• Довідка щодо заборгованості
  +38 (099) 50-62-000
  +38 (098) 50-62-000
  +38 (0342) 50-62-00
 • office@tke.if.ua
 • При аварійній ситуації
  15-82
  56-47-82
  (067)110-11-73
 • Графік роботи
  Пн-Чт: 8-1715
  Обід: 12-13

28.03.2024 Інтернет-сторінка газети «Галицький Кореспондент»

Автор: Ткач Дмитро

Модульна котельна вже запрацювала на території ліцею №12.

28.03.2024 Інтернет-сторінка газети «Галицький Колремпондент»

Про це пише «Галицький кореспондент», посилаючись на міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Відтепер освітній заклад матиме комфортну температуру у приміщенні в холодну пору року. Окрім того, її можна буде коригувати в ручному режимі без залучення працівників. Котельня зроблена місцевим виробником. Тут встановлено два котла потужністю 500 кіловат, які працюють в автономному режимі, а споживання тут мінімальне.

«В ході перепідключення споживачів від котельні Індустріальна було влаштовано модульну котельню для забезпечення тепловою енергією, подачі теплоносія приміщення ліцею №12. Була розроблена проєктна документація, найнятий підрядник влаштував та виконав монтажно-будівельні роботи, облаштування модульної котельні. На цей час, з минулого четверга, зроблено перепідключення по тепловій мережі, школа вже з минулого четверга опалюється від цієї модульної котельні», – розповідає заступник головного інженера ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Іван Кедик.

Робота із розробки відповідної проектної документації розпочалася наприкінці минулого року

Спільно з газовиками «Івано-Франківськтеплокомуненерго» вдалося встановити і вже підключити в тестовому режимі нову модульну котельню.

«Починаючи з того року, проведена вся видача документації, розроблені експертизи, проєкти, погодження, проведені будівельно-монтажні роботи. У дуже великому масштабі, бо точка підключення була аж на вулиці Матейки, біля міської лікарні. Проводилися земляні роботи, будівництво нового регуляторного пункту, вузлів обліку, а також газопостачання для використання газового обладнання. Газ в повному обсязі поданий», – пояснив головний інженер Івано-Франківського управління експлуатації газового господарства Володимир Монюк.

Конденсаційні котли не потребують великої будівельної частини. Це і є перевага модульних конструкцій. Працює у віддаленому режимі, чи з комп’ютера чи з телефона, розповідає виробник. Котельнею зможуть керувати працівники «Теплокомуненерго», не перебуваючи поруч.

«Котли економні, переключаються з одного на другий і це економія по газу, втрати по мережах мінімальні. Це нові котли, всередині все зроблено матеріалами українського виробництва. Фірма допомагатиме в експлуатації, тому що це є новинка. Тут змінена водопровідна, теплова і каналізаційна мережі. Споживання газу мінімальне, тому що все працює в автоматичному режимі по зовнішньому датчику температури. Тобто це «розумні котли», які регулюються без втручання людини. Якщо температура падає – один котел або обидва будуть включатися одночасно», – розповідає директор фірми “КУЛЕВ-ІНВЕСТ” Ігор Микитюк.

За тиждень тестового запуску модульної котельні діти та їх батьки вже відчули переваги перепідключення.

Тепліше стало в усіх приміщеннях ліцею

Виконувачка обов’язків директора закладу Галина Болюк розповідає, зважаючи, що будівля не нова, тепліше стало в усіх приміщеннях ліцею.

«Коли протестували котельню, власне, підключили її, то ми дійсно відчули суттєву різницю в комфорті, в класах стало тепліше, в коридорах стало тепліше, і в цілому стало тепліше. Батьки задоволені, тому що комфорт для дітей, комфортне освітнє середовище – це в першу чергу. Тому вони і задоволені, що це наша котельня, тепер ми зможемо і регулювати подачу електроенергії, і на загал середовище стало комфортнішим», – зауважує в.о. директора ліцею №12 Галина Болюк.

Процес переходу на індивідуальне опалення у місті продовжується. Житлові будинки відключають від СТЕКу і з суттєвою фінансовою допомогою організовують індивідуальне опалення. Так, освітні та соціальні заклади місто підключає до сучасних невеликих модульних котелень.

«Цей мікрорайон відключається від централізованого опалення, багато мешканців перейшли на індивідуальне опалення, за що хочемо їм подякувати. Ми продовжуємо роботу з будівництва котелень для нашої освітньої і соціальної інфраструктури. Ця котельня – добрий приклад. Вона добре збудована і забезпечить тепло для 12-ї школи, бо дуже важливо, щоб дітки були постійно з теплом. Тому переходимо від громіздких великих котелень до невеликих модульних котелень, а також на індивідуальне опалення. Цього року ми продовжуємо цю програму. Звертаю увагу, що й далі будемо споруджувати в освітніх закладах такі котельні та продовжуємо перехід. Дякуємо всім підрядникам, які долучилися до спорудження. Як бачите, завершується опалювальний сезон, але ми вже думаємо про наступний. Бо час підготовки проходить дуже швидко. Тут ми знаємо, що все гаразд і котельня є нова, сучасна, якісна, яка подасть тепло вчасно для дітей», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Також, за словами Руслана Марцінківа, планують споруджувати модульні котельні, щоби забезпечити опалення освітніх і соціальних закладів на вулицях Лепкого, Гвардійській та ще ряді об’єктів.