RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Друга спроба
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Друга спроба

Газета «Західний Кур’єр» № 42 (1563) від 20.10.2016

Zah Kur 2010 Через аварійне відключення минулого тижня найбільшої котельні «Станіславської теплоенергетичної компанії» у Івано-Франківську фактично довелося вдруге розпочинати запуск тепла. Наразі без нього все ще перебувають 9 будинків та 200 під’їздів. Але комунальники обіцяють, що до кінця тижня тепло буде уже всюди.
Директор «Станіславської теплоенергетичної компанії» Сергій Мельник пояснив, що котельню запустили вчасно, але минулого четверга відбулося її аварійне вимкнення і подачу тепла довелося повторювати заново. При цьому, через ймовірний гідроудар, на вулиці Сахарова у двох місцях сталося пошкодження теплотраси. Через пошкодження будинкових мереж аварійна відключила від тепла будинки на вул. Незалежності, 39, Коновальця, 121 та Чорновола, 138. Чимало будинків на вулиці Коновальця мають проблеми з теплом через низький тиск теплоносія. Керівник СТЕК пояснює це тим, що забиваються фільтри перед будинковими лічильниками. Коли їх знімають, проблема зникає.
Директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак повідомив, що підприємство запустило усі 30 котелень і подало теплоносій до 544 житлових будинків, 20 шкіл, 15 дошкільних навчальних закладів і у стільки ж лікарень та до 16 поліклінік. Проблеми виникли у будинку № 202 на вул. Вовчинецькій, де викрали 86 кранів запірної арматури, на Привокзальній, 9, де немає доступу до закритої квартири, через що затоплює магазин «Вопак». Ще у трьох будинках на вул. Українській, 8, Бандери, 62 та Вовчинецькій, 179 частково нема тепла, бо завершуються ремонти мереж.


Якщо тепло до будинку подане, але у них не гріють окремі стояки, то це проблема так званих балансоутримувачів житлового фонду чи управляючих компаній. Керівник найбільшої з них – Муніципальної інвестиційної управляючої компанії – Мирон Джус зазначив, що цього року угоду на обслуговування будинкових систем вони уклали з ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», бо попередній досвід довів, що це має робити спеціалізована організація. Він повідомив, що ще минулого тижня теплоносій подали до всіх 583 будинків з центральним опаленням і зараз ремонтні бригади зосередяться на проблемних стояках.
Систематизувати скільки таких є, за його словами, складно, бо скарги на один і той самий стояк можуть надходити з кількох квартир, але буває й таке, що люди взагалі нікуди не звертаються, чекають, поки комунальники самі все зроблять. Натомість міський голова Руслан Марцінків сказав, що має інформацію про те, що у будинках налічується ще дві сотні «холодних» під’їздів.
Василь Білик, керівник «Дирекції замовника» – ще однієї муніципальної управляючої компанії, яка обслуговує 34 будинки з центральним опаленням – повідомив, що тепла ще нема лише у одному будинку на вулиці Заклинських, але проблемними залишаються 24 стояки. За його словами, найбільше проблем з теплопостачанням виникло після другого запуску котельні СТЕКу.
Начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко зазначив, що, окрім муніципальних управителів, у місті діють 14 приватних управляючих компаній та 27 обслуговуючих кооперативів, налічується 265 ОСББ. Загалом у Івано-Франківську у різних формах власності та управлінні не муніципальних компаній перебуває 177 житлових будинків з централізованим опаленням. Серед них найгірша ситуація з будинком № 37 на вулиці Сорохтея. За словами Г. Пономаренка, там живуть пасивні люди, які нібито нічого не хочуть робити, а чекають, поки комунальники самі все зроблять. Виникли проблеми з новими ОСББ на вулиці Кисілевської, 40-а та 42. Проблемним є й будинок на вулиці Франка, 13, де мешканці досі не визначилися з формою управління і у якому спільний елеваторний вузол з будинком №12 на вул. Драгоманова.
Тепловики і комунальники у один голос стверджують, що найбільші проблеми з будинковими системами і щороку доводиться докладати все більших зусиль для їх відновлення. Мешканці теж не завжди розуміють глибину проблеми і не хочуть брати участь у співфінансуванні капремонтів таких мереж. Скажімо, зі ста будинків, яким МІУК пропонував цьогоріч співфінансувати ремонти будинкових мереж, погодились на це мешканці лише одного.
«Будемо думати, як закласти на це кошти», – підсумував міський голова Руслан Марцінків і закликав комунальників та тепловиків до скоординованої роботи, щоб забезпечити якісне надання послуг з централізованого опалення. «Якщо ми почнемо «футболити» людей, нічого не буде. Треба брати адреси і йти робити. Спершу будинки, потім під’їзди», – сказав міський голова. І додав: «Якби не було урядової постанови, то давав би дозволи на автономне опалення. А то і тепла нема, і платіжки людям приносять».
Левко КУТИНСЬКИЙ