RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Зимова субсидія 2020: що змінилося та як отримати допомогу
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

01.12.2020

Обласна газета «Репортер» 30.11.2020 – 14:14 на своїй інтернет-сторінці https://report.if.ua/gazeta/zymova-subsydiya-2020-shcho-zminylosya-ta-yak-otrymaty-dopomogu/ подала цікавий матеріал щодо нових правил отримання субсидій. Враховуючи важливість цієї теми для абонентів нашого підприємства наводимо зміст цього посилання.

Старт опалювального сезону розпочав і новий сезон субсидій. Адже за тепло прикарпатцям доводиться платити чималі суми. Традиційно зростає ціна на газ, а з нею й цифри у платіжках. Але держава обіцяє субсидії.

Кому цього року чекати допомоги від держави та що змінилось у цьому плані, пояснив керівник управління соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА Степан Микицей, пише Репортер.

Загалом субсидію на Прикарпатті нарахували для 98 тисяч осель. А це кожна п’ята сім’я в області. Майже всі вони отримують допомогу готівкою. Тож, за словами Степана Микицея, лише за два тижні жовтня, тобто від початку опалювального сезону, їм перерахували понад 59 млн грн. А в листопаді сума має зрости більш ніж удвічі.

Цьогоріч більшу частину виплат перерахували автоматично. Тобто, усі, хто отримував компенсацію у минулому опалювальному сезоні, цього року заяв не подавали – за них усе зробили соцслужби.

«Автоматично субсидію перерахували автоматично для 90 тисяч сімей. Тобто ми взяли з податкової дані про доходи та, якщо все зійшлося, то нарахували, – розповідає Микицей. – Решта субсидій ще не отримала, бо це дуже великий обсяг роботи, але отримають вже цього місяця. Загалом цього року ще 8000 прикарпатців отримають державну допомогу вперше».

Каже, субсидію ще можна оформити. Але якщо це зробити до 1 грудня, то держава компенсує витрати на комунальні послуги від початку опалювального сезону – з 15 жовтня. Якщо ні, то від дати призначення.

Тому тим, хто хоче отримати допомогу вперше, пропонують написати заяву до місцевого управління соцзахисту. До заяви треба додати довідки про доходи усіх, хто живе у квартирі або будинку. Для розрахунку субсидії беруться до уваги такі доходи, як зарплата (після сплати податку), пенсія, стипендія, соціальні виплати, допомога по безробіттю, грошові перекази з-за кордону та інші. При цьому не враховуються: допомога при народженні дитини, аліменти, соцдопомога для дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування, допомога переселенцям.

Далі за нарахування допомоги беруться спеціалісти місцевих соцслужб. Адже у кожному випадку це все потребує розрахунків.

«Звичайно, заяву для отримання субсидії має право написати кожен. Але відшкодування призначаються у залежності від співвідношення доходів і видатків сім’ї. Якщо сім’я витрачає на комуналку не менше 15 % доходів, то вона має право на державну допомогу», – пояснює Степан Микицей.

За його словами, є багато випадків, коли людина живе в іншому місці, але прописана в рідних, тож отримати субсидію їм не виходить. Такі випадки розглядають спеціальні комісії. Вони їдуть на місце, опитують сусідів, чи живе там людина, чи ні. Крім того, доведеться принести довідку з місця проживання – її підтверджує та сама комісія.

Ще цікавіша ситуація з вимогами до так званої опалювальної площі. Бо хто має квартиру понад 120 квадратних мет­рів або будинок у 200 квадратів саме опалювальної площі, то про субсидію може забути. Проте тут є запитання – а як таку площу визначають.

Щодо квартир, то тут складнощів жодних, бо вона опалюється вся. А у приватному будинку може бути два поверхи, але опалюються тільки один. Державні служби знайшли вихід – експертна оцінка. Це коли певні люди з відповідними ліцензіями мають право визначати, яка частина будинку опалюється, а яка ні. На Прикарпатті цих експертів уже кілька десятків. До них може звернутися будь-хто. Задокументовані висновки експерти відправляють у відповідні служби.

Також цього року є кілька нововведень, які стосуються боргів за комунальні послуги.

«Раніше було так, що за двомісячний борг у 340 грн автоматично забирали субсидію. То цього сезону до уваги береться заборгованість лише за один місяць», – розповідає Микицей. Але при цьому, каже, субсидію за борги можуть скасувати тільки на ту послугу, за яку є борг. Тобто, якщо боргуєте за воду, то й субсидії не буде лише на водопостачання. І так з кожною послугою. Якщо боргуєте за все – на все й не буде субсидії.

Крім того, треба вчасно подавати інформацію про зміну соціального або майнового стану. Бо якщо це не зробити, то наступного року можна забути про субсидію, а найголовніше – гроші ще й доведеться повернути. Приховати нічого не вийде – після опалювального сезону роблять верифікацію. Це коли усіх субсидіантів перевіряють у різних базах даних і звіряють їхні доходи з витратами.