RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Івано-Франківські «тепловики» беруться за боржників
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Івано-Франківські «тепловики» беруться за боржників

Івано-Франківські «тепловики» беруться за боржників

На ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» триває процес подання до суду найзлісніших неплатників за спожиті послуги, надані підприємством. В основну це стосуватиметься тих мешканців міста, які вже півроку не сплачують за тепло та гарячу воду. До таких непопулярних методів адміністрація «теплокомуненерго» вимушена вдатися через те, що на сьогоднішній день іванофранківці боргують підприємству 28 млн.грн..

Загалом процедура виглядатиме так: після подання до суду і винесення рішення на користь підприємства, справи боржників направлятимуть до Державної виконавчої служби міста, звідки надсилатиметься попереджувальний лист про обов’язкову оплату заборгованості. Якщо протягом тижня відповідач не відреагує і не з’явиться з поясненнями, то працівники виконавчої служби спільно з правоохоронцями та «тепло виками» поадресно ходитимуть квартирами і примусово, згідно рішень суду, накладатимуть арешт на майно та житло.

Також представники вищезгаданої служби, керуючись 68 статтею (Відрахування із заробітної плати (заробітку), пенсії, стипендії боржника) Закону України «Про виконавче впровадження», будуть застосовувати процедуру стягнення із зарплат та пенсій у тих боржників, які не мають майна чи не впускають у квартиру.. В першу чергу дежвиконавець подаватиме запит у Державну податкову службу міста або ж у місцеве представництво пенсійного фонду України, щоб отримати інформацію про доходи, чи розмір пенсії боржника. На основі одержаних даних та згідно рішення суду щодо стягнення заборгованості, відповідну постанову (виконавчі документи) надсилаються за місцем роботи, а для пенсіонерів – у пенсійний фонд (стягнення з пенсій провадиться згідно пенсійного законодавства), тобто за місцем отримання боржником відповідних доходів. Як правило, сума стягнень становить 20 відсотків від отриманих доходів чи державних виплат і не може перевищувати 70%.

Також відповідно до згаданого закону, підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи – підприємці кожні шість місяців зобов’язані надсилати державному виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України. За їх неподання передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ст.188-13 КУпАП.

У разі ухилення боржника від сплати заборгованості із заробітної плати, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства в порядку ст. 382 КК України. Тільки повне та своєчасне виконання боржником виконавчого документу, щодо виплати заборгованості з заробітної плати, звільняє його від кримінальної відповідальності.

А для тих боржників які не мають змоги сплачувати за послуги, але хочуть мирного вирішення цього питання, то їм слід звертатись до ДМП ІФТКЕ з проханням реструктуризації боргу.

Але адміністрація «Івано-Франківськтеплокомуненерго» дуже сподівається, що до таких крайніх заходів не дійде і що мешканці обласного центру своєчасно розрахуються з накопиченими боргами.