• Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
  +38 (0342) 50-62-00
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-1715
  Обід: 12-13

Тепловики безкоштовно забирають гілля 

pict

 Питання теплопостачання та енергозберігаючих технологій є доволі актуальним та потребує нових підходів щодо вирішення. Останні події у сфері теплоенергетики свідчать — вирішальним залишається вартість енергоносіїв для теплопостачальних організації та оплата за їх використання.

 

Основним видом палива, яким виробляється тепло в Івано-Франківську є природний газ, зростання цін на який у майбутньому ще більше усугубить проблему і зумовить пошук нових технологій і джерел енергії.

У світі приоритетними розглядаються відновлювальні джерела енергії: вітрова та сонячна енергетика, теплові насоси, біопаливо та інші джерела. Україна щодо пошуку пріоритетних енергетичних джерел також робить відповідні кроки. Наприклад, розробляють безліч програм, окупність яких розтягується на десятки років. А тим часом ми володіємо унікальним джерелом енергії, який наші предки використовували віками — деревина.

А де як не на Прикарпатті впроваджувати нові технології тепловиробництва,  які б ґрунтувалися на спалюванні у котлах дерев’яних скалок, тирси, відходів деревопереробки та сільгосппереробки?

На державному міському підприємстві «Івано-Франківськтеплокомуненерго» одним із перших в Україні впроваджено котли, які працюють на біопаливі та подають теплову енергію для споживачів. Зокрема, котельня по вул. Юності, 11 повністю працює на дерев’яній щепі, а котельня, яка подає опалення у Крихівецьку школу — на тирсі.

Котли, які працюють на відходах деревини, успішно впроваджуються, але з часом виникне потреба у забезпеченні їх сировиною. Проблема сировинного забезпечення підприємством вирішується через впровадження нових технологій подріблення та підготовки відходів деревини.

Зокрема, придбано спеціальну деревоподрібнюючу машину DP 660T, яка монтується на трактор та надає можливість подрібнювати різноманітні відходи деревини діаметром до 150 мм. Маючи продуктивність при рубці до 4 м³/год., установка легка в експлуатації та обслуговуванні. Мобільність установки дозволяє виїжджати на місце вирубки лісу чи чистки зелених насаджень на території житлових масивів і промислових підприємств.

Кожен знає, що весною у місті проблемою є наявність великої кількості зрізаних сухих гілок та їх утилізація, адже спалення поруч житлових будинків заборонена. ДМП «Теплокомуненерго» безкоштовно надає послуги щодо подрібнення та вивезення відходів деревини, зокрема сухих гілок. Відтак, підприємство звертається до приватних підприємців та мешканців приватних садиб з пропозицією забирати їхнє гілля. Заявки приймаються за телефоном: 73-29-04.

Ігор Угриновський