офіс ДМП Івано-Франківськтеплокомуненерго котельня
Початок

 м.Івано-Франківськ, вул.Б.Хмельницького, 59а.

Довідка щодо заборгованості +38 (0342) 50-62-00

Ел.адреса office@tke.if.ua

 

У разі виникнення аварійної ситуації у системах центрального теплопостачання просимо телефонувати на номер 15-82, 56-47-82

Енергозберігаючі технології

Енергозбереження –

стратегічний напрямок діяльності і розвитку підприємства

F1 Junosts EZ

Саме поняття «енергозбереження» передбачає наукову, практичну та організаційну діяльність підприємства, спрямовану на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії, природних енергетичних ресурсів. Енергозбереження - це комплексна, багатогранна програма, яка включає в себе модернізацію технічного господарства на основі впровадження передових європейських енергозберігаючих технологій, вирішення проблем енергозбереження у співпраці та через залучення провідних європейських виробників іінвестиційних проектів, широкого використання альтернативних видів палива із дотриманням екологічних вимог, застосування комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (когенерація), тощо. Власне увесь цей комплекс напрямків взятий за цілісну стратегічну лінію діяльності, розвитку і розбудови ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

F2 Truby EZ

З початком Державної Незалежності перед колективом постало доленосне питання – раціонального використання енергоносіїв. Саме тому наприкінці 90-х років взяло початок здійснення заміни багатокілометрових теплових мереж на попередньоізольовані труби, що залишається актуальним і донині. Попередня ізоляція труб здійснюється на нашому підприємстві на спеціалізованій дільниці, що дає значну економію коштів. А втрати тепла при його транспортуванні по таких трубах зменшуються, як мінімум, втричі.

F1 Kog Trol EZОдним з пріоритетних напрямків енергетичної стратегії України до 2030 року визнано запровадження на теплогенеруючих підприємствах когенераційних установок. Тобто перетворення котелень на когенераційні електростанції. У вересні 2003 року на нашому підприємстві було введено в експлуатацію першу на Прикарпатті когенераційну установку фірми "Caterpillar" на базі газопоршневого двигуна G3516TA електричною потужністю 1 МВт (1,2 МВт теплової потужності) в котельні по вулиці Федьковича, 91А, яка забезпечила цілодобовим гарячим водопостачанням обласну клінічну лікарню та прилеглі житлові будинки. Собівартість електроенергії, яку виробляє когенераційна установка – вдвічі дешевша.

У 2008 році встановлено когенераційну установку в котельні на вулиці Індустріальній електричною потужністю 1,4 МВт (1,7 МВт теплової потужності). Продукування тепла разом із виробництвом електроенергії покращило подачу гарячої води споживачам центральної частини міста.

F Symon EZ

2009 року було введено в експлуатацію когенераційну установку потужністю 1 МВт на котельні по вул. Симоненка, 3А.

У 2010-2011 роках здійснювалася реконструкція котелень на вулицях Бельведерська, 46А, Мазепи, 114. У цей час також була введена в дію когенераційна установка у котельні, що на вул. Довга, 68А.

Усвідомлюючи, що неможливо досягти успіхів у сфері енергозбереження без заміни теплогенеруючого обладнання, протягом 2006-2007 років розпочато заміну в котельнях застарілих котлів на сучасні із значно вищим ККД. Так на двох котельнях, розташованих на вул. Угорська, 6А, та Шевченка, 34, було замінено морально застарілі та фізично зношені газові котли НІІСТУ-5 з реальним ККД на рівні 75% на нові стальні жаротрубні водогрійні котли типу КСВ, паспортний коефіцієнт корисної дії яких становить 91%.

F Kotly BK EZ

На котельні по вулиці Медична, 4 встановлено сучасний жаротрубний стальний автоматизований котел КСВа «ВК-22» потужністю 0,63 МВт, який має ККД 91,5%. У котельній по вулиці Симоненка,3А діє котел з теплоутилізатором. Процес утилізації тепла полягає у використанні температури спалюваного газу (t0 = 15000 С) в теплообміннику-утилізаторі тепла де здійснюється додатковий підігрів теплоносія (з 45 до 47-480С). Запроваджена технологія дає можливість додатково виробити 1 Гкал. теплової енергії, що підвищило ККД котельні з 88 до 91%.

2009-2010 роки стали періодом, коли було здійснено заміну насосного обладнання на більшості з котелень на значно енергоефективніші від фірми «Willо».

Для ефективної роботи димотягів впроваджено пристрої частотного регулювання насосів на котельнях по вулицях Дорошенка, 28А та Довга, 68А, що в свою чергу зменшує споживання електроенергії.

29 11 ITP

У жовтні 2010 року було затверджено нову схему теплопостачання міста Івано-Франківська на 2011-2020 роки. Ця схема передбачає встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з місцевим приготуванням гарячого водопостачання в будівлях споживачів, заміни теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, реконструкції кількох котелень міста з переведенням їх на використання відновлювальних видів палива, встановлення теплових насосів, тощо.

В рамках цієї програми передбачено також перехід з чотирьохтрубної на двотрубну систему теплопостачання, встановлення індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать мешканців міста комфортним теплом в квартирах.

Загалом 2011 рік став найбільш продуктивним з проведення послідовної автоматизації та диспетчеризації котелень і центральних теплових пунктів (ЦТП) і станом на 2015 рік ця робота виконана в обсязі 96%.

Впродовж 2014 року з метою скорочення споживання енергоносіїв за кошти підприємства впроваджено такі енергозберігаючі проекти:

- автоматизація і диспетчеризація ЦТП на вулиці І.Павла ІІ, 20А та на вулиці Хоткевича, 75А, що дає широкий діапазон регулювання потужності котлів та забезпечує надійну автоматику виробництва теплової енергії;

- оптимізація теплопостачання мікрорайону вулиць Довга-Карпатська з консервацією котельні на вулиці Карпатська, 15;

- ліквідація трьох нерентабельних котелень на вулицях Хіміків 15, Хіміків, 17 та Тролейбусна, 18;

-заміна насосного обладнання на чотирьох котельнях на менш енерговитратні.

Riello 13 12

Наше підприємство прагне застосовувати високоефективну технологію спалювання природного газу, яка розроблена італійською фірмою «RIELLO». Пальники цієї фірми зарекомендували себе, як надійне високоефективне обладнання, яке дає можливість автоматизувати процес спалювання природного газу у відповідності із температурою зовнішнього середовища. Пальники фірми «RIELLO» дають найбільш ефективний процес утворення факелу, що дає можливість досягати ККД в межах понад 91% і таким чином відмовитися від застарілих подових пальників. Нині пальники фірми «RIELLO» встановлені у ряді котелень по вулицях Федьковича, 91А, Дорошенка, Теролейбусній, Медичній, Військових Ветеранів тощо.

Використання альтернативних видів палива замість високовартісного природного газу стало на даний час, в умовах військового протистояння між Україною і Росією, питанням стратегічно важливим. Проте ідея застосування відходів деревини замість газу знайшла своє впровадження на нашому підприємстві ще далеко до нинішніх грізних подій.

F Kot Kryhiwci EZ

2008 рік став роком введення в експлуатацію у селі Крихівці першої котельні, на якій встановили водогрійний котел потужністю 250 кВт, що працює на деревинній тирсі, яка забезпечує теплом місцеву середню школу.

2008-2009 роки стали наступним проектом впровадження двох водогрійних котлів на альтернативних видах палива (деревинна тріска) сумарною тепловою потужністю 3,4 МВт в котельні по вул. Юності, 11. Тут створено необхідну інфраструктуру для зберігання і подрібнення деревини та автоматичної її подачі в котли для спалювання. Всі процеси автоматизовані та потребують мінімального втручання персоналу.

F Junosti EZ

2013-2014 роки згідно із Програмою заміщення використання природного газу були введені в експлуатацію 4 твердопаливні котли, які працюють на деревині. Зокрема на котельні, що по вулиці Медична 4А встановлено котел ARS 800LM, потужністю 800 КВт. Ця котельня забезпечує теплом Геріатричний диспансер та мешканців прилеглих будинків. На котельній, що на вулиці Джерельна 2А встановлений котел ARS200LM, потужністю 200 КВт. Ці котельні працюють на деревинних пелетах. На вулиці 22 січня у Крихівцях та на Мазепи, 142А котельні використовують для підігріву теплоносія деревинні тріски, а це суттєво зменшує споживання природного газу.

F Mazepy EZ

Здійснено автоматизацію паливоподачі (деревинна тріска) на котельні, що по вулиці Мазепи, 142. Тут встановлено, так зване «рухоме дно» і транспортер подачі палива до котла потужністю 1000 КВт.

У котельні, що на вулиці Медична, 17, яка забезпечує теплом та гарячою водою життєво важливі об’єкти обласного центру, такі як державний онкологічний диспансер та обласна психоневрологічна лікарня №3 також буде встановлено котел, що працюватиме на деревинній трісці.

Здійснено проектні роботи по встановленню котла, що працюватиме на відходах деревини у котельні, що на вулиці Чорновола, 130. Тут до кінця 2017 року буде встановлено замість газового котла потужністю 6300 КВт новий котел 860 КВт, що вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинних пелетів. Окрім котла буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі в котел. Підходить до завершення виготовлення проекту по встановленню котла на біопаливі у котельні, що на вулиці Чорновола, 47, яка вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинної тріски. Тут буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі, так зване «рухоме дно», яке розроблене нашими проектувальниками і довело свою надійність в роботі.

Заплановано здійснити автоматизацію процесу спалювання деревини в котельній при Геріатричному центрі. Після оптимізації і автоматизації процесу спалювання ККД установки буде в межах до 86%.

F2 Triumf EZЗа результатами всеукраїнського конкурсу «ТОП-енергоефективність -2009 року» підприємство визнано переможцем в номінації «Найкращий науково-технічний прорив в галузі енергоефективності». 27 березня 2015 року відбулося вшанування і нагородження лідерів економічного розвитку «Тріумф-2014» у номінації «Краще підприємство з впровадження енергоефективних заходів». Лауреатом найвищої відзнаки – Диплома переможця - було названо наше підприємство за плідну, багаторічну діяльність із впровадження технологій альтернативного палива замість імпортного газу і цілого комплексу робіт, пов’язаних із енергозберігаючими технологіями.

Підприємство плідно співпрацює з міжнародними інституціями. Так у 2014 році розпочато співпрацю з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO) та Шведським Агенством Міжнародного Розвитку (SIDA)щодо реалізації проекту по встановленню 59 ІТП в районі вулиць Довга-Карпатська.Економічний ефект після впровадження проекту складе 210 тис. євро в рік, зменшення споживання газу- на 957 тис. м3в рік, а споживання електричної енергії – на 220 МВт год. на рік. Проект реалізовано впродовж 2016 року.

9 лютого 2009 року підприємство підписало Кредитний договір з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР). Цей проект фінансується за кредитні кошти ЄБРР – 7,2 млн. євро, та грантові кошти Швецького Агенства Міжнародного Розвитку (SIDA)- 3,6 млн. євро.

Проектом передбачається:

F kot ww 0603Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Військових Ветеранів, 8А із встановленням 4 котлів «RIELLO» потужністю 2 МВт кожний з повною автоматизацією та диспетчеризацією, зміною насосного та допоміжного обладнання. Урочисто відкрита 26 грудня 2016 року;

F14 Тверд к Крігер 0603Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Медичній17А із встановленням 2 новітніх газових котлів «RIELLO»потужністю 820 КВт кожний і котла на біопаливі виробництва котлозаводу «KRIGER» потужністю 800 КВт із заміною насосного обладнання. З початку 2017 р. модернізована котельня працює у штатному режимі.

Реконструкція котельні, що знаходиться на вулиці Тролейбусна, 40А із встановленням котла на біопаливі потужністю 4 МВт із допоміжним обладнанням. Нині тут здійснюються монтажні роботи великогабаритного технологічного обладнання, яке виконують литовські спеціалісти компанії "ENERSTENA", що виграли тендер на проведення робіт з модернізації котельні. До початку опалювального сезону 2017/2018 модернізована котельня має працювати в штатному режимі;

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Дорошенка 28А із встановленням котла на біопаливі потужністю 3 МВт та допоміжного обладнання;

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Довга, 68А із встановленням нового газового котла потужністю 9 МВт та допоміжного обладнання;

Влаштування 170 ІТП в багатоповерхових житлових будинках і бюджетних закладах міста, теплоносій до яких подається від котелень на вул. Дорошенка, 28А, Тролейбусна, 40А, та від ЦТП на вул. Надвірнянська, 30 та Хоткевича, 44А;

Демонтаж теплових мереж та прокладання нового трубопроводу теплової мережі протяжністю 14,2 км із використанням попередньоізольованих труб з переходом від 4-х трубної системи на 2-трубну в районі вулиць Тролейбусна-Хіміків, Дорошенка-Довженка;

Реконструкція магістральної теплової мережі на вулиці Стуса.

Економічний ефект після впровадження цього проекту – 1300 тис. євро в рік. Зменшення споживання природного газу після реалізації проекту – 6,68 млн. м3в рік. Зменшення споживання електричної енергії після реалізації проекту – 979 МВт год. в рік.

 
Подати показник
чи
Дізнатись
заборгованість
станом на 01.08.2019
 
Ми у фейсбуці
Партнери:
МВК
Світло
Світло
Вода
МІУК
Преса
Мінрегіон
НКРЕКП
ТРК «Вежа»
Івано-Франківська міська рада
«Тепло»
Наш банер:Антивіруси

 

Этот сайт защищен «Site Guard»