офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня
Початок
Головна ЗМІ про нас Преса Реалістичний проект

 м.Івано-Франківськ, вул.Б.Хмельницького, 59а.

Довідка щодо заборгованості +38 (0342) 50-62-00

Ел.адреса office@tke.if.ua

 

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82, 56-47-82

Реалістичний проект

Газета «Західний Кур’єр» № 44 (1669) від 01.11.2018

Zah Kur 011118

В Івано-Франківську планують збудувати біо-ТЕЦ, якої в Україні ще нема.

Обласний центр Прикарпаття уже давно взяв курс на енергозбереження, реконструкцію теплових мереж із заміною старих труб теплотрас на попередньо ізольовані, заміщення природного газу для роботи комунальних котелень місцевими альтернативними видами палива – відходами деревини та впровадження на котельнях когенерації – виробництва не лише теплової, але й електроенергії.

Першу когенераційну установку Державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» запустило в роботу ще у 2004 році, а у 2008 – першу котельню, яка працює на альтернативному паливі. Тепер же в Івано-Франківську планують збудувати першу в Україні біо-ТЕЦ, яка теж працюватиме на альтернативному паливі, і шукають для цього інвесторів.

Загалом у Івано-Франківську уже шість котелень працюють на альтернативному паливі. Щоправда, донедавна більшість з них складали малі котельні, які забезпечують теплом і гарячою водою порівняно незначну кількість споживачів. А торік у грудні стала до ладу модернізована велика котельня у мікрорайоні Пасічна на вул. Тролейбусній,40-А, де встановили твердопаливний котел литовської фірми «Enerstena» потужністю 4 МВт. З досвіду попередньої експлуатації за добу він в середньому спалює 25-30 тонн деревної тріски. Модернізацію котельні проводили фахівці згаданої литовської фірми за грантові кошти уряду Королівства Швеції та кредит Європейського банку реконструкції і розвитку. Також тут встановили когенераційну установку «Caterpllar G3516» на базі газопоршневого двигуна електричною потужністю 1,46 МВт і тепловою потужністю 1,5 гігакалорій на годину.

За словами першого заступника міського голови Миколи Вітенка, Івано-Франківськ має значні досягнення у напрямку підвищення енергозбереження, енергоефективаності та використання альтернативних видів енергії у всіх галузях, чого вдалося досягти завдяки плідній співпраці міської влади із зарубіжними інвестиційними та грантовими організаціями, серед яких ЄБРР, Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО та Швецька Агенція Міжнародного розвитку СІДА. «За залученням інвестиційних та грантових європейських коштів у розвиток енергоефективності Івано-Франківськ є одним із лідерів в Україні, – каже М. Вітенко. – В основних цифрах це 7,2 млн. євро кредиту на модернізацію котелень, теплових мереж та встановлення індивідуальних теплових пунктів у структурі ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Окрім цієї кредитної угоди, місто також отримало 3,6 млн. євро безповоротного гранту. Другий напрям – це співпраця з НЕФКО. Тут залучено кредит на модернізацію дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів у сумі 5 млн. євро та грант в розмірі 1,4 млн. євро».

Саме на допомогу міжнародних інвестиційних та грантових організацій сподівається міська влада і в реалізації ще одного амбітного проекту – будівництва першої біо-ТЕЦ. Її планують побудувати у районі вулиці Івана Макуха. Саме там містові необхідно побудувати нову велику котельню, щоб згодом підключити до неї теперішніх споживачів «Станіславської теплоенергетичної компанії», яка за два-три роки припинить свою діяльність, а зараз забезпечує теплом 25% Івано-Франківська – 193 житлові будинки, 9 закладів культури, 6 – охорони здоров’я та 23 – освіти. «Третину споживачів СТЕК ми уже перевели на обслуговування комунального підприємства і нам надзвичайно важливо за наступні рік-два побудувати нові котельні, щоб відключити решту, – каже міський голова Руслан Марцінків. – На це необхідні великі кошти, яких у міському бюджеті нема, тому їх треба десь позичити, щоб усі споживачі були з теплом. Хотілось би, щоб в Україні були ефективні програми щодо теплопостачання, бо це одна з ключових галузей для органів місцевого самоврядування. Хотілось би дешевих кредитів, дешевих програм з боку уряду і держави, які б дозволяли нам переходити на альтернативні види опалення. І держава мала б у цьому сприяти. А зараз у нас все навпаки».

За словами директора ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Руслана Гайди, для того, щоб відключити усіх абонентів котельні СТЕК, підприємству треба буде модернізувати дві діючі котельні і побудувати чотири нові, на що необхідні десятки мільйонів євро. У вересні міська влада підписала меморандум зі СТЕК щодо поетапного переключення її абонентів на обслуговування комунального «Теплокомуненерго». План такого переключення передбачає реконструкцію котельні на вул. Матейка, 34-А та будівництво нових котелень на вулицях Чорновола, Левинського, Толстого та у районі вулиць Ребета-Дудаєва-Макуха. Планується, що остання матиме потужність 59 МВт, що дасть змогу підключити до неї 128 житлових будинків, п’ять дошкільних та стільки ж загальноосвітніх навчальних закладів і понад 20 об’єктів закладів охорони здоров’я.

«Ця концепція – реалістична. Ми мали попередні розмови з представниками ЄБРР та Послом Швеції в Україні. Терміни дуже стислі для такого масштабного будівництва, залучення коштів, підрядних організацій. Це досить великий проект, на реалізацію якого відбуватиметься міжнародний тендер», – каже міський голова Р. Марцінків і пропонує всім потенційним інвесторам долучитися до пілотного проекту з будівництва першої біо-ТЕЦ європейського зразка, що працюватиме на альтернативних видах палива, якої в Україні ще нема.

Іван ГІРАК

 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.05.2019
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Газ
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»