального підприємства УЖКГ «Біличі» Київсьткої обл. і наприкінці 2017 р. очолив це підприємство.

Протягом 2019 року на підприємстві виконувались роботи по впровадженню заходів, спрямованих на реалізацію проекту ЄБРР «Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська», який відповідає Енергетичній стратегії України на період до 2030 року, Стратегічному плану розвитку ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на 2018-2022 роки та Перспективному плану розвитку системи теплозабезпечення м. Івано-Франківська.

Найбільш вагомою подією за останній час стало урочисте відкриття 27 лютого модернізованої котельні, що розташована на вулиці Довга, 68а з установкою нового газового котла загальною потужністю 9 МВт. Це одна з інвестиційних складових проекту “Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська”, який фінансується за кредитні кошти ЄБРР та грантові кошти уряду Швеції.

Виконавцем даних робіт є Компанія «ЕНЕРТЕКС», яка була визначена на основі відкритого тендеру за Правилами та політикою закупівель ЄБРР.Ціна Контракту — 736 922,12 Євро.Загальний економічний ефект після впровадження проекту складе 4 875 тис. грн. в перший рік повноцінної роботи. Зменшено споживання природного газу на 708 тис. м3в рік.Термін окупності — 4,1 роки.

Розпочато виконання тендерних процедур по наступній модернізації однієї з найпотужніших котелень обласного центру, що розташована на вулиці Дорошенка, 28а. Тут за Проектом № 39004«Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська» заплановано встановлення новітнього газового котла потужністю 12 МВт і всього допоміжного обладнання. Це буде черговий крок запровадження сучасних європейських технологій у виробництві теплової енергії, спрямований на здешевлення цінової політики для споживачів. Попереду великий обсяг робіт.