RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://lphd.s-desa.id/desa/https://lphd.s-desa.id/jadwal/https://lini.or.id/yayasan/
http://files.follettcommunity.com/index.html
До людей – з теплом Івано-Франківськ розширює мережу комунальних котелень
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

До людей – з теплом

Івано-Франківськ розширює мережу комунальних котелень

Газета «Західний Кур’єр» № 21 (1646) від 24.05.2018

F Zah Kur 23 02

Постійні проблеми із забезпеченням вчасного та надійного теплопостачання споживачів в опалювальний період від приватної «Станіславської теплоенергетичної компанії» спонукає міську владу розширювати мережу комунальних котелень. Торік Державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» почало обслуговувати будинки і соціальні заклади у мікрорайонах вулиць Хоткевича-Надвірнянської та Незалежності-Нової, а цьогоріч, як інформують, міська влада працюватиме над тим, щоб тепло від комунальних котелень могло надходити і у центральну частину міста. Повністю ж взяти на себе теплопостачання районів Івано-Франківська, яке зараз обслуговує котельня СТЕК, міська влада планує за два роки.

Як повідомив директор ДМП «ІФТКЕ» Василь Рущак, для того, щоб повністю забезпечити теплом споживачів СТЕК і відмовитися від послуг приватного теплопгостачальника, містові загалом необхідно ще 12 котелень. Кілька нових треба побудувати, а у кількох діючих достатньо провести реконструкцію з модернізацією та збільшенням їхньої потужності і прокласти нові теплотраси більшого діаметру. Перші кроки у цьому напрямку підприємство зробило ще торік.

Зокрема, завдяки модернізації котельні на вул. Симоненка, 3а та її мереж, з 1 жовтня від котельні СТЕК до «Теплокомуненерго» переключили 33 житлові будинки у мікрорайонах вулиць Хоткевича-Надвірнянська. А 16 березня запрацювала нова муніципальна котельня на території 63 котельно-зварювального заводу. У приміщенні, яке «Теплокомуненерго» взяло в оренду, встановили два котли потужністю 4МВт, що дало змогу забезпечити теплопостачанням ще вісім житлових будинків, школу № 15, дитсадок «Гуцулочка» та приміщення відділення поліції у мікрорайоні вулиць Незалежності-Нової.

Зараз міська влада працює над тим, щоб тепло від котелень підприємства комунальної власності могло надходити й у центральну частину міста, теплопостачання якої наразі забезпечує СТЕК. На останній сесії міської ради депутати ухвалили рішення про викуп майже за три мільйони гривень колишньої котельні ПрАТ «Добробут-ІФ» на вул. Незалежності, 95а. Після реконструкції та встановлення тут нових котлів вона повинна забезпечити якісне та надійне теплопостачання споживачам частини мікрорайону вулиць Незалежності-Марійки Підгірянки та прилеглих і ДНЗ «Кристалик».

«Це центр міста і до котелень є певні вимоги, тому плануємо там встановити сучасні газові котли на 4 МВт, – каже В. Рущак, – Ще одна блочна котельня потужністю 1 МВт буде на вулиці Шухевичів і обслуговуватиме гімназію №2 та школу № 26. Також розроблено техзавдання на виготовлення проектів реконструкції ще двох котелень на вул. Матейки, 34а та Чорновола, 37». Наразі ці котельні обслуговують лише лікувальні заклади на цих вулицях. Але, зі збільшенням потужності до шести і восьми Мегават відповідно та прокладання нових теплотрас, до них підключать споживачів теплової енергії на вул. Матейки, Республіканській, більшої частини вул. Чорновола та прилеглих. «По котельних на Чорновола і Шухевичів роботи розпочнемо у цьомцу році. Плануємо розпочати і на Матейки та Чорновола. Але все залежатиме від проектно-кошторисної документації та виділення коштів», – додав В.Рущак.

Скільки ж грошей знадобиться на втілення цих планів, директор «Теплокомуненерго» не сказав, зазначивши, що проектно-кошторисну документацію зараз лише виготовляють. Водночас він розповів, що міська влада розглядає можливості отримання приміщення котельні заводу «Промприлад» на його території. Це б дало змогу відкрити там ще одну велику комунальну котельню потужністю понад 30 МВт для обслуговування мікрорайону вулиць Сахарова, Бандери, Слави Стецько і Коновальця. А у перспективі, за словами В. Рущака, також треба провести реконструкцію зів збільшенням потужності щеп двох котелень на вул. Коновальця і побудувати котельню для мікрорайону вулиць Сорохтея-Петлюри. Очевидно, черга до цього дійде уже у наступному році.

Стах Мірчук.