RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Запитуєте – відповідаємо. Відключення від ЦО, коли не менше 50% квартир та нежитлових приміщень будинку вже відключено від ЦО
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Запитуєте – відповідаємо. Відключення від ЦО, коли не менше 50% квартир та нежитлових приміщень будинку вже відключено від ЦО

08.06.2021

На сторінку ФБ нашого підприємства звернулися із наступним запитанням:

Людмила Федорак: «Чи буде відключений цього міжопалювального сезону від центрального опалення будинок Сорохтея, 26а?».

Відповідь дає заступник директора з розрахунків та реалізації ДМП «ІФТКЕ» – Ігор Угриновський.

  • Згідно п. 12. Статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон) прийнятий 9 листопада 2017 року № 2189-VIII споживач має право у встановленому законодавством порядку відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

В рамках вказаного Закону Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено  Наказ від 26.07.2019 № 169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» (далі – Наказ), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.08.2019 № 982/33953, що передбачає порядок відключення житлових будинків та окремих приміщень від центрального опалення.

Наказом передбачено відключення як цілого житлового будинку, так і окремих квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків у разі, якщо на день набрання чинності Законом України “Про житлово-комунальні послуги” не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП.

Відповідно до Наказу Орган місцевого самоврядування створив своїм рішенням та затвердив склад постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води (далі – Комісія).

На виконання п.2 розділу ІІІ Порядку відключення ДМП «ІФТКЕ» розмістило на власному веб-сайті перелік житлових будинків, у яких станом на 01.05.2019 року не менше, як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від послуг центрального опалення.

Станом на 01.05.2019р. у житловому будинку по вул. Сорохтея, 26а зафіксовано більше половини квартир вже відокремлених (відключених) від ЦО та ГВП.

На запитання Людмили Федорак: «Чи буде відключений цього міжопалювального сезону від центрального опалення будинок Сорохтея, 26а?» ДМП «ІФТКЕ» однозначної відповіді надати не може. Адже рішення про відключення будинку має прийматися співмешканцями цілого будинку.

Для проведення відключення співвласниками житлового будинку необхідно:

  1. Провести і оформити рішення зборів співмешканців будинку про бажання відключити будинок від ЦО.
  2. Подати заяву до ЦНАПу. Відповідно до п.7 розділу ІІ «Порядку відключення» Комісія приймає рішення щодо відключення житлового будинку, від ЦО та/або ГВП та надає пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будівлі після відключення. Під час прийняття рішення Комісія враховує технічні можливості наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту чи окремого кварталу (мікрорайону) щодо забезпечення живлення запропонованої власником (співвласниками) будівлі системи
  3. Отримати витяг з рішення органу місцевого самоврядування про відключення житлового будинку;
  4. За відсутності боргів співвласників квартир за послуги теплопостачання, звернутися в теплопостачальну організацію за технічними умовами.
  5. З технічними умовами звернутися до ліцензованої проектної компанії щодо виготовлення проекту на відключення (проект оплачується співвласниками відповідно до окремого кошторису виконавцю робіт);
  6. На основі виготовленого проекту заключити договір з спеціалізованою ліцензованою компанією щодо проведення відключення будинку від зовнішніх теплових мереж (роботи оплачуються співвласниками відповідно до окремого кошторису виконавцю робіт);
  7. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж централізованого опалення (безкоштовно) та припиняється нарахування.

В той же час в ситуації з житловим будинком по вул. Сорохтея, 26а, коли зафіксовано більше половини квартир вже відокремлених (відключених) від ЦО та ГВП допускається відключенні окремих квартир від центрального опалення.   Власники приміщень, які мають намір відключитися, подають на Комісію заяву. При цьому заявнику не потрібно отримувати погодження інших мешканців щодо відключення його квартири. Наступний алгоритм дій аналогічний наведеному вище.

Слід зауважити, що в процесі такого поквартирного відключення виникне ситуація, коли кількість квартир, які користуються центральним опаленням, постійно зменшуватиметься, що призведе до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, надання неякісної послуги іншим споживачам, що не мають наміру переходити на індивідуальне (автономне) опалення, виникне проблема з розповітрюванням системи опалення на початку опалювального сезону, а в окремих випадках взагалі подача тепла до таких квартир буде неможлива що ставить під загрозу виконання ДМП «ІФТКЕ» обов’язку з безперебійного теплопостачання споживачів в опалювальний період.

Відключення окремих квартир в житловому будинку призводить до зростання вартості теплопостачання для квартир, які залишаються споживачами централізованого опалення.