RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://lphd.s-desa.id/desa/https://lphd.s-desa.id/jadwal/https://lini.or.id/yayasan/
http://files.follettcommunity.com/index.html
Підбиваючи підсумки року, що минає
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Підбиваючи підсумки року, що минає

29.12.2020

Підходить до завершення 2020 рік. З якими підсумками приходить колектив ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго до цього чергового рубежу в своїй історії, звертаємося до директора Євгенія Герасименка.

«2020 рік виявився доволі складним роком в усіх аспектах: як з боку епідеміологічного стану нашої країни і цілого світу, так і в економічній частині.

На початках застосування карантинних заходів в Україні на нашому підприємстві було запроваджено дистанційне обслуговування прийому споживачів, а працівники нашого підприємства змушені були піти на два тижні за власний рахунок через недоотримання коштів в наслідок боротьби з епідемією короновірусу та зростання кількості боржників серед споживачів теплової енергії. А з початком міжопалювального сезону підприємство змушене було перейти на роботу в неповний робочий тиждень (чотири робочі дні). Це позначилося у напруженні виконання цілого комплексу робіт з підготовки теплових мереж та всіх об’єктів теплогенерації підприємства до наступного опалювального сезону 2020/2021 років.

Тепер щодо економічних чинників. Останнім часом можна спостерігати цілеспрямоване прагнення дискредитувати систему централізованого теплопостачання і намагання зруйнувати цю систему, замінивши її переходом до загального автономного теплопостачання. І на перший план, як аргумент, висуваються борги підприємств теплоенергетики, які утворилися за останні роки.

За роки Незалежності, а це вже без малого 30 років, центральна влада на Печерських пагорбах особливо не переймалася станом теплового господарства в країні. Значних коштів на ремонти і модернізацію галузі практично не виділялося. Все існувало завдяки старим радянським ресурсам. Але всьому настає межа. Особливої руйнації галузь зазнала за останні шість років. Стрімко зросли тарифи на газ і всі супутні складові тарифоутворення теплогенеруючих підприємств. Практично всі підприємства галузі раптом, майже водночас, опинилися на межі банкрутства. Бо центральна влада Яценюка-Гройсмана, на словах обіцяючи підприємствам теплоенергетики відшкодування витрат по пільгах та субсидіях за соціальні компенсації населенню, насправді нічого не надавала підприємствам галузі. Натомість, на створені таким чином самою державою борги регулярно накладалися судові мільйонні пені і штрафи, а на них додатково все нові фінансові стягнення від газопостачальних структур.

Практично вже із 2015 року підприємства галузі були поставлені перед дилемою: або згода на реструктуризацію створених державою боргів на підприємствах перед НАК «Нафтогазом України», або не отримаєш лімітів газу на опалювальний сезон. Так з’явилася славнозвісна Постанова Кабміну № 217, коли кошти абонентів автоматично розщеплюються просто на касі і 90% з них спрямовувалися на рахунок НАК «Нафтогазу України». Такий підхід, фактично, фінансово знекровив і надалі продовжує знекровлювати підприємства теплоенергетики і при такій постановці питання про жодну модернізацію чи реконструкцію теплових магістралей та технологічного обладнання не може йти навіть мова. А за 2019 рік відсоток розщеплення сягнув навіть позначки у 92%. І це, практично, без змін у тарифній політиці, коли зросли ціни фактично на все: від електродів, ацетилену, труб, електрики, води і водовідведення до останнього гвинтика. Проте тарифи на теплову енергію залишалися без змін. Така політика череди урядів реально прирікала підприємства до банкрутства, бо не давала можливості навіть виплачувати зарплату працівникам. Та й рівень заробітних плат галузі  також не передбачає існуючими тарифами суттєвого її збільшення, як декларує на словах влада. Наслідок – відтік фахових кадрів тепловиків через мізерні зарплати за невдячну, важку, брудну працю під палючим сонцем, у осінню сльоту та зимову студінь. На сьогодні в галузі, в основному, працюють спеціалісти передпенсійного і пенсійного віку. Молодь на такі зарплати не привабиш.

Набули поширення гасла переходу багатоквартирних житлових будинків на індивідуальне опалення. Проте, ініціатори не пояснюють малозабезпеченим громадянам, які здебільшого й мешкають у багатоповерхівках: де вони мають взяти десятки тисяч гривень на облаштування цієї побутової теплогенеруючої техніки і високовартісних проектів та робіт з модернізації будинків і підключення цього задоволення. Адже кошти на це у державних і місцевих фінансових бюджетах нині не передбачені, як не існує розроблених цільових програм і безвідсоткових чи маловідсоткових довгострокових кредитів. А суми з переобладнання мереж і підключення будинків в режимі автономного опалення сягають від 300 000 грн і вище. Тож в середньому на облаштування індивідуального опалення сім’я має викласти одноразово від 50 до 70 тисяч гривень. Тим більше, що тарифи на електроенергію, воду, газ мають тенденцію до зростання (як бачимо нині), дорівнюючи європейським критеріям. Тож досягти самоокупності стає все більш проблематичним при існуючих рівнях зарплат і пенсій.

У той же час залишаються об’єкти бюджетної сфери, а це: школи, дитячі садочки, лікарні, поліклініки, заклади культури, тощо. Навіть обладнані сучасними індивідуальними тепловими пунктами, вони, при переході багатоквартирних житлових будинків на автономне опалення, залишаються без джерела теплової енергії, бо існуючим на сьогодні котельням буде економічно не вигідно і просто збитково подавати тепло поодиноким бюджетним закладам.  А будівництво міні-котелень виллється у величезні капіталовкладення та й проблему їхнього розташування, адже в існуючих реаліях містобудування просто нема вільних площ.

У такій ситуації, слід віддати належне вмінню керівництва ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», коли за останні роки, завдяки співпраці з європейськими структурами, такими як ЄБРР, NEFСO, та залученням грантових коштів Шведської Агенції Міжнародного Розвитку (SIDA) та уряду Швеції стало реальним здійснити модернізацію ряду великих котелень, встановивши сучасне, потужне, європейське, енергоощадне газове обладнання, встановити котли на альтернативному паливі, змонтувати десятки ІТП, провести заміну сотень метрів зношених тепломагістралей на нові попередньо-ізольовані труби. Це реальна робота.

У лютому 2020 року була урочисто здана в експлуатацію реконструйована котельня, що на вулиці Довга, 68а, де за кредитні кошти ЄБРР та грантові кошти уряду Швеції компанією «ENERTEX» було встановлено стальний водогрійний жаротрубний газовий котел потужністю 9 МВт (виробник ICI Caldaie S.p.A. Італія) з тягодуттєвим обладнанням, автоматикою безпеки, автоматикою регулювання котлових параметрів з повністю автоматизованим газовими пальником (виробник Німеччина WeisHaupt маркаWM-G50/2-A)  та автоматизованою системою захисту, димоходом, та окремою димовою трубою. Також було встановлено котел-утилізатор димових газів. Вартість виконаних робіт склала 4403,4 тис. грн.

Встановлення цього сучасного котлоагрегату європейського взірця дало зменшення споживання природного газу на 708 тис. м3 в рік, зменшення споживання електроенергії на  109 тис кВт/год в рік. Загальний економічний ефект після впровадження цього проекту склав 4 875 тис. грн. у перший рік повноцінної роботи. Термін окупності – 4,1 роки.

Також, відповідно до організаційно-технічних заходів, проведено технічне переоснащення котельні на вул. Юності, 11а з встановленням водогрійного газового котла КСВ-2,0 «ВК-21».Виконано робіт на загальну вартість 601,5 тис. грн.

У зв’язку із приєднанням до Івано-Франківської ОТГ населених пунктів с. Черніїв та с. Колодіївка, котельні, що надавали тепло місцевим закладам освіти були підпорядковані для обслуговування спеціалістам ДМП «ІФТКЕ». За літній період було проведено комплекс  ремонтних, відновлювальних  і налагоджувальних робіт існуючих котлоагрегатів.

На нашому підприємстві виконується постійна робота по впровадженню автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) на котельнях підприємства. За 2020 рік було впроваджено систему АСКОЕ на котельнях, що розташовані на вулицях Мазепи, 114г; Матейка, 34а; Медична, 4а; Медична, 17а.

Ця система дозволяє в комп’ютерному режимі on-line контролювати і обліковувати спожиту електричну енергію в режимі реального часу.

На підприємстві диспетчеризовано 21 котельня, в повному автоматизованому режимі працює також 13 ЦТП та 58 ІТП. На комп’ютерних моніторах Аварійно-диспетчерської служби у цілодобовому режимі відслідковуються всі параметри роботи цих об’єктів теплоенергетики, які подають тепло в залежності від температури зовнішнього середовища. Нещодавно  сім дошкільних закладів освіти обласного центру, де було встановлено ІТП за програмою співпраці з NEFCO, підключено до загальної автоматизованої системи управління тепловими об’єктами ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Відтепер на моніторах підприємства будуть в цілодобовому режимі відстежуватися всі параметри роботи індивідуальних теплових пунктів цих закладів.

У плані підготовки до опалювального сезону 2020/2021 рр. гідравлічними випробуваннями було випробувано 131,416 км теплових мереж. За період травень-жовтень 2020 року  виявлено 145 поривів. Старі, зношені експлуатацією теплові магістралі вимагають заміни, а це в свою чергу – значні капіталовкладення. Тому кожного року на нашому підприємстві виконується максимально-можлива заміна зношених ділянок тепомереж на нові попередньо-ізольовані труби. Цьогоріч за міжопалювальний період замінено на попередньо-ізольовані труби 0,885 км, теплових мереж. З них по Інвестиційній  програмі –  290 м по вул. Стуса-Симоненка. Діаметр замінених труб становить 426 мм.

Триває опалювальний сезон. Підприємство працює у штатному режимі, проте керівний склад, виробничі служби підприємства розробляють нові перспективні плани розвитку і модернізації технічних засобів, виробничих потужностей із залученням передових енергозберігаючих європейських технологій.