Реквізити для оплати (населення):

ЄДРПО 03346058

р/р UA923803770000026003601600012

в АТ "Укрбудінвестбанк"

 

 • Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17
  Пт: 8-16
  Обід: 12-13

А зима не за горами

У народі кажуть, що добрий господар сани до зими готує влітку. Такого правила дотримуються і працівники підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго», які зовсім недавно завершили опалювальний сезон 2009-2010 рр.

 

Ця зима була для колективу суворим випробуванням. Складність роботи зумовлена, зокрема, низькою температурою навколишнього середовища. Найсуворішим в опалювальному сезоні видався січень поточного року. Середньоденна температура в цьому місяці склала – 8 °С, а в окремі дні сягала більше 30 градусів морозу. Тоді як у січні 2008 та 2009 років вона становила лише відповідно – 2,6 та -3.6 градусів нижче нуля. Аналогічними тріскучими морозами відзначився і лютий. Такі несприятливі погодні умови викликали значне навантаження на устаткування та теплові мережі підприємства. Та в результаті спричинили значну кількість аварійних ситуацій які мали місце переважно на зношених внутрішньо будинкових мережах.

Серйозну небезпеку теплопостачання цілого мікрорайону викликав зумисний підпал у підвальному приміщенні поліпропіленових труб мереж будинків по вул. Дорошенка. Ліквідація цієї аварії вимагала оперативного реагування зі сторони аварійно-диспетчерської служби підприємства працівники якої за неповний робочий день відновили теплопостачання у помешканнях споживачів.

Ще не повністю охолонули труби в мережах теплопостачання, а тепловики вже почали інтенсивну підготовку власних мереж та котелень.

Хід підготовки підприємства до роботи в наступному опалювальному сезоні коментує заступник головного інженера з енергетики та новітніх технологій Михайло Кобилянський:

«Підготовка теплових господарств населених пунктів до роботи в опалювальному періоді проводиться згідно «Правил підготовки житлово-комунального господарства до роботи в опалювальний період 2010-2011 рр.», затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства та Міністерства палива та енергетики України та зареєстрованих в Міністерстві юстиції.

Одне із важливих в підготовці до опалювального сезону є справність і надійність теплових мереж. Тому згідно заходів в термін до 15 червня підприємство проведе 100% гідравлічне випробування всіх теплових мереж. Практика і досвід показує, що таке випробування підвищеним тиском дає можливість виявити пошкоджені дільниці і вчасно їх замінити.

На підставі цього на підприємстві видано відповідні накази, розроблено та затверджено «Організаційно-технічні заходи з підготовки теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 рр.». Розробці таких заходів передували обстеження технічного стану всіх об’єктів підприємства, про що складені відповідні дефектні акти.

Заміна теплових мереж повністю проводиться попередньоізольованими трубами, за останні роки із 150 км наявних теплових мереж повністю замінені 44 км.

Крім того, в останній рік 2,16 км циркуляційних теплових мереж гарячого водопостачання замінено на поліпропіленові труби, що значно збільшує їх надійність і довговічність.

Одночасно паралельно проводиться робота з поточного ремонту та випробування котлів, бойлерів, внутрішніх трубопроводів, газопроводів, електросилового та контрольно-вимірювальних приладів і автоматики.

Всі вищезгадані роботи на сьогоднішній день в стадії проведення згідно графіків зупинок котелень та ЦТП на ремонт.

На підприємстві в опалювальний період експлуатуються дві котельні на вул. Юності,11 та на вул. 22 Січня, 14 (с. Крихівці) на біопаливі (тирса та відходи деревини). Цю роботу підприємство планує продовжити на інших котельнях при наявності відповідних коштів в основному через фінансування що виділяється з державних цільових програмах.

Для використання відходів деревини та її переробки в тріску підприємством закуплено установку укомплектовану рубальною машиною. Наявність такого обладнання дозволяє подрібнювати деревину яка раніше спалювалася в результаті проведення санітарної та профілактичної вирубки дерев як нашого міста та за його межами.

Питання енергозбереження – важливе державне завдання. В цьому напрямі на підприємстві постійно проводяться певні роботи.

Ряд центральних теплових пунктів переведено на роботу без баків-акумуляторів, за рахунок чого скорочується споживання електричної енергії на 35 % на цих об’єктах. Замінено 21 котел старих конструкцій на сучасні високоефективні котли.

Планується замінити енергоємкі котлоагрегати із значним споживанням електричної енергії на більш енергоощадні .

За рахунок роботи 3-х когенераційних установок підприємство в основному забезпечено власною дешевою електричною. Цю роботу по впроваджуванню когенераційних установок планується продовжити.

Планується також замінити подові пальники в котлах типу ТВГ, КВГ на більш економні типу СНГ.

В даний час підприємством вирішується питання розроблення оптимізованої схеми теплопостачання м. Івано-Франківська. Такою схемою буде передбачено подальший розвиток централізованого теплопостачання, ліквідація котелень та будівництво нових, переведення їх на біопаливо і т.д.

Без наявності такої актуальної схеми неможливо в централізованому порядку отримати кошти на реконструкцію, модернізацію підприємства.

Як бачите, протягом міжопалювального сезону колективу потрібно виконати значний обсяг ремонтних та пуско-налагоджувальних робіт, провести відчутне оновлення основних фондів, без чого неможливо зменшити витрати тепла в мережах та забезпечити безперебійне теплопостачання міста. А на це потрібні значні фінансові ресурси не тільки підприємства, але й підтримка міського бюджету. Думаю, що у міському бюджеті на 2010р буде передбачено фінансування невідкладних заходів на підготовку підприємства до роботи в наступному опалювальному сезоні.

Додатково зазначу, що підприємству виділяється кредит Європейського банку реконструкцій та розвитку, яким передбачено реконструкції систем теплопостачання 3-х котелень, а саме: вул. Дорошенка,28; вул. Тролейбусна, 40 та вул. Довга, 68.

Реконструкції цих об’єктів забезпечить мікрорайони новими, надійними тепловими мережами та дасть можливість надавати споживачам більш якісні послуги.

Репортер 17(467) 29 квітня 2010