RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Не вирішені проблеми з використання альтернативного палива
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Не вирішені проблеми з використання альтернативного палива

Не вирішені проблеми з використання альтернативного палива

DSC 2157 2204

Під час науково-практичної конференції, що проходила в м. Вінниця 15-17 квітня, з доповіддю виступив Ігор Ярославович Лесів – в.о. заступника директора із стратегічного розвитку ДМП «ІФТКЕ». Він зазначив, що на підприємстві реалізовується за кредитні та грантові кошти ЄБРР Проект №39004: «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська», який складається з восьми окремих Проектів. На сьогодні реалізовано два з них, а саме: на котельні, що на вулиці Медична, 17а, встановлено і працює котел на біопаливі потужністю 0,8 МВт та в котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а – котел потужністю 4 МВт, що працює на відходах деревини. Нині на підприємстві відбувається тендер по третій частині загального Проекту з модернізації котельні, що на вулиці Дорошенка, 28 а, де передбачено заміну газового котла на біопаливний потужністю 3 МВт.

Ігор Ярославович наголосив, що після реалізації цих двох проектів виникли проблеми з постачальниками біосировини. Утворилася нечесна конкуренція між ними через те, що існує на сьогодні невелика різниця в ціні біомаси твердих порід деревини, що мають велику енергетичну калорійність, і біомаси низькокалорійних порід та енергетичної верби. Це призвело до прийняття рішення щодо закупівлі автомобільних ваг, калориметра та вологоміру.

Литовські партнери нашого підприємства з фірми «ENERSTENA» найбільш правильним рішенням вважають, що оплата за біомасу має бути згідно кількості виробленої теплової енергії з поставленого біопалива. Але в нашій реальності це не є можливим, бо єдиний постачальник не спроможний забезпечити необхідну кількість деревинної сировини.

Основною проблемою, на думку Ігоря Ярославовича, є неврегульоване питання на державному рівні щодо продажу виробленої теплової енергії котлоагрегатами, що працюють на біопаливі. Вони мали б оснащуватися окремими лічильниками теплової енергії, що реалізовувалася би за тарифами на біопаливо і поступати на окремий банківський рахунок підприємства, а не попадати, як існує на сьогодні, на загальний рахунок і автоматично розщеплюватися згідно діючої Постанови Кабміну і не спрямовуватися на оплату за використаний природний газ теплогенеруючим підприємством. Це призводить до того, що у підприємства відсутні кошти на придбання біопалива. Донедавна велику частку оплати за біомасу ДМП «ІФТКЕ» проводило за рахунок субсидій, але на даний час це вже стало неактуальними через монетизацію субсидій.

Отже, на сьогодні залишаються не вирішеними наступні питання:

– Не до кінця сформований ринок біопалива;

– Відбулося різке зростання ціни на біопаливо при зростанні ціни на природний газ;

– Не створено алгоритму розрахунку за біопаливо з врахуванням вологості та калорійності біосировини;

– На державному рівні не створено стимулювання розвитку ринку біопалива за рахунок санітарних чисток лісових масивів.

Вирішення хоча би цих проблем дало би стимулювання та поштовх у поширенні та застосуванні альтернативних видів палива в Україні.