19 травня, у третій четвер місяця, як було запроваджено в Україні, відзначається День Вишиванки. Це – особливе свято, що припадає на звичайний робочий день. А враховуючи, що цього року ми відзначатимемо його під час повномасштабної війни з російським агресором, свято набуває особливого сенсу.
День Вишиванки – ідентифікація приналежності кожного свідомого українця до Української Нації. Вишиванка – визнання національних коренів, що впродовж сторічь супроводжують українця від колиски. У кожному регіоні візерунок особливий, але в цілому – це ключ до національної тотожності представників найдавнішої Нації Хліборобів і Воїнів на планеті.
Здебільшого у вишиванці застосовуються два кольори: червоний і чорний. «Червоний – то любов, а чорний – то журба», співали у відомій пісні «Два кольори» Дмитро Гнатюк і Квітка Цісик. Радянські ідеологи не усвідомили, що кольори вишиванки – це кольори визвольного, бойового Бандерівського Прапора – Прапора боротьби за Волю України.
Нині на терені України точиться повномасштабна війна: танкові атаки, бомбардування, артобстріли, ракетні удари по військових об’єктах, економічних структурах, житлових комплексах України. Гинуть люди, руйнуються міста і села, державна інфраструктура.
Проте нині Українська Нація монолітна, як ніколи. Саме тому свято Дня Вишиванки набуває особливого сенсу.
Працівники ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» прийшли цього дня, одягнувши свої найкращі вишивані оздоби.