Співи у котельні – в Івано-Франківську провели незвичний музичний перформанс (ФОТО, ВІДЕО)
Автор: Єва Жасминова
Інтернет-сайт «galka.if.ua» 11.07.2019 – 19:36
11 липня в Івано-Франківську провели оригінальний музично-просторовий перфоманс “Гімн Теплокомуненерго”.
Виконав його хор працівників ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” всередині найбільшої в місті теплової котельні з чотирма гігантськими тепловими котлами, інформує Галка.
Організаторами події виступили кураторський колектив “Сеанс Міського Сканування / City Scanning Session”. Цією подією відкрили фестиваль, присвяченій темі майбутнього ручної праці. Текст і музика “Гімну Теплокомуненерго” були написані у 2016 році під час розробки сценарію фільму “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго / Heat Singers”, однак до фінального монтажу стрічки композиція не увійшла. Музику написали Роман Григорів та Ілля Разумейко.
Хоровий твір оспівує самозречену працю комунальників, які забезпечують базову життєдіяльність міста попри важкі умови роботи та перманентну кризу комунального господарства.
«Коли ми готували цей фестиваль – вирішили не обмежуватись, як роблять інші – центром. Хочемо показати, що цей район цікавий та особливий, і що люди, які тут живуть – мають чим пишатись»,- кажуть організатори.
Спершу відвідувачів познайомили з історією підприємства, розповіли цікаві факти та частували лимонадом. Далі усі присутні пройшли у вражаючі приміщення котельні, де ще колись була перша в місті електростанція, та блукали ними. Потім під акомпонемент піаніно а також стук розвідного ключа по трубах з’явився хор. Глядачі оцінили пісню гучними оплесками і довго кликали хор «на біс». Загалом на дійство прийшло більше сотні містян.
«Це маленька і велика річ водночас. Вона почалась з питання – з чого береться тепло? Я цього не знала. Хоч мій дідусь був першим директором Теплокомуненерго. З 60-их років (відколи мій дідусь цим займався) дотепер мало що змінилось. Люди намагаються щось змінити, модифікувати, але виходить надто повільно. Будьмо відверті – ми всі їх ненавидимо. Особливо в моменти, коли теплокомуенерго не вмикає тепло восени.
Я хочу показати, що це реальні люди, які справді живі. І попри популізм, політику, маніпуляції, проблеми вони дають нам тепло. Я сподіваюсь, що коли ви будете наступного разу дзвонити сваритись – “чому батареї холодні” – ви спершу пожартуєте, а може й подякуєте, бо згадаєте цей гімн та фільм. Що таке хор Теплокомуенерго? Це люди, які співають, яких всі ненавидять. Я звернулась до Андруховича, але вже була готова музика. Писала слова я сама, хоч я й не поетка. Репетиція за репетицією, хор вивчив цей гімн і зараз я можу порівняти цю подію з мессою у церкві. Ми йдемо на службу у індустріальне приміщення. Тут дуже чудова акустика», – поділилась враженнями режисерка фільму про хористів Теплокомуненерго Надія Парфан.