Інвестиційні проекти розвитку галузі
Вже протягом ряду останніх років ДМП «ІФ Теплокомуненерго» послідовно проводить роботу по Програмі реалізації проекту «Реконструкція та модернізація систем централізованого тепло-водопостачання, водовідведення та енергозбереження міста Івано-Франківська», яка реалізується в Україні спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Шведським агентством міжнародного розвитку.
Згідно цієї Програми будуть залучені кошти з трьох джерел фінансування:
– кредит від ЄБРР;
– інвестиційний грант від Шведського агентства міжнародного розвитку;
– кошти міського бюджету.
Метою є надання якісних послуг теплопостачання та гарячого водопостачання мешканців обласного центру шляхом розвитку і модернізації системи теплопостачання, підвищення ефективності діяльності підприємства, зменшення використання паливно-енергетичних ресурсів та втрат в системі теплопостачання, а також викидів шкідливих речовин.
Що передбачає цей Проект і що конкретно він надасть в перспективі підприємству і мешканцям міста?
Надійне теплопостачання та гаряче водопостачання передбачене для мешканців теплових мікрорайонів по вул. Дорошенка, вул. Тролейбусна та вул. Військових Ветеранів міста Івано-Франківська. Підвищиться енергоефективність централізованого теплопостачання обласного центру шляхом реконструкції та модернізації котельного обладнання, відбудеться заміна застарілих газових котлів на нові із суттєво вищим коефіцієнтом корисної дії, встановлення котлів на біопаливі, впровадження новітньої автоматизації технологічного циклу виробництва теплової енергії, встановлення індивідуальних теплових пунктів та заміна трубопроводу теплової мережі з використанням попередньо –теплоізольованих труб.
Запланований загальний економічний ефект після впровадження Проекту складе 1 мільйон 428 тисяч євро і це вже в перший рік повноцінної роботи. У подальші роки очікується збільшення щорічної економії:
– зменшення споживання природного газу на 6,68 мільйонів кубометрів на рік;
– зменшення споживання електроенергії на 979 МВт год. на рік;
– економія внаслідок заміни теплової мережі складе 5550 Гкал на рік;
– зменшення викидів шкідливих речовин , зокрема викидів СО2 на 15 450 тонн /рік.
Нині Проект на стадії розробки технічного завдання для проведення тендерних процедур.