Реквізити для оплати (населення):

ЄДРПО 03346058

р/р UA923803770000026003601600012

в АТ "Укрбудінвестбанк"

 

 • Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17
  Пт: 8-16
  Обід: 12-13

В Івано-Франківську встановлять ще одну когенераційну установку

В Івано-Франківську встановлять ще одну когенераційну установку

 

Таке рішення прийняли депутати Івано-Франківської міськради 5 жовтня. Когенераційну установку привезуть з Надвірної, де в межах проекту покращення теплопостачання мали закупити три таких механізми. Але з певних причин Надвірна придбала лише одну, та й ту досі не встановили. Тому до керівництва ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго надійшла пропозиція передати цю установку на їхнє підприємство.

Звичайно, що івано-франківські тепловики від цієї пропозиції не відмовилися, адже добре розуміють користь від дії такої установки. Іван Кедик, в.о. начальника виробничо-технічного відділу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» переконаний, що: «На сьогодні когенерація (комбіноване виробництво теплової та електроенергії) – один з найефективніших способів використання первинних енергетичних ресурсів природного газу при виробництві електричної та теплоенергії у порівнянні з теплоцентралями. Коефіцієнт корисної дії такої установки – 90%, у порівнянні з 35-40% на теплоцентралях». А це означає, що спалення природного газу не лише дає тепло, але й додатково дозволяє виробляти електроенергію дешевшу, ніж закупівельну, яку теж можна використовувати (наприклад, для підігріву води) чи продавати як надлишкову.

Підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» одне з перших в Україні почало застосовувати когенераційні установки в комунальній теплоенергетиці. Перша така енергоустановка в Івано-Франківську з’явилася у 2004 році. А з Надвірної привезуть вже четверту за рахунком. Її електрична потужність 360 КВт, теплова – 0, 4 ГКкал/год. Когенераційну установку встановлять у приміщенні ЦТП на вул. Довгій. Мешканці мікрорайону, який обслуговуватиме ця котельня, одразу відчують переваги її дії. Наприклад, когенераційна установка, яка встановлена у тепловому центрі на Симоненка, 3, забезпечує мешканців більше 30 житлових будинків цілодобовим гарячим постачанням і взимку, і влітку. І що важливо, впровадження таких установок стримує зростання тарифів на теплову енергію для споживачів.

  

 

 

Додатково: відео  на дану тематику