RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Тенденції розвитку централізованого теплопостачання в окремих областях України
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Тенденції розвитку централізованого теплопостачання в окремих областях України

16.11.2021

На сьогодні централізоване теплопостачання залишається єдиним всезагальним соціальним забезпеченням тепловою енергією жильців багатоквартирних житлових будинків обласних центрів. Адже вартість встановлення лише самого автономного обладнання в квартирі в середньому становить в межах 2 тисяч доларів США, що для малозабезпечених верств населення (пенсіонери, багатодітні, інваліди, безробітні) стає непереборним бар’єром.

У той же час, провідні теплогенеруючі підприємства України шукають шляхи зменшення цінового тарифного навантаження на своїх абонентів, впроваджуючи передові європейські технології при виробництві і транспортуванні тепла.

Розглянемо тенденції розвитку теплогенеруючої галузі на прикладах ряду областей.

Так у сусідній Тернопільський області теплогенеруючі підприємства забезпечують тепловою енергією понад 80% населення. Теплова енергія генерується на районних, квартальних та будинкових котельних і транспортується тепловими мережами протяжністю 176, 6 км у двотрубному вимірі.

Керівництво теплогенеруючих підприємств області взяло напрямок окрім модернізації теплогенеруючого обладнання, заміни тепломагістралей на попередньо-ізольовані труби, застосування енергоощадних технологій і обладнання ще й на встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) на грантові і кредитні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCО). На сьогодні вже встановлено близько 230 ІТП, що дало стабільне і якісне теплопостачання без перегрівів та недогрівів та гаряче водопостачання впродовж року в багатоквартирних будинках і одночасно суттєве зменшення витрат за отримані послуги для споживачів.

Зменшення цінового навантаження на абонентів теплопостачання здійснюється також шляхом впровадження 9 котелень на альтернативному паливі з використанням місцевої біосировини – фрезерного торфу – із можливістю використання відходів деревини та сільгоспсировини рослинного походження.

У місті Вінниці при активному сприянні органів місцевого самоврядування та співпраці зі Світовим Банком успішно впроваджуються Проекти з модернізації та енергоефективності міста.

Мета – зменшення використання високовартісного природного газу шляхом застосування ефективних європейських технологій в теплогенерації, встановленням сотень ІТП, використанням альтернативних видів енергії (відходи деревини).

Лише модернізація енергоефективності трьох житлових районів Вінниці дала економію застосування природного газу в обсягах 9,8 млн. куб м за рік, зменшення викидів вуглецю – 20,4 тис. т за рік. Як наслідок, зменшення цінового навантаження на споживачів, суттєве зменшення екологічного навантаження.

У Хмельницькій області окрім застосування твердопаливних котлів на відходах деревини пішли шляхом впровадження 60 одиниць сонячних вакуумних колекторів (геліоколектори).

Сонячний колектор (геліоколектор) – це пристрій, призначений для поглинання сонячної енергії, яку виділяє видиме та інфрачервоне випромінювання для подальшого перетворення на придатну для використання людьми теплову енергію. Сонячний водонагрівач з вакуумними трубами ефективно працює навіть у похмурі дні, тому що вакуумні труби здатні поглинати енергію інфрачервоних променів, які проходять крізь хмари. Перевагою використання сонячних колекторів є повне виключення споживання будь-якого традиційного палива і, відповідно, часткове зменшення споживання природного газу на підприємстві, зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Комплексний підхід до застосування передових технологій, при сприянні органів місцевого самоврядування, здатен суттєво вплинути на цінову (тарифну) ситуацію в централізованому теплопостачанні при одночасному комфортному забезпеченні тепловою енергією і гарячим водопостачанням пересічних громадян України.