• Довідка щодо заборгованості
  +38 (0342) 50-62-00
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-17
  Пт: 8-16
  Обід: 12-13

Енергозбереження –

стратегічний напрямок діяльності і розвитку підприємства

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Саме поняття «енергозбереження» передбачає наукову, практичну та організаційну діяльність підприємства, спрямовану на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії, природних енергетичних ресурсів. Енергозбереження — це комплексна, багатогранна програма, яка включає в себе модернізацію технічного господарства на основі впровадження передових європейських енергозберігаючих технологій, вирішення проблем енергозбереження у співпраці та через залучення провідних європейських виробників іінвестиційних проектів, широкого використання альтернативних видів палива із дотриманням екологічних вимог, застосування комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (когенерація), тощо. Власне увесь цей комплекс напрямків взятий за цілісну стратегічну лінію діяльності, розвитку і розбудови ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

З початком Державної Незалежності перед колективом постало доленосне питання – раціонального використання енергоносіїв. Саме тому наприкінці 90-х років взяло початок здійснення заміни багатокілометрових теплових мереж на попередньоізольовані труби, що залишається актуальним і донині. Попередня ізоляція труб здійснюється на нашому підприємстві на спеціалізованій дільниці, що дає значну економію коштів. А втрати тепла при його транспортуванні по таких трубах зменшуються, як мінімум, втричі.

Одним з пріоритетних напрямків енергетичної стратегії України до 2030 року визнано запровадження на теплогенеруючих підприємствах когенераційних установок. Тобто перетворення котелень на когенераційні електростанції. У вересні 2003 року на нашому підприємстві було введено в експлуатацію першу на Прикарпатті когенераційну установку фірми «Caterpillar» на базі газопоршневого двигуна G3516TA електричною потужністю 1 МВт (1,2 МВт теплової потужності) в котельні по вулиці Федьковича, 91А, яка забезпечила цілодобовим гарячим водопостачанням обласну клінічну лікарню та прилеглі житлові будинки. Собівартість електроенергії, яку виробляє когенераційна установка – вдвічі дешевша.

У 2008 році встановлено когенераційну установку в котельні на вулиці Індустріальній електричною потужністю 1,4 МВт (1,7 МВт теплової потужності). Продукування тепла разом із виробництвом електроенергії покращило подачу гарячої води споживачам центральної частини міста.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2009 року було введено в експлуатацію когенераційну установку потужністю 1 МВт на котельні по вул. Симоненка, 3А.

У 2010-2011 роках здійснювалася реконструкція котелень на вулицях Бельведерська, 46А, Мазепи, 114. У цей час також була введена в дію когенераційна установка у котельні, що на вул. Довга, 68А.

Усвідомлюючи, що неможливо досягти успіхів у сфері енергозбереження без заміни теплогенеруючого обладнання, протягом 2006-2007 років розпочато заміну в котельнях застарілих котлів на сучасні із значно вищим ККД. Так на двох котельнях, розташованих на вул. Угорська, 6А, та Шевченка, 34, було замінено морально застарілі та фізично зношені газові котли НІІСТУ-5 з реальним ККД на рівні 75% на нові стальні жаротрубні водогрійні котли типу КСВ, паспортний коефіцієнт корисної дії яких становить 91%.

На котельні по вулиці Медична, 4 встановлено сучасний жаротрубний стальний автоматизований котел КСВа «ВК-22» потужністю 0,63 МВт, який має ККД 91,5%. У котельній по вулиці Симоненка,3А діє котел з теплоутилізатором. Процес утилізації тепла полягає у використанні температури спалюваного газу (t0 = 15000 С) в теплообміннику-утилізаторі тепла де здійснюється додатковий підігрів теплоносія (з 45 до 47-480С). Запроваджена технологія дає можливість додатково виробити 1 Гкал. теплової енергії, що підвищило ККД котельні з 88 до 91%.

2009-2010 роки стали періодом, коли було здійснено заміну насосного обладнання на більшості з котелень на значно енергоефективніші від фірми «Willо».

Для ефективної роботи димотягів впроваджено пристрої частотного регулювання насосів на котельнях по вулицях Дорошенка, 28А та Довга, 68А, що в свою чергу зменшує споживання електроенергії.

У жовтні 2010 року було затверджено нову схему теплопостачання міста Івано-Франківська на 2011-2020 роки. Ця схема передбачає встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з місцевим приготуванням гарячого водопостачання в будівлях споживачів, заміни теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, реконструкції кількох котелень міста з переведенням їх на використання відновлювальних видів палива, встановлення теплових насосів, тощо.

В рамках цієї програми передбачено також перехід з чотирьохтрубної на двотрубну систему теплопостачання, встановлення індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать мешканців міста комфортним теплом в квартирах.

Загалом 2011 рік став найбільш продуктивним з проведення послідовної автоматизації та диспетчеризації котелень і центральних теплових пунктів (ЦТП) і станом на 2015 рік ця робота виконана в обсязі 96%.

Впродовж 2014 року з метою скорочення споживання енергоносіїв за кошти підприємства впроваджено такі енергозберігаючі проекти:

— автоматизація і диспетчеризація ЦТП на вулиці І.Павла ІІ, 20А та на вулиці Хоткевича, 75А, що дає широкий діапазон регулювання потужності котлів та забезпечує надійну автоматику виробництва теплової енергії;

— оптимізація теплопостачання мікрорайону вулиць Довга-Карпатська з консервацією котельні на вулиці Карпатська, 15;

— ліквідація трьох нерентабельних котелень на вулицях Хіміків 15, Хіміків, 17 та Тролейбусна, 18;

-заміна насосного обладнання на чотирьох котельнях на менш енерговитратні.

Наше підприємство прагне застосовувати високоефективну технологію спалювання природного газу, яка розроблена італійською фірмою «RIELLO». Пальники цієї фірми зарекомендували себе, як надійне високоефективне обладнання, яке дає можливість автоматизувати процес спалювання природного газу у відповідності із температурою зовнішнього середовища. Пальники фірми «RIELLO» дають найбільш ефективний процес утворення факелу, що дає можливість досягати ККД в межах понад 91% і таким чином відмовитися від застарілих подових пальників. Нині пальники фірми «RIELLO» встановлені у ряді котелень по вулицях Федьковича, 91А, Дорошенка, Теролейбусній, Медичній, Військових Ветеранів тощо.

Використання альтернативних видів палива замість високовартісного природного газу стало на даний час, в умовах військового протистояння між Україною і Росією, питанням стратегічно важливим. Проте ідея застосування відходів деревини замість газу знайшла своє впровадження на нашому підприємстві ще далеко до нинішніх грізних подій.

2008 рік став роком введення в експлуатацію у селі Крихівці першої котельні, на якій встановили водогрійний котел потужністю 250 кВт, що працює на деревинній тирсі, яка забезпечує теплом місцеву середню школу.

2008-2009 роки стали наступним проектом впровадження двох водогрійних котлів на альтернативних видах палива (деревинна тріска) сумарною тепловою потужністю 3,4 МВт в котельні по вул. Юності, 11. Тут створено необхідну інфраструктуру для зберігання і подрібнення деревини та автоматичної її подачі в котли для спалювання. Всі процеси автоматизовані та потребують мінімального втручання персоналу.

2013-2014 роки згідно із Програмою заміщення використання природного газу були введені в експлуатацію 4 твердопаливні котли, які працюють на деревині. Зокрема на котельні, що по вулиці Медична 4А встановлено котел ARS 800LM, потужністю 800 КВт. Ця котельня забезпечує теплом Геріатричний диспансер та мешканців прилеглих будинків. На котельній, що на вулиці Джерельна 2А встановлений котел ARS200LM, потужністю 200 КВт. Ці котельні працюють на деревинних пелетах. На вулиці 22 січня у Крихівцях та на Мазепи, 142А котельні використовують для підігріву теплоносія деревинні тріски, а це суттєво зменшує споживання природного газу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Здійснено автоматизацію паливоподачі (деревинна тріска) на котельні, що по вулиці Мазепи, 142. Тут встановлено, так зване «рухоме дно» і транспортер подачі палива до котла потужністю 1000 КВт.

У котельні, що на вулиці Медична, 17, яка забезпечує теплом та гарячою водою життєво важливі об’єкти обласного центру, такі як державний онкологічний диспансер та обласна психоневрологічна лікарня №3 також буде встановлено котел, що працюватиме на деревинній трісці.

Здійснено проектні роботи по встановленню котла, що працюватиме на відходах деревини у котельні, що на вулиці Чорновола, 130. Тут до кінця 2017 року буде встановлено замість газового котла потужністю 6300 КВт новий котел 860 КВт, що вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинних пелетів. Окрім котла буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі в котел. Підходить до завершення виготовлення проекту по встановленню котла на біопаливі у котельні, що на вулиці Чорновола, 47, яка вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинної тріски. Тут буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі, так зване «рухоме дно», яке розроблене нашими проектувальниками і довело свою надійність в роботі.

Заплановано здійснити автоматизацію процесу спалювання деревини в котельній при Геріатричному центрі. Після оптимізації і автоматизації процесу спалювання ККД установки буде в межах до 86%.

За результатами всеукраїнського конкурсу «ТОП-енергоефективність -2009 року» підприємство визнано переможцем в номінації «Найкращий науково-технічний прорив в галузі енергоефективності». 27 березня 2015 року відбулося вшанування і нагородження лідерів економічного розвитку «Тріумф-2014» у номінації «Краще підприємство з впровадження енергоефективних заходів». Лауреатом найвищої відзнаки – Диплома переможця — було названо наше підприємство за плідну, багаторічну діяльність із впровадження технологій альтернативного палива замість імпортного газу і цілого комплексу робіт, пов’язаних із енергозберігаючими технологіями.

Підприємство плідно співпрацює з міжнародними інституціями. Так у 2014 році розпочато співпрацю з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO) та Шведським Агенством Міжнародного Розвитку (SIDA)щодо реалізації проекту по встановленню 59 ІТП в районі вулиць Довга-Карпатська.Економічний ефект після впровадження проекту складе 210 тис. євро в рік, зменшення споживання газу- на 957 тис. м3в рік, а споживання електричної енергії – на 220 МВт год. на рік. Проект реалізовано впродовж 2016 року.

9 лютого 2009 року підприємство підписало Кредитний договір з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР). Цей проект фінансується за кредитні кошти ЄБРР – 7,2 млн. євро, та грантові кошти Швецького Агенства Міжнародного Розвитку (SIDA)— 3,6 млн. євро.

Проектом передбачається:

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Військових Ветеранів, 8А із встановленням 4 котлів «RIELLO» потужністю 2 МВт кожний з повною автоматизацією та диспетчеризацією, зміною насосного та допоміжного обладнання. Урочисто відкрита 26 грудня 2016 року;

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Медичній17А із встановленням 2 новітніх газових котлів «RIELLO»потужністю 820 КВт кожний і котла на біопаливі виробництва котлозаводу «KRIGER» потужністю 800 КВт із заміною насосного обладнання. З початку 2017 р. модернізована котельня працює у штатному режимі.

Реконструкція котельні, що знаходиться на вулиці Тролейбусна, 40А із встановленням котла на біопаливі потужністю 4 МВт із допоміжним обладнанням. Тут встановлено великогабаритне технологічне обладнання литовської компанії «ENERSTENA», що виграли тендер на проведення робіт з модернізації котельні.

 

 

 

 

 

 

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Довга, 68А із встановленням нового газового котла потужністю 9 МВт та допоміжного обладнання;

Влаштування 170 ІТП в багатоповерхових житлових будинках і бюджетних закладах міста, теплоносій до яких подається від котелень на вул. Дорошенка, 28А, Тролейбусна, 40А, та від ЦТП на вул. Надвірнянська, 30 та Хоткевича, 44А;

Демонтаж теплових мереж та прокладання нового трубопроводу теплової мережі протяжністю 14,2 км із використанням попередньоізольованих труб з переходом від 4-х трубної системи на 2-трубну в районі вулиць Тролейбусна-Хіміків, Дорошенка-Довженка;

Реконструкція магістральної теплової мережі на вулиці Стуса.

Економічний ефект після впровадження цього проекту – 1300 тис. євро в рік. Зменшення споживання природного газу після реалізації проекту – 6,68 млн. м3в рік. Зменшення споживання електричної енергії після реалізації проекту – 979 МВт год. в рік.

Італійські пальники встановлено на ще одному котлі

F1 Palnyky 0401

04.01.2018р.

Ефективне використання високовартісного природного газу – основна вимога нинішнього часу. Саме тому на нашому підприємстві неухильно здійснюється заміна старих подових пальників на прогресивне європейське обладнання – газові пальники італійської фірми «RIELLO».

Котельня, що на вулиці Федьковича, 91а, здійснює теплопостачання 25 житловим багатоквартирним будинкам мікрорайону, гімназії №2, школі-садку, ВПУ-13 та Обласній клінічній лікарні. Тут теплову енергію виробляють три котли КВГ-6,5 загальною встановленою потужністю 22,5 МВт. Декілька років тому на першому котлі було встановлено пальники «RIELLORS-250» замість застарілих подових пальників. Вони показали свою високу надійність і економічну доцільність. Лише за рік експлуатації пальників «RIELLO» в цій котельні економія використання газу склала понад 24 тис. м3 і понад 42 тис. КВт. електроенергії.

F2 Palnyky 0401Італійська фірма «RIELLO» — лідер енергоефективних технологій на ринку пальників для котелень. Тут продумано і відпрацьовано максимально ефективний метод спалювання газу, завдяки чому факел полум’я утворюється у найбільш оптимальній пропорції газ-повітря, що дає можливість досягти майже 100% згорання газу. Пальники «RIELLO» добре адаптовані для створення і підтримки в автоматизованому режимі необхідної температури теплоносія у відповідності до температури зовнішнього середовища. Усе це дає відповідний економічний ефект з енергозбереження та ощадного використання природного газу.

Наприкінці 2017 року в цій котельні розпочалися роботи на третьому котлі по заміні подових пальників на пальники італійської фірми «RЕELLO». Нині тут вже здійснено монтаж основного обладнання та прив’язку до газової мережі, ідуть роботи по налаштуванню електричної мережі та автоматизованої системи. Незабаром вже два котли будуть працювати на енергоощадних пальниках італійської фірми.

Запрацювали нові економайзери

Ekonomajzer Trol 1402

15.02.2018 р.

Після запуску котельні, що працює на деревинній сировині, на вулиці Тролейбусній, 40а, яку встановили литовські спеціалісти фірми «ENERSTENA», роботи з модернізації цього об’єкту теплогенерації не припинилися. Нещодавно були змонтовані і вступили в роботу два нові економайзери виробництва науково-виробничої фірми «Ганза», м. Київ.

Встановлення сучасних економайзерів було передбачене Проектом «Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання м. Івано-Франківська» в частині модернізації котельні і технологічного обладнання із залученням інвестиційних коштів ЄБРР та грантових коштівSIDA.

Два економайзери ВЕ-дг/в-130,7-1,0 призначені для утилізації теплоти відхідних газів водогрійних газових котлів ТВГ-8М.Котли ТВГ-8М залишаються в модернізованій котельні на Тролейбусній, як допоміжні основному котлу, що працює на біопаливі.Утилізація відхідних газів економайзерами дає додаткову теплову енергію потужністю 348 КВт кожний, а також забезпечує зменшення кількості викидів парникових газів, що позитивно впливає на екологію.

Новітня технологія заміни тепломагістралі в дії

Zamina trub 1503

15 березня 2018 р. на вулиці Набережна, 10 було здійснено заміну зношених труб вводу теплової мережі до багатоквартирного житлового будинку на нові гнучкі труби «Ізопрофлекс», діаметром 63 мм із зшитого поліетилену, в поліуретановій теплоізоляції. Ці труби розраховані на безканальну прокладку. Термін експлуатації труб становить 49 років. Вони не піддаються корозії, тому в першу чергу було вирішено здійснити заміну зношеної ділянки вводу до житлового будинку на Набережній, 10, де через постійне підтоплення грунтових вод та каналізаційних стоків труби тепломережі були у вкрай поганому стані.

Ще однією особливістю поліетиленових труб «Ізопрофлекс» є те, що постачаються вони в бухтах, що дає можливість мінімізувати кількість з’єднань та зменшити розміри траншеї, завдяки чому істотно скорочуються термін і вартість монтажних робіт. Бригада забезпечує прокладку до 400 м трубопроводів за робочу зміну без використання зварювального обладнання та спецтехніки.

Це перший крок до запровадження передової новітньої технології на Прикарпатті при заміні зношених труб тепломереж.

Встановлення ІТП у закладах освіти

ITP 140518

14.03.2018 р.

Співпраця влади міста Івано-Франківська з міжнародною Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) спрямована на реалізацію проекту«Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська». Основна мета — впровадження заходів з енергоефективності у дитячих садочках та школах міста, скорочення споживання електричної та теплової енергії, покращення умов перебування дітей в навчальних закладах. З цією метою в закладах освіти крім утеплення будинків та встановлення пластикових вікон, утеплення стін, дахів зараз працюють над встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП).Це має мінімізувати втрати теплової енергії, забезпечити надійну подачу тепла та гарячої води освітнім закладам міста.

ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» має позитивний досвід співпраці зNEFCO щодо впровадження, встановлення, запуску і обслуговування 59 блочних ІТП в обласному центрі.Нині діючі ІТП працюють повністю в автоматизованому режимі, всі робочі параметри передаються на монітори Аварійно-диспетчерської служби підприємства в on-line режимі.

Нещодавно відбулася нарада у першого заступника міського голови Миколи Вітенка, в якій від нашого підприємства брав участьзаступник директора зі стратегічного розвитку Ігор Лесів. На цій нараді обговорювався стан справ по впровадженню і встановленню ІТП в ряді закладів освіти міста в міжопалювальний період. Розглядалася участь фахівців нашого підприємства та приватного науково-виробничого підприємства «Комел», м. Івано-Франківськ, в опрацюванні спільних дій у виробленні алгоритму щодо автоматизованої передачі даних з ІТП, які встановлюються в закладах освіти згідно співпраці міської влади зNEFCO, на монітори Аварійно-диспетчерської служби ДМП «ІФТКЕ».

Крім того, на виконання розпорядження міського голови Руслана Марцінківа була створена комісія під головуванням першого заступника міського голови Миколи Вітенка, по обстеженню внутрішньо-будинкових інженерних мереж житлових будинків, де будуть встановлюватися ІТП, що фінансуються ЄБРР (грантові кошти), задля виявлення та усунення всіх недоліків. До складу комісії увійшли представники КП «Дирекція замовника», КП Івано-Франківськводоекотехпром», КП «МІУК», ДМП «ІФТКЕ», Управління житлової політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

На конференції LINK Ukraineобговорювали енергоуправління на нашому підприємстві

Link Ukraine 1

10.07.2018 р.

5-6 липня в Києві у конференц-залі готелю «InterContinental» проходила заключна конференція: Місцеві ініціативи для Сталої України —LINKUkraine, «Громади рухаються вперед», яку проводив Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) за підтримки Міністерства клімату та довкілля Норвегії.

Проектом LINK Ukraine надається підтримка п’яти місцевим муніципалітетам в Україні: Івано-Франківськ (західна Україна), Черкаси (центральна Україна), Полтава та Лубни (східна Україна) та Бердичів (північна Україна) щодо нарощування інституційного потенціалу з метою вирішення питань енергозбереження, поліпшення їх екологічного планування та інвестиційного клімату, а також запровадження більш системного управління природоохоронною діяльністю та енергетичною безпекою.

Від нашого підприємства у конференції брав участь заступник директора зі стратегічного розвитку Ігор Лесів.

На конференції, зокрема, розглядалося питання впровадження Проекту «Створення системи енергоменеджменту та моніторингу на ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Першим кроком для досягнення мети Проекту було процедурне встановлення системи енергоуправління у ДМП «ІФТКЕ», а саме: було підготовлено та прийнято на об’єктах підприємства нормативно-технічної документації; запущено систему аналізу даних «Автоматизоване робоче місце енергоменеджера» і це тоді як чинна система моніторингу теплоносія була удосконалена системами зчитування та передачі даних, які відстежували вироблену теплову енергію, споживання та виробництво електричної енергії а також споживання холодної води та газу.

На ДМП «ІФТКЕ» було проведено три тренінги, які сприяли покращенню компетентності працівників підприємства для того, щоб емпірично застосовувати принципи енергоефективності у щоденній діяльності. В результаті проекту стало можливим проводити швидкий і точний аналіз енергоспоживання на основі якого готуються звіти, що дають персоналу та керівництву можливість приймати поінформоване рішення на основі реальних даних. Було відзначено в ході конференції.

Крихівці : заміна застарілих котлоагрегатів

Kotly KBa 1107

У котельні, що на вулиці «22 січня», 141, що в Крихівцях нині здійснюється заміна застарілих котлів «КВа» на більш сучасні із значно більшим ККД. Ця котельня надає теплову енергію загальноосвітній школі, сільській раді та клубу. Дата їхнього виготовлення сягає середини вісімдесятих років минулого сторіччя. Вони все ще діючі, завдяки дбайливому ставленню персоналу, але вже давно морально застарілі. Тому керівництвом підприємства було прийнято рішення про їх заміну на більш нові котли КСВ-0,25 «ВК-22», дата виготовлення яких – 2006 рік.Котли «ВК-22» за своїми параметрами мають ККД в межах 91,5%. Це дасть можливість більш ощадливо використовувати високовартісний природний газ.

Котельня в Крихівцях загалом працює на альтернативному виді палива. У 2008 році ця котельня стала першою на нашому підприємстві, де встановили водогрійний котел потужністю 250 КВт, що працює на деревинній тирсі, для забезпечення, на той час, теплом місцевої середньої школи. Лише в пікові зимові морози підключаються в роботу газові водогрійні котли, аби надійно надавати комфортні умови маленьким споживачам тепла. Відтепер в люті морози додадуть тепла і, так би мовити, «підставлять плече» надійні в експлуатації, більш сучасні та економічно ощадливі водогрійні котли «ВК-22».

Нині тривають роботи по монтажу та налагоджуванню котлоагрегатів «ВК-22».

На фото: котли «КВа», що стануть історичним раритетом.

Ще один напрямок енергоефективності

21.09.2018 р.

Питанню всебічного впровадження енергоефективності на нашому підприємстві приділяється особлива увага. Саме задля зменшення споживання електричної енергії та компенсації її реактивної складової на ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» проводяться роботи по встановленню конденсаторної установки в котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а.

Як відомо, реактивна потужність разом з активною враховується постачальником електроенергії, а отже, підлягає оплаті по тарифах, що нині діють, тому і складає значну частину рахунку за електроенергію.

Реактивна енергія витрачається на створення магнітних полів в обмотках електродвигунів і трансформаторів. Отже, основними виробниками реактивної потужності є асинхронні електродвигуни, які споживають до 40% всієї потужності, трансформатори всіх ступенів трансформації — 35%; лінії електропередачі — 7%.

Найбільш дієвим і ефективним способом зниження споживаної з мережі реактивної потужності є застосування установок компенсації реактивної потужності за допомогою конденсаторних батарей. За рахунок приєднання до мережі компенсуючого пристрою зменшуються втрати потужності і напруги. На практиці коефіцієнт потужності після компенсації знаходиться в межах від 0,93 до 0,99. Чим значення коефіцієнту менше, тим втрати більші.

Нині в модернізованій котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а здійснюються роботи по встановленню нової конденсаторної установки з автоматичним регулюванням. Це покращить роботу схеми електропостачання теплогенеруючого об’єкта в цілому, призведе до зменшення перетікання реактивної електричної енергії, розвантажить силові лінії та трансформатори, покращить роботу електрообладнання і сприятиме стабілізації напруги в мережі, що в свою чергу зменшить фінансові затрати при розрахунках з електропостачальною організацією.

Демонтаж старого обладнання

DSC 1455 100119

Розпочався новий 2019 рік, а роботи, що були започатковані ще в грудні 2018-го, набирають свій темп. У котельні на вулиці Довга, 68а на третьому котлі ТВГ-8М тривають роботи з демонтажу. На місці старого котла переможець міжнародного тендеру компанія «ENERTEX» (м. Марсель, Французька Республіка) змонтує новий сучасний газовий котлоагрегат потужністю 9 МВт із допоміжним обладнанням.

DSC 1470 1001

На сьогодні тут вже демонтовано муровані стіни корпусу цього потужного теплогенеруючого агрегату. Залишається система водогрійних труб, тобто, так би мовити, скелет водогрійного котла заввишки понад двоповерхову споруду.

DSC 1491 1001

Нині робочі займаються демонтажем системи водогрійних труб за допомогою газової різки, адже метал треба ретельно зібрати. Паралельно демонтуються залишки цегляної кладки. Дуже скоро на місці старого котлоагрегату залишиться вільне місце для монтажу новітнього теплогенеруючого обладнання, чим незабаром займуться французькі фахівці.

Модернізація котельні на вулиці Довга, 68а є частиною загальноміського Проекту співпраці з ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська».

Демонтаж застарілого обладнання

DSC 1504 2901

29.01.2019 р.

Котельня на вулиці Юності, 11 – одна з найперших котелень нашого підприємства. Тут у 1976 році було введено в експлуатацію два водогрійні котли ТВГ-4Р потужністю 5 МВт кожний. На той час це була передова техніка, яка мала ККД в межах 88%. За понад 40-річний термін їх експлуатації ці теплогенеруючі агрегати пройшли всі регламентовані поточні і капітальні ремонти. Вони і надалі діючі. Але настав час їх заміни на більш продуктивну техніку із значно більшим коефіцієнтом корисної дії.

Саме цим займаються нині працівники теплового району «Дорошенка». Тут вже здійснено демонтаж одного котла ТВГ-4Р. Залишається підготувати майданчик для встановлення фундаменту більш сучасного і економічного котла КСВ з тим, щоб більш ощадливо витрачати високовартісний природний газ для виробництва теплової енергії для наших споживачів.

Зберігаємо кожну калорію тепла

DSC 1944 060219

Питання раціонального, енергоощадного використання теплової енергії є пріоритетним для нашого підприємства. Це контролює Теплова інспекція підприємства та керівники теплових районів.

На території Вищого професійно-технічного училища №13, що знаходитьсяу тепловому районі «Пасічна», здійснено відновлення та заміну теплоізоляції на магістралі подачі теплоносія, яка розташована на поверхні землі.

DSC 1945 0602

За час експлуатації цієї ділянки тепломагістралі в деяких місцях відбулося порушення теплоізоляційного шару. Теплотраса проходить на поверхні землі, тож порушення теплоізоляції спричиняє втрати теплової енергії. Для запобігання цьому було здійснено роботи по заміні теплоізоляційного покриття. Як можна переконатися, всі роботи виконано ретельно і якісно. Відтепер жодна калорія теплової енергії не буде втрачатися намарно.

Здійснено заміну теплоізоляції

DSC 2007 1902

19.02.2019 р.

Питаннями енергозбереження на підприємстві займається і контролює Теплова інспекції разом із керівниками теплових районів обласного центру. Одним з головних завдань цієї служби є контроль за транспортуванням теплоносія і зведення до мінімуму втрат теплової енергії.

DSC 2011 190219

Саме тому увагу привернула тепломагістраль, що на вулиці Софіївка, в тепловому районі «Позитрон». Вона проходить біля новозбудованого будинку для учасників АТО і завершується на території Екстреної медичної допомоги. Ця теплотраса прокладена над поверхнею землі і за час своєї експлуатації в окремих місцях було виявлено часткове порушення теплоізоляції. З метою не допускати втрат теплової енергії було вирішено здійснити заміну теплоізоляційного шару на всій ділянці тепломережі, що проходить над поверхнею землі. Цю роботу було проведено в стислі терміни і нині ціла ділянка тепломагістралі має новий надійний теплоізоляційний шар. Отже, тепер жодна калорія теплової енергії не піде намарне.

Впроваджуємо європейську техніку

DSC 1987 1502

15.02.2019 р.

На ДМП «ІФТКЕ» велика увага приділяється модернізації технологічного і технічного парку на всіх об’єктах теплогенерації обласного центру.Вчасно відбувається заміна застарілого і морально зношеного обладнання на нові взірці європейського рівня.

Так, днями на котельні, що на вулиці Симоненка, 3а в тепловому районі «Позитрон» розпочато монтаж сучасного високоефективного мережевого насосуWiloSCP200/560 НАС виробництва Німеччини. Нині тут відбуваються роботи з обв’язки і приєднання агрегату до мереж живлення води і електричної енергії.

DSC 2000 1502

Це черговий крок з оновлення технологічного парку та застосування на Прикарпатті передової європейської техніки. Продукцію фірми,Wilo,відрізняє німецька якість, висока технологічна надійність, просте технічне обслуговування без відокремлення напірних та всмоктуючих трубопроводів. А застосування сучасних частотних перетворювачів надає можливості у здійсненні енергоощадного використання енергетичних ресурсів, що в кінцевому рахунку спрямовано на зменшення цінового навантаження на наших абонентів теплової енергії.

На варті енергозбереження

IMG 20190409 0827161 0904

09.04.2019 р.

Залишаються вже лічені години до завершення опалювального сезону 2018/2019. Але роботи в теплових районах обласного центру не припиняються ні на один день.

Нині до слова запрошуємо Євгена Гудза — заступника начальника Енергетичної служби ДМП «ІФТКЕ».

Євгене Васильовичу, чим зайняті спеціалісти Енергетичної служби теплогенеруючого підприємства в останні дні перед завершенням опалювального сезону?

Фахівці нашої служби, не залежно від дати на календарі, зайняті втіленням в життя головних принципів роботи нашого підприємства – енергозбереженням, раціональним використанням енергоносіїв на підприємстві, впровадженням систем автоматизації, тощо.

Так, лише на минулому тижні, було здійснено запуск в роботу і наладка нової версії автоматики захисту парового котла №1 в котельні, що на вулиці Чорновола, 47. Ця котельня забезпечує потреби дуже важливих соціальних об’єктів міста, таких як Івано-Франківський обласний Перинатальний центр та Перша міська поліклініка. Тому до надійності роботи автоматики тут особлива увага.

Також на минулому тижні було здійснено поточний ремонт схеми захисту і регулювання котлів та допоміжного обладнання в котельні, що на вулиці Хриплинська, 11а. Тут було виконано перепрошивку покращеного варіанту програми забезпечення надійного захисту та регулювання теплогенеруючого обладнання.

Це лише окремі поточні роботи, які контролюють і виконують фахівці нашої служби.

Встановлюємо новітнє європейське обладнання

DSC 21565

19.04.2019 р.

У тепловому районі «Пасічна» встановлено новий потужний мережевий насос німецького виробництва.

На днях в котельні, що на вулиці Набережна, 8а було розпочато монтаж нового високоефективного мережевого насосу Wilo NLG150/400-55/4-12 з частотним перетворювачем FC-202P55KT4E20H2XGX. Нині тут виконуються роботи по прив’язці агрегату до мереж живлення води та електричної енергії. Потужність насосу 55 кВт. З понеділка, 22 квітня, заплановано розпочати пуско-налагоджувальні роботи.

Сучасний мережевий насосWilo, виробництва Німеччини, замінив застаріле насосне обладнання, яке було встановлено в цій котельні ще у 1967 р.

Це черговий крок по оновленню технологічного обладнання котелень,ДМП «ІФТКЕ», запровадження провідної високоефективної європейської техніки. А застосування частотних перетворювачів дає можливість плавного пуску агрегату, що подовжує термін його використання і дає можливість ощадного використання електричної енергії.

Котельня на вул. Довга, 68 а: великий крок вперед

DSC 25655 010719

01.07.2019р. Модернізована котельня, що на вулиці Довга, 68а все більше набуває свого нового значення і якості.

За останній час тут відбулися суттєві зміни. Спеціалісти фірми «ENERTEX» (м. Марсель, Французька Республіка), що стали переможцями міжнародного

DSC 2601 010719

тендеру, встановили чотири нових мережних насоси німецької фірми «Wilo-NL-80/250-2-12» і виконали їх обв’язку до мереж водо- і електропостачання.

На майданчику хімводоочистки з’явилися три нові ємкості для технологічної води. На другому рівні розташування системи трубопроводів вже змонтовано два шламоуловлювачі системи підготовки та очистки води.

DSC 25666 010719

А найголовніше: 30-тонна конструкція водогрійного газового котла вже перемістилася з вулиці на своє стале робоче положення і монтажні групи фахівців «ENERTEX» приступили до приєднання технологічних мереж.

Попереду ще багато роботи, але вже нині стара котельня набуває обрисів сучасного теплогенеруючого об’єкту.