12.05.2021
У Постанові КМУ № 420 від 14 квітня 2021 року, в яку внесли зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, йдеться, що з 01 травня 2021 року змінилися умови призначення житлової субсидії.
Коли та куди подавати заяви
Приймати документи будуть управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з травня по вересень. Якщо людина принесе заяву і декларацію 30 вересня, то субсидію будуть призначати з 1 травня. Крім заяви, потрібно подати декларацію про доходи та витрати, договір найму (оренди) житла (за наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності).
Заяву можна подати особисто, надіслати поштою або подати онлайн через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний портал електронних послуг.
У декларації потрібно вказувати:
площу житла;
відомості про осіб, які мешкають у квартирі або будинку;
дохід кожного з мешканців;
наявність автомобілів, з дати випуску яких минуло менш як 5 років;
витрати за останній рік, що перевищують 50 тис. грн;
інформацію про купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис. грн);
відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі понад 25-кратного розміру прожиткового мінімуму.
“Починаючи з травня, отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде подавати протягом наступних п’яти місяців. Зробити це можна в тому числі онлайн або поштою. Які основні зміни? Наразі 92% українців, які отримують субсидії, отримують її у грошовій готівковій формі. З травня всі 100% будуть отримувати субсидію живими грошима”, – розповів прем’єр Денис Шмигаль.
Хто не отримає субсидії за новими правилами
“Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше ніж 100 тис грн, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тис грн – вам субсидію не призначать”, – підкреслив прем’єр.
Житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї:
Якщо на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року;
Якщо на депозитному банківському рахунку (рахунках) особи є кошти у сумі, що перевищує 56 тис грн;
Якщо за рік до звернення по субсидію купили іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис грн;
Якщо перебували за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
Якщо не навчалися, не працювали й не мали офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
Якщо особа володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менш як 5 років або якщо в сім’ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менш як 15 років;
Якщо площа житла становить понад 130 м² для квартири та понад 230 м² для будинку;
Якщо сім’я має тримісячну заборгованість за комунальні послуги на суму, яка перевищує 340 гривень;
Якщо особа має заборгованість з аліментів.
Прем’єр наголосив, що для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться.
“Нові правила – це про справедливість. Коли держава збільшує та платить допомогу саме тим, хто цього потребує. Така політика стосується всіх соціальних виплат і процес справедливої верифікації – це державницька позиція, яку ми будемо підтримувати”, – додав він.