Реквізити для оплати (населення):

ЄДРПО 03346058

р/р UA923803770000026003601600012

в АТ "Укрбудінвестбанк"

 

 • Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17
  Пт: 8-16
  Обід: 12-13

Декілька запитань до тепловиків

Як зміняться тарифи на теплову енергію при зростанні цін на газ ?

Постановою НКРЕ №813 від 13. 07. 2010р затверджено граничний рівень ціни на природний газ для суб`єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, для надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання, на рівні 1309,20 грн за 1000 м3. Ця постанова набуває чинності з 1 серпня 2010 року. На сьогоднішній день ми отримуємо газ ще по старій ціні, а зростання становить 50%. Відповідно ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» проводить розрахунки нових тарифів на послуги теплопостачання та підігріву води, правда їх необхідно ще погодити у Державній інспекції по контролю за цінами в Івано-Франківській області та затвердити на виконавчому комітеті міської ради. Але розрахунки свідчать, що тарифи зростуть десь на відсотків 30. А платити по нових цінах за теплову енергію мешканці багатоповерхівок будуть при найкращій ситуації з 1 жовтня 2010р.

 

Як впливає зростання тарифів на економіку підприємства ?

Звичайно негативно, адже купувати газ за новою ціною ми будемо з 1 серпня, а ввести новий тариф, як було зазначено вище, тільки з 1 жовтня. При зростанні вартості послуг завжди збільшується кількість неплатоспроможних споживачів та тих які не зможуть повністю розраховуватися за надані послуги. Не буде і розрадою надання субсидій, адже завжди існують такі люди що не зможуть її оформити по різних причинах. Проблемними ми сімї де хоча б один із мешканців працює неофіційно і не зможе надати довідку про доходи, або ніде не працює і при цьому не числиться у фонді зайнятості. Тому будуть виникати так звані «мертві» борги які необхідно отримувати через суд та виконавчу службу, що значно ускладнює роботу з дебіторською заборгованістю та значно зменшує обігові кошти підприємства які можуть бути спрямовані на погашення заборгованості за природний газ.

На сьогодні існує графік згідно якого ДМП «ІФТКЕ» повинно повністю розрахуватися за природний газ який отриманий у минулому опалювальному сезоні до 01 жовтня 2010р у іншому випадку опалювальний сезон в Івано-Франківську може розпочатися із значною затримкою. Основна проблема на сьогодні це робота з боргами населення за послуги теплопостачання, що становлять 30 млн. грн.

Розробляються та впроваджуються різноманітні заходи. Застосовуються неординарні підходи до боржників. Окремі заходи дають позитивні результати тому плануємо на майбутнє тільки збільшувати тиск на боржників з метою погашення накопиченої заборгованості повністю. Хочеться попередити боржників, що скоро підприємство вдаватиметься до більш радикальних заходів від відключення злісних боржників від послуг із забороною монтувати автономне газове опалення до накладання арештів на майно боржника у тому числі і дачні та земельні ділянки, автомобілі і квартири. Надаємося скоро ми зможемо висиляти великих боржників із квартир.

 

Які соціальні гарантії діють для людей що не зможуть розраховуватися за послуги ?

На сьогоднішній день підприємство не володіє ґрунтовним роз’ясненням щодо змін у наданні населенню державних субсидій. З вуст високопосадовців звучать різні коментарі з цього приводу. Розглядатиметься постанова, відповідно до якої буде значно розширений коло тих, хто може отримувати субсидії, і, таким чином, буде значно спрощена ситуація з отриманням цих субсидій. Кабмін підвищив субсидію населенню на оплату житлово-комунальних послуг з 1 серпня. Відповідно до цього рішення, будь-який український громадянин, що оплачує комунальні послуги, вартість яких перевищує 15% його сукупного доходу (а для пенсіонерів 10%), може одержати державну допомогу.

Є певні зміни і в умовах надання державної допомоги і її зможуть отримувати і ті споживачі що мають поточну заборгованість за послуги. Надіємося основною умовою надання такому споживачу субсидії буде і не тільки оплата поточних нарахувань, але й обов’язкове погашення заборгованості.

На сьогоднішній день ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» надає довідки про стан розрахунків та нарахування для подання у відділ субсидій усім без винятку бажаючим. Причому обов’язково зазначаючи заборгованість.

Для додаткових консультацій рекомендую звертатися у місцеві органи праці та соціального захисту для отримання інформації щодо переліку необхідних документів та порядку надання субсидій. Хоча надіємося що для спрощення процедури оформлення субсидії кожному споживачу буде направлено інформаційні листи з детальним роз’ясненням умов її отримання та переліком необхідних документів, і як запевняє влада, кожен зможе отримати державну допомогу навіть не покидаючи свого помешкання. Хоча рекомендую уже сьогодні зайнятися питанням оформлення субсидії та пробувати готувати відповідні документи, адже пік звернень прогнозуємо на кінець вересня.

Відрадно що поряд з підвищенням ціни на газ урядом додатково розробляються заходи що стосується дисципліни оплати за послуги, та буде прийнято відповідне рішення, щодо введення штрафних санкцій за несплату за комунальні послуги, адже перед законом повинні бути усі рівні як пенсіонер так і бізнесмен і посадовець що отримує велику зарплату, але не платить за послуги.

Заступник директора з розрахунків та реалізації Угриновський Ігор

 

Репортер 29(479) 22 липня 2010