• Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
  +38 (0342) 50-62-00
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
  (067)110-11-73
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-1715
  Обід: 12-13

Повідомлення про загрозу електробезпеки

Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві громадян є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів.

З метою додержання електробезпеки, категорично забороняється:

– наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів (електротравму можна отримати і за кілька метрів від проводу);

– відчиняти двері огороджень електроустановок і проникати за огорожі та бар’єри;

– заходити  на територію і в приміщення електричних споруд;

– намагатися з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій,

– здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;

– вилазити на опори ліній електропередач, підійматися на дахи споруд, вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії; намагатись зняти електропровід;

– торкатися проводів, які провисли або знаходяться на землі;

– дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач;

– зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;

– кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;

– встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;

– намагатися діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;

– розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

 

Своєчасне повідомлення про загрозу електробезпеки дозволяє оперативно зреагувати і швидко локалізувати події, які становлять загрозу електробезпеці людей, тварин, можуть призвести до збоїв у роботі обладнання чи аварій на виробництві.

 

У випадку виявлення подій, які становлять загрозу електробезпеці: обірвані або провислі дроти електропередач, відкриті двері або люки електроустановок, пошкоджені опори необхідно тримати безпечну відстань від місця події, сповістити про небезпеку оточуючих, запобігти наближенню до місця події випадкових перехожих чи тварин та повідомити про те, що сталося за телефонними номерами таких служб:

Служби оперативного реагування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради т. 15-80, (0342) 75-15-80, або +380670101580 чи +380500101580;

Кол-центр ПАТ “Прикарпаттяобленерго” тел. (0342) 59-40-20; 0 800 50 40 20

Диспетчерська ДМП “Міськсвітло” тел. 0632974203

Цілодобова аварійно-диспетчерська служба ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»  тел. (0342) 56-47-82; 15-82.

У разі загоряння електроприладів, електроустановок слід негайно відімкнути їх від електромережі, при необхідності викликати пожежну службу за телефоном «101».

Якщо виявлено роботи по демонтажу ліній електропередач особами, що не є працівниками Оператора системи розподілу (не мають спецодягу), факти розкрадання чи пошкодження електрообладнання, вандалізму чи інших протиправних дій необхідно негайно звернутись до органів Національної поліції за номером «102».

 

ПОРЯДОК НАДАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО ЗАГРОЗУ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕЦІ СПОЖИВАЧІВ

 

І. Дії працівників або свідків нещасного випадку чи аварії, яка становить загрозу електробезпеці

Строк подачі інформації: Негайно.

 

Кому подається інформація: Для працівників – безпосередній керівник працівника або іншу уповноважену особу на підприємстві. Для споживачів – кол-центр Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована дана електроустановка та до Аварійно-диспетчерської служби ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

 

Порядок дій: У випадку виявлення подій, які становлять загрозу електробезпеці людей, тварин або можуть призвести до системних збоїв у роботі обладнання чи аварій на виробництві необхідно негайно, перш за все, самому тримати безпечну відстань від місця події (у випадку замикання на землю чи падіння дерева на провода повітряних ліній безпечна відстань становить не ближче 8 метрів), сповістити про небезпеку оточуючих, запобігти наближенню до місця аварії випадкових перехожих чи тварин та повідомити про те, що сталося через засоби зв`язку або нарочним безпосереднього керівника або іншу уповноважену особу на підприємстві для споживачів – кол-центр Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована електроустановка та цілодобову Аварійно-диспетчерську службу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за телефоном: тел. (0342) 56-47-82; 15-82.

 

ІІ. Дії керівників або інших уповноважених осіб на підприємстві у разі отримання повідомлення про нещасний випадок чи аварію, яка становить загрозу електробезпеці

 

Строк подачі інформації: Негайно.

 

Кому подається інформація: У разі пожежі на об’єктах: повідомити за допомогою засобів зв`язку відділ цивільного захисту, пожежної безпеки (тел. 101) та мобілізаційної роботи, чергового диспетчера РЕМ, ОДС. Кол-центр Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована дана електроустановка та цілодобову Аварійно-диспетчерську службу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за телефоном: тел. (0342) 56-47-82; 15-82.

 

Порядок дій: Керівники на місцях перш за все повинні оцінити ситуацію і визначити наслідки від настання нещасного випадку або інших подій, які становлять загрозу електробезпеці, організувати за необхідності надання першої медичної допомоги, прийняти невідкладні заходи по недопущенню подібних подій.

Для надання повідомлення про загрозу електробезпеки необхідно зателефонувати за номерами телефонів кол-центрів Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована електроустановка та цілодобову Аварійно-диспетчерську службу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за телефоном: тел. (0342) 56-47-82; 15-82.