RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://lphd.s-desa.id/desa/https://lphd.s-desa.id/jadwal/https://lini.or.id/yayasan/
http://files.follettcommunity.com/index.html
Енергозберігаючі технології
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Енергозбереження –

стратегічний напрямок діяльності і розвитку підприємства

Саме поняття «енергозбереження» передбачає наукову, практичну та організаційну діяльність підприємства, спрямовану на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії, природних енергетичних ресурсів. Енергозбереження – це комплексна, багатогранна програма, яка включає в себе модернізацію технічного господарства на основі впровадження передових європейських енергозберігаючих технологій, вирішення проблем енергозбереження у співпраці та через залучення провідних європейських виробників іінвестиційних проектів, широкого використання альтернативних видів палива із дотриманням екологічних вимог, застосування комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (когенерація), тощо. Власне увесь цей комплекс напрямків взятий за цілісну стратегічну лінію діяльності, розвитку і розбудови ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

З початком Державної Незалежності перед колективом постало доленосне питання – раціонального використання енергоносіїв. Саме тому наприкінці 90-х років взяло початок здійснення заміни багатокілометрових теплових мереж на попередньоізольовані труби, що залишається актуальним і донині. Попередня ізоляція труб здійснюється на нашому підприємстві на спеціалізованій дільниці, що дає значну економію коштів. А втрати тепла при його транспортуванні по таких трубах зменшуються, як мінімум, втричі.

Одним з пріоритетних напрямків енергетичної стратегії України до 2030 року визнано запровадження на теплогенеруючих підприємствах когенераційних установок. Тобто перетворення котелень на когенераційні електростанції. У вересні 2003 року на нашому підприємстві було введено в експлуатацію першу на Прикарпатті когенераційну установку фірми “Caterpillar” на базі газопоршневого двигуна G3516TA електричною потужністю 1 МВт (1,2 МВт теплової потужності) в котельні по вулиці Федьковича, 91А, яка забезпечила цілодобовим гарячим водопостачанням обласну клінічну лікарню та прилеглі житлові будинки. Собівартість електроенергії, яку виробляє когенераційна установка – вдвічі дешевша.

У 2008 році встановлено когенераційну установку в котельні на вулиці Індустріальній електричною потужністю 1,4 МВт (1,7 МВт теплової потужності). Продукування тепла разом із виробництвом електроенергії покращило подачу гарячої води споживачам центральної частини міста.

2009 року було введено в експлуатацію когенераційну установку потужністю 1 МВт на котельні по вул. Симоненка, 3А.

У 2010-2011 роках здійснювалася реконструкція котелень на вулицях Бельведерська, 46А, Мазепи, 114. У цей час також була введена в дію когенераційна установка у котельні, що на вул. Довга, 68А.

Усвідомлюючи, що неможливо досягти успіхів у сфері енергозбереження без заміни теплогенеруючого обладнання, протягом 2006-2007 років розпочато заміну в котельнях застарілих котлів на сучасні із значно вищим ККД. Так на двох котельнях, розташованих на вул. Угорська, 6А, та Шевченка, 34, було замінено морально застарілі та фізично зношені газові котли НІІСТУ-5 з реальним ККД на рівні 75% на нові стальні жаротрубні водогрійні котли типу КСВ, паспортний коефіцієнт корисної дії яких становить 91%.

На котельні по вулиці Медична, 4 встановлено сучасний жаротрубний стальний автоматизований котел КСВа «ВК-22» потужністю 0,63 МВт, який має ККД 91,5%. У котельній по вулиці Симоненка,3А діє котел з теплоутилізатором. Процес утилізації тепла полягає у використанні температури спалюваного газу (t0 = 15000 С) в теплообміннику-утилізаторі тепла де здійснюється додатковий підігрів теплоносія (з 45 до 47-480С). Запроваджена технологія дає можливість додатково виробити 1 Гкал. теплової енергії, що підвищило ККД котельні з 88 до 91%.

2009-2010 роки стали періодом, коли було здійснено заміну насосного обладнання на більшості з котелень на значно енергоефективніші від фірми «Willо».

Для ефективної роботи димотягів впроваджено пристрої частотного регулювання насосів на котельнях по вулицях Дорошенка, 28А та Довга, 68А, що в свою чергу зменшує споживання електроенергії.

У жовтні 2010 року було затверджено нову схему теплопостачання міста Івано-Франківська на 2011-2020 роки. Ця схема передбачає встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з місцевим приготуванням гарячого водопостачання в будівлях споживачів, заміни теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів, реконструкції кількох котелень міста з переведенням їх на використання відновлювальних видів палива, встановлення теплових насосів, тощо.

В рамках цієї програми передбачено також перехід з чотирьохтрубної на двотрубну систему теплопостачання, встановлення індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать мешканців міста комфортним теплом в квартирах.

Загалом 2011 рік став найбільш продуктивним з проведення послідовної автоматизації та диспетчеризації котелень і центральних теплових пунктів (ЦТП) і станом на 2015 рік ця робота виконана в обсязі 96%.

Впродовж 2014 року з метою скорочення споживання енергоносіїв за кошти підприємства впроваджено такі енергозберігаючі проекти:

– автоматизація і диспетчеризація ЦТП на вулиці І.Павла ІІ, 20А та на вулиці Хоткевича, 75А, що дає широкий діапазон регулювання потужності котлів та забезпечує надійну автоматику виробництва теплової енергії;

– оптимізація теплопостачання мікрорайону вулиць Довга-Карпатська з консервацією котельні на вулиці Карпатська, 15;

– ліквідація трьох нерентабельних котелень на вулицях Хіміків 15, Хіміків, 17 та Тролейбусна, 18;

-заміна насосного обладнання на чотирьох котельнях на менш енерговитратні.

Наше підприємство прагне застосовувати високоефективну технологію спалювання природного газу, яка розроблена італійською фірмою «RIELLO». Пальники цієї фірми зарекомендували себе, як надійне високоефективне обладнання, яке дає можливість автоматизувати процес спалювання природного газу у відповідності із температурою зовнішнього середовища. Пальники фірми «RIELLO» дають найбільш ефективний процес утворення факелу, що дає можливість досягати ККД в межах понад 91% і таким чином відмовитися від застарілих подових пальників. Нині пальники фірми «RIELLO» встановлені у ряді котелень по вулицях Федьковича, 91А, Дорошенка, Теролейбусній, Медичній, Військових Ветеранів тощо.

Використання альтернативних видів палива замість високовартісного природного газу стало на даний час, в умовах військового протистояння між Україною і Росією, питанням стратегічно важливим. Проте ідея застосування відходів деревини замість газу знайшла своє впровадження на нашому підприємстві ще далеко до нинішніх грізних подій.

2008 рік став роком введення в експлуатацію у селі Крихівці першої котельні, на якій встановили водогрійний котел потужністю 250 кВт, що працює на деревинній тирсі, яка забезпечує теплом місцеву середню школу.

2008-2009 роки стали наступним проектом впровадження двох водогрійних котлів на альтернативних видах палива (деревинна тріска) сумарною тепловою потужністю 3,4 МВт в котельні по вул. Юності, 11. Тут створено необхідну інфраструктуру для зберігання і подрібнення деревини та автоматичної її подачі в котли для спалювання. Всі процеси автоматизовані та потребують мінімального втручання персоналу.

2013-2014 роки згідно із Програмою заміщення використання природного газу були введені в експлуатацію 4 твердопаливні котли, які працюють на деревині. Зокрема на котельні, що по вулиці Медична 4А встановлено котел ARS 800LM, потужністю 800 КВт. Ця котельня забезпечує теплом Геріатричний диспансер та мешканців прилеглих будинків. На котельній, що на вулиці Джерельна 2А встановлений котел ARS200LM, потужністю 200 КВт. Ці котельні працюють на деревинних пелетах. На вулиці 22 січня у Крихівцях та на Мазепи, 142А котельні використовують для підігріву теплоносія деревинні тріски, а це суттєво зменшує споживання природного газу.

Здійснено автоматизацію паливоподачі (деревинна тріска) на котельні, що по вулиці Мазепи, 142. Тут встановлено, так зване «рухоме дно» і транспортер подачі палива до котла потужністю 1000 КВт.

У котельні, що на вулиці Медична, 17, яка забезпечує теплом та гарячою водою життєво важливі об’єкти обласного центру, такі як державний онкологічний диспансер та обласна психоневрологічна лікарня №3 також буде встановлено котел, що працюватиме на деревинній трісці.

Здійснено проектні роботи по встановленню котла, що працюватиме на відходах деревини у котельні, що на вулиці Чорновола, 130. Тут до кінця 2017 року буде встановлено замість газового котла потужністю 6300 КВт новий котел 860 КВт, що вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинних пелетів. Окрім котла буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі в котел. Підходить до завершення виготовлення проекту по встановленню котла на біопаливі у котельні, що на вулиці Чорновола, 47, яка вироблятиме теплову енергію від спалювання деревинної тріски. Тут буде змонтовано автоматизовану систему паливоподачі, так зване «рухоме дно», яке розроблене нашими проектувальниками і довело свою надійність в роботі.

Заплановано здійснити автоматизацію процесу спалювання деревини в котельній при Геріатричному центрі. Після оптимізації і автоматизації процесу спалювання ККД установки буде в межах до 86%.

За результатами всеукраїнського конкурсу «ТОП-енергоефективність -2009 року» підприємство визнано переможцем в номінації «Найкращий науково-технічний прорив в галузі енергоефективності». 27 березня 2015 року відбулося вшанування і нагородження лідерів економічного розвитку «Тріумф-2014» у номінації «Краще підприємство з впровадження енергоефективних заходів». Лауреатом найвищої відзнаки – Диплома переможця – було названо наше підприємство за плідну, багаторічну діяльність із впровадження технологій альтернативного палива замість імпортного газу і цілого комплексу робіт, пов’язаних із енергозберігаючими технологіями.

Підприємство плідно співпрацює з міжнародними інституціями. Так у 2014 році розпочато співпрацю з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (NEFCO) та Шведським Агенством Міжнародного Розвитку (SIDA)щодо реалізації проекту по встановленню 59 ІТП в районі вулиць Довга-Карпатська.Економічний ефект після впровадження проекту складе 210 тис. євро в рік, зменшення споживання газу- на 957 тис. м3в рік, а споживання електричної енергії – на 220 МВт год. на рік. Проект реалізовано впродовж 2016 року.

9 лютого 2009 року підприємство підписало Кредитний договір з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР). Цей проект фінансується за кредитні кошти ЄБРР – 7,2 млн. євро, та грантові кошти Швецького Агенства Міжнародного Розвитку (SIDA)– 3,6 млн. євро.

Проектом передбачається:

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Військових Ветеранів, 8А із встановленням 4 котлів «RIELLO» потужністю 2 МВт кожний з повною автоматизацією та диспетчеризацією, зміною насосного та допоміжного обладнання. Урочисто відкрита 26 грудня 2016 року;

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Медичній17А із встановленням 2 новітніх газових котлів «RIELLO»потужністю 820 КВт кожний і котла на біопаливі виробництва котлозаводу «KRIGER» потужністю 800 КВт із заміною насосного обладнання. З початку 2017 р. модернізована котельня працює у штатному режимі.

Реконструкція котельні, що знаходиться на вулиці Тролейбусна, 40А із встановленням котла на біопаливі потужністю 4 МВт із допоміжним обладнанням. Тут встановлено великогабаритне технологічне обладнання литовської компанії “ENERSTENA”, що виграли тендер на проведення робіт з модернізації котельні.

 

 

 

 

 

 

Реконструкція та модернізація котельні на вулиці Довга, 68А із встановленням нового газового котла потужністю 9 МВт та допоміжного обладнання;

Влаштування 170 ІТП в багатоповерхових житлових будинках і бюджетних закладах міста, теплоносій до яких подається від котелень на вул. Дорошенка, 28А, Тролейбусна, 40А, та від ЦТП на вул. Надвірнянська, 30 та Хоткевича, 44А;

Демонтаж теплових мереж та прокладання нового трубопроводу теплової мережі протяжністю 14,2 км із використанням попередньоізольованих труб з переходом від 4-х трубної системи на 2-трубну в районі вулиць Тролейбусна-Хіміків, Дорошенка-Довженка;

Реконструкція магістральної теплової мережі на вулиці Стуса.

Економічний ефект після впровадження цього проекту – 1300 тис. євро в рік. Зменшення споживання природного газу після реалізації проекту – 6,68 млн. м3в рік. Зменшення споживання електричної енергії після реалізації проекту – 979 МВт год. в рік.

Тепломагістраль на Стуса. Роботи виконають вчасно

У серпні 2017 року розпочалися роботи на старій магістральній тепломережі, що на вулиці Стуса неподалік від ЗОШ №10. Тут згідно з Проектом  ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська» передбачається здійснити заміну зношеної теплової магістральної мережі на нову з підключенням споживачів двох мікрорайонів: вулиць Хоткевича та Надвірнянська.

Італійські пальники встановлено на ще одному котлі

04.01.2018р.

Ефективне використання високовартісного природного газу – основна вимога нинішнього часу. Саме тому на нашому підприємстві неухильно здійснюється заміна старих подових пальників на прогресивне європейське обладнання – газові пальники італійської фірми «RIELLO».

Котельня, що на вулиці Федьковича, 91а, здійснює теплопостачання 25 житловим багатоквартирним будинкам мікрорайону, гімназії №2, школі-садку, ВПУ-13 та Обласній клінічній лікарні. Тут теплову енергію виробляють три котли КВГ-6,5 загальною встановленою потужністю 22,5 МВт. Декілька років тому на першому котлі було встановлено пальники «RIELLORS-250» замість застарілих подових пальників. Вони показали свою високу надійність і економічну доцільність. Лише за рік експлуатації пальників «RIELLO» в цій котельні економія використання газу склала понад 24 тис. м3 і понад 42 тис. КВт. електроенергії.

Італійська фірма «RIELLO» – лідер енергоефективних технологій на ринку пальників для котелень. Тут продумано і відпрацьовано максимально ефективний метод спалювання газу, завдяки чому факел полум’я утворюється у найбільш оптимальній пропорції газ-повітря, що дає можливість досягти майже 100% згорання газу. Пальники «RIELLO» добре адаптовані для створення і підтримки в автоматизованому режимі необхідної температури теплоносія у відповідності до температури зовнішнього середовища. Усе це дає відповідний економічний ефект з енергозбереження та ощадного використання природного газу.

Наприкінці 2017 року в цій котельні розпочалися роботи на третьому котлі по заміні подових пальників на пальники італійської фірми «RЕELLO». Нині тут вже здійснено монтаж основного обладнання та прив’язку до газової мережі, ідуть роботи по налаштуванню електричної мережі та автоматизованої системи. Незабаром вже два котли будуть працювати на енергоощадних пальниках італійської фірми.

Запрацювали нові економайзери

15.02.2018 р.

Після запуску котельні, що працює на деревинній сировині, на вулиці Тролейбусній, 40а, яку встановили литовські спеціалісти фірми «ENERSTENA», роботи з модернізації цього об’єкту теплогенерації не припинилися. Нещодавно були змонтовані і вступили в роботу два нові економайзери виробництва науково-виробничої фірми «Ганза», м. Київ.

Встановлення сучасних економайзерів було передбачене Проектом «Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання м. Івано-Франківська» в частині модернізації котельні і технологічного обладнання із залученням інвестиційних коштів ЄБРР та грантових коштівSIDA.

Два економайзери ВЕ-дг/в-130,7-1,0 призначені для утилізації теплоти відхідних газів водогрійних газових котлів ТВГ-8М.Котли ТВГ-8М залишаються в модернізованій котельні на Тролейбусній, як допоміжні основному котлу, що працює на біопаливі.Утилізація відхідних газів економайзерами дає додаткову теплову енергію потужністю 348 КВт кожний, а також забезпечує зменшення кількості викидів парникових газів, що позитивно впливає на екологію.

Новітня технологія заміни тепломагістралі в дії

15 березня 2018 р. на вулиці Набережна, 10 було здійснено заміну зношених труб вводу теплової мережі до багатоквартирного житлового будинку на нові гнучкі труби «Ізопрофлекс», діаметром 63 мм із зшитого поліетилену, в поліуретановій теплоізоляції. Ці труби розраховані на безканальну прокладку. Термін експлуатації труб становить 49 років. Вони не піддаються корозії, тому в першу чергу було вирішено здійснити заміну зношеної ділянки вводу до житлового будинку на Набережній, 10, де через постійне підтоплення грунтових вод та каналізаційних стоків труби тепломережі були у вкрай поганому стані.

Ще однією особливістю поліетиленових труб «Ізопрофлекс» є те, що постачаються вони в бухтах, що дає можливість мінімізувати кількість з’єднань та зменшити розміри траншеї, завдяки чому істотно скорочуються термін і вартість монтажних робіт. Бригада забезпечує прокладку до 400 м трубопроводів за робочу зміну без використання зварювального обладнання та спецтехніки.

Це перший крок до запровадження передової новітньої технології на Прикарпатті при заміні зношених труб тепломереж.

Інвест-програма біля АС2: роботи тривають

Іде напружена робота по втіленню Інвестиційної програми нашого підприємства на ділянці біля АС2 (тепловий район «Пасічна»). Тут, як ми вже повідомляли здійснюється реконструкція теплової мережі діаметром 273мм на нові попередньо-ізольовані труби.

Заміна зношених корозією труб

Тривають роботи з реконструкції магістральної теплової мережі, що на вулиці Івана Павла ІІ. Виконання цих робіт передбачено втіленням в життя Інвестиційної програми нашого підприємства на 2018 рік.

Згідно з цією програмою на ділянці теплової магістралі передбачено заміну зношених труб і встановлення нових попередньо-ізольованих труб діаметром 273 мм.

Ще один напрямок енергоефективності

21.09.2018 р.

Питанню всебічного впровадження енергоефективності на нашому підприємстві приділяється особлива увага. Саме задля зменшення споживання електричної енергії та компенсації її реактивної складової на ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» проводяться роботи по встановленню конденсаторної установки в котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а.

Як відомо, реактивна потужність разом з активною враховується постачальником електроенергії, а отже, підлягає оплаті по тарифах, що нині діють, тому і складає значну частину рахунку за електроенергію.

Реактивна енергія витрачається на створення магнітних полів в обмотках електродвигунів і трансформаторів. Отже, основними виробниками реактивної потужності є асинхронні електродвигуни, які споживають до 40% всієї потужності, трансформатори всіх ступенів трансформації – 35%; лінії електропередачі – 7%.

Найбільш дієвим і ефективним способом зниження споживаної з мережі реактивної потужності є застосування установок компенсації реактивної потужності за допомогою конденсаторних батарей. За рахунок приєднання до мережі компенсуючого пристрою зменшуються втрати потужності і напруги. На практиці коефіцієнт потужності після компенсації знаходиться в межах від 0,93 до 0,99. Чим значення коефіцієнту менше, тим втрати більші.

Нині в модернізованій котельні, що на вулиці Тролейбусна, 40а здійснюються роботи по встановленню нової конденсаторної установки з автоматичним регулюванням. Це покращить роботу схеми електропостачання теплогенеруючого об’єкта в цілому, призведе до зменшення перетікання реактивної електричної енергії, розвантажить силові лінії та трансформатори, покращить роботу електрообладнання і сприятиме стабілізації напруги в мережі, що в свою чергу зменшить фінансові затрати при розрахунках з електропостачальною організацією.

Демонтаж старого обладнання

Розпочався новий 2019 рік, а роботи, що були започатковані ще в грудні 2018-го, набирають свій темп. У котельні на вулиці Довга, 68а на третьому котлі ТВГ-8М тривають роботи з демонтажу. На місці старого котла переможець міжнародного тендеру компанія «ENERTEX» (м. Марсель, Французька Республіка) змонтує новий сучасний газовий котлоагрегат потужністю 9 МВт із допоміжним обладнанням.

На сьогодні тут вже демонтовано муровані стіни корпусу цього потужного теплогенеруючого агрегату. Залишається система водогрійних труб, тобто, так би мовити, скелет водогрійного котла заввишки понад двоповерхову споруду.

Нині робочі займаються демонтажем системи водогрійних труб за допомогою газової різки, адже метал треба ретельно зібрати. Паралельно демонтуються залишки цегляної кладки. Дуже скоро на місці старого котлоагрегату залишиться вільне місце для монтажу новітнього теплогенеруючого обладнання, чим незабаром займуться французькі фахівці.

Модернізація котельні на вулиці Довга, 68а є частиною загальноміського Проекту співпраці з ЄБРР № 39004 «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано-Франківська».

Демонтаж застарілого обладнання

29.01.2019 р.

Котельня на вулиці Юності, 11 – одна з найперших котелень нашого підприємства. Тут у 1976 році було введено в експлуатацію два водогрійні котли ТВГ-4Р потужністю 5 МВт кожний. На той час це була передова техніка, яка мала ККД в межах 88%. За понад 40-річний термін їх експлуатації ці теплогенеруючі агрегати пройшли всі регламентовані поточні і капітальні ремонти. Вони і надалі діючі. Але настав час їх заміни на більш продуктивну техніку із значно більшим коефіцієнтом корисної дії.

Саме цим займаються нині працівники теплового району «Дорошенка». Тут вже здійснено демонтаж одного котла ТВГ-4Р. Залишається підготувати майданчик для встановлення фундаменту більш сучасного і економічного котла КСВ з тим, щоб більш ощадливо витрачати високовартісний природний газ для виробництва теплової енергії для наших споживачів.

Зберігаємо кожну калорію тепла

Питання раціонального, енергоощадного використання теплової енергії є пріоритетним для нашого підприємства. Це контролює Теплова інспекція підприємства та керівники теплових районів.

На території Вищого професійно-технічного училища №13, що знаходитьсяу тепловому районі «Пасічна», здійснено відновлення та заміну теплоізоляції на магістралі подачі теплоносія, яка розташована на поверхні землі.

За час експлуатації цієї ділянки тепломагістралі в деяких місцях відбулося порушення теплоізоляційного шару. Теплотраса проходить на поверхні землі, тож порушення теплоізоляції спричиняє втрати теплової енергії. Для запобігання цьому було здійснено роботи по заміні теплоізоляційного покриття. Як можна переконатися, всі роботи виконано ретельно і якісно. Відтепер жодна калорія теплової енергії не буде втрачатися намарно.

Здійснено заміну теплоізоляції

19.02.2019 р.

Питаннями енергозбереження на підприємстві займається і контролює Теплова інспекції разом із керівниками теплових районів обласного центру. Одним з головних завдань цієї служби є контроль за транспортуванням теплоносія і зведення до мінімуму втрат теплової енергії.

Саме тому увагу привернула тепломагістраль, що на вулиці Софіївка, в тепловому районі «Позитрон». Вона проходить біля новозбудованого будинку для учасників АТО і завершується на території Екстреної медичної допомоги. Ця теплотраса прокладена над поверхнею землі і за час своєї експлуатації в окремих місцях було виявлено часткове порушення теплоізоляції. З метою не допускати втрат теплової енергії було вирішено здійснити заміну теплоізоляційного шару на всій ділянці тепломережі, що проходить над поверхнею землі. Цю роботу було проведено в стислі терміни і нині ціла ділянка тепломагістралі має новий надійний теплоізоляційний шар. Отже, тепер жодна калорія теплової енергії не піде намарне.

Впроваджуємо європейську техніку

15.02.2019 р.

На ДМП «ІФТКЕ» велика увага приділяється модернізації технологічного і технічного парку на всіх об’єктах теплогенерації обласного центру.Вчасно відбувається заміна застарілого і морально зношеного обладнання на нові взірці європейського рівня.

Так, днями на котельні, що на вулиці Симоненка, 3а в тепловому районі «Позитрон» розпочато монтаж сучасного високоефективного мережевого насосуWiloSCP200/560 НАС виробництва Німеччини. Нині тут відбуваються роботи з обв’язки і приєднання агрегату до мереж живлення води і електричної енергії.

Це черговий крок з оновлення технологічного парку та застосування на Прикарпатті передової європейської техніки. Продукцію фірми,Wilo,відрізняє німецька якість, висока технологічна надійність, просте технічне обслуговування без відокремлення напірних та всмоктуючих трубопроводів. А застосування сучасних частотних перетворювачів надає можливості у здійсненні енергоощадного використання енергетичних ресурсів, що в кінцевому рахунку спрямовано на зменшення цінового навантаження на наших абонентів теплової енергії.

На варті енергозбереження

09.04.2019 р.

Залишаються вже лічені години до завершення опалювального сезону 2018/2019. Але роботи в теплових районах обласного центру не припиняються ні на один день.

Нині до слова запрошуємо Євгена Гудза – заступника начальника Енергетичної служби ДМП «ІФТКЕ».

Євгене Васильовичу, чим зайняті спеціалісти Енергетичної служби теплогенеруючого підприємства в останні дні перед завершенням опалювального сезону?

Фахівці нашої служби, не залежно від дати на календарі, зайняті втіленням в життя головних принципів роботи нашого підприємства – енергозбереженням, раціональним використанням енергоносіїв на підприємстві, впровадженням систем автоматизації, тощо.

Так, лише на минулому тижні, було здійснено запуск в роботу і наладка нової версії автоматики захисту парового котла №1 в котельні, що на вулиці Чорновола, 47. Ця котельня забезпечує потреби дуже важливих соціальних об’єктів міста, таких як Івано-Франківський обласний Перинатальний центр та Перша міська поліклініка. Тому до надійності роботи автоматики тут особлива увага.

Також на минулому тижні було здійснено поточний ремонт схеми захисту і регулювання котлів та допоміжного обладнання в котельні, що на вулиці Хриплинська, 11а. Тут було виконано перепрошивку покращеного варіанту програми забезпечення надійного захисту та регулювання теплогенеруючого обладнання.

Це лише окремі поточні роботи, які контролюють і виконують фахівці нашої служби.

Встановлюємо новітнє європейське обладнання

19.04.2019 р.

У тепловому районі «Пасічна» встановлено новий потужний мережевий насос німецького виробництва.

На днях в котельні, що на вулиці Набережна, 8а було розпочато монтаж нового високоефективного мережевого насосу Wilo NLG150/400-55/4-12 з частотним перетворювачем FC-202P55KT4E20H2XGX. Нині тут виконуються роботи по прив’язці агрегату до мереж живлення води та електричної енергії. Потужність насосу 55 кВт. З понеділка, 22 квітня, заплановано розпочати пуско-налагоджувальні роботи.

Сучасний мережевий насосWilo, виробництва Німеччини, замінив застаріле насосне обладнання, яке було встановлено в цій котельні ще у 1967 р.

Це черговий крок по оновленню технологічного обладнання котелень,ДМП «ІФТКЕ», запровадження провідної високоефективної європейської техніки. А застосування частотних перетворювачів дає можливість плавного пуску агрегату, що подовжує термін його використання і дає можливість ощадного використання електричної енергії.

Котельня на вул. Довга, 68 а: великий крок вперед

01.07.2019р. Модернізована котельня, що на вулиці Довга, 68а все більше набуває свого нового значення і якості.

За останній час тут відбулися суттєві зміни. Спеціалісти фірми «ENERTEX» (м. Марсель, Французька Республіка), що стали переможцями міжнародного

тендеру, встановили чотири нових мережних насоси німецької фірми «Wilo-NL-80/250-2-12» і виконали їх обв’язку до мереж водо- і електропостачання.

На майданчику хімводоочистки з’явилися три нові ємкості для технологічної води. На другому рівні розташування системи трубопроводів вже змонтовано два шламоуловлювачі системи підготовки та очистки води.

А найголовніше: 30-тонна конструкція водогрійного газового котла вже перемістилася з вулиці на своє стале робоче положення і монтажні групи фахівців «ENERTEX» приступили до приєднання технологічних мереж.

Попереду ще багато роботи, але вже нині стара котельня набуває обрисів сучасного теплогенеруючого об’єкту.

Розпочалися пуско-налагоджувальні роботи

31 жовтня 2019 р. розпочався процес пуско-налагоджувальних робіт нового котла потужністю 9 МВт в котельні, що розташована на вулиці Довга, 68а.

Спеціалісти від фірми  «ENERTEX» (м.Марсель, Французька республіка), що виграли міжнародний тендер і виконують монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, приступили нині до програмування та розпалювання пальника котла, програмування рецеркуляційних насосів та економайзера.

Відлік часу розпочато

27 листопада 2019 р. об 11:00 годині розпочато відлік часу пробного пуску новітнього газового котла в котельні, що на вулиці Довга, 68а.

Тут спеціалісти фірми  «ENERTEX» (м. Марсель, Французька республіка), що здійснюють реконструкцію цього теплогенеруючого об’єкту встановили сучасний газовий котел «ICI Caldaie TNOXEN 9000/12», виробництва Італії, потужністю 9 МВт із газовим пальником «WeishauptWM-G50/2», виробництва Німеччини та іншим технологічним обладнанням.

Вимоги пробного пуску передбачають надійну, безперебійну  роботу цілого комплексу нового теплогенеруючого обладнання протягом 72 годин. За цей час спеціалісти фірми  «ENERTEX» також здійснюють навчання працівників котельні, котрі незабаром приймуть під своє обслуговування новітнє обладнання. Проводиться ретельне роз’яснення щодо всіх нюансів роботи і управління котлоагрегатом. Навчання проходять як в кімнаті оператора на керуючому технологічним процесом комп’ютері, так і безпосередньо на самому котлоагрегаті та пальнику.

Котли ТВГ, що досі забезпечували тепловою енергією абонентів прилеглих багатоповерхівок, відключені. Постачання тепла взяв на себе новітній котлоагрегат. У середині котла завирував вогонь, а зі встановленої новітньої труби в осіннє сіре небо піднявся хвіст білої пари викидних газів.

Здійснюється черговий крок з оновлення теплогенеруючого обладнання підприємства за зразками сучасних європейських технологій.

Урочисте відкриття котельні

27 лютого 2020 р. відбулося урочисте відкриття модернізованої котельні, що розташована на вулиці Довга, 68а.

На цю подію до модернізованого теплогенеруючого об’єкту приїхали представники Європейського Банку Реконструкції і Розвитку (ЄБРР) Ігор Князем та Денис Гайовий.

Від міської ради взхяли участь міський голова Руслан Марцінків, перший заступник міського голови Микола Вітенко, заступник міського голови з економічних питань Руслан Гайда.

Від компанії «ENERTEX», яка була виконавцем робіт, був присутній директор компанії  Аладеніс Джюліан.

Від нашого підприємства в урочистому відкриття брали участь директор ДМП «ІФТКЕ» Євгеній Герасименко,  директор з економіки ДМП «ІФТКЕ» Михайло Сурков, заступник директора зі стратегічного розвитку Ігор Лесів, заступник дитректора із загальних питань Любомир Богославець, в.о. головного інженера Михайло Кобилянський, заступник головного інженера Богдан Мимоход.

Проект «Модернізація котельні по вул. Довга, 68а з установкою нового газового котла загальною потужністю 9 МВт» – одна із інвестиційних складових проекту “Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська”, який фінансується за кредитні кошти ЄБРР та грантові кошти уряду Швеції.

Виконавцем даних робіт є Компанія «ЕНЕРТЕКС», яка була  визначена на основі відкритого тендеру за Правилами та політикою закупівель ЄБРР.

Ціна Контракту: 736 922,12 Євро.

Котельня на вул. Довгій, 68а, загальною потужністю 23,1 МВт (20,559Гкал/год), забезпечує послугами з централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання житловий сектор, бюджетні заклади та інших споживачів.

В котельні здійснюється  якісне регулювання температури теплоносія  в залежності від температури зовнішнього повітря. Існуюча теплова схема котельні здійснює відпуск теплоносія по температурному графіку 110-70оС  на потреби опалення та в неопалювальний період теплоносія t=65°С на потреби гарячого водопостачання. Режим роботи котельні на потреби опалення – цілодобово на протязі 179 днів осінньо-зимового періоду, на потреби гарячого водопостачання для ІТП цілодобово та цілорічно.

До впровадження проекту на цій котельні експлуатувалося  3 водогрійних газових котли: КВГ-7,56 (1982р.), ТВГ-8М (1969р.), ТВГ-8М (1969р.),  які  були обладнані газовими пальниками для роботи на середньому тиску газу, автоматикою безпеки горіння та регулювання.

Відповідно до проекту в котельні було встановлено стальний водогрійний жаротрубний газовий котел потужністю 9 МВт (виробник ICI Caldaie S.p.A.(Італія), марка TNOX EN 9000), з тягодутєвим обладнанням, автоматикою безпеки, автоматикою регулювання котлових параметрів з коефіцієнтом корисної дії не менше 92%. З повністю автоматизованим газовими пальником ( виробник Німеччина WeisHaupt маркаWM-G50/2-A, ZM-NR (Low NOx))  та автоматизованою системою захисту, димоходом, та окремою димовою трубою. Також було встановлено котел-утилізатор димових газів для 9 МВт нового газового котла, включаючи всі необхідні трубопроводи, засувки, датчики. Виконано заміну чотирьох мережних насосів (виробник Німеччина Wilo марка NL80/250-45-2-12)  кожен потужністю електродвигуна 45 кВт з напором 80м вод. ст та витратою 120м3/год для роботи з існуючими частотними перетворювачами, та змонтовано  автоматизовану систему хімводопідготовки (Grunbeck Delta-p) та автоматичну хімічну деаераційну установку (продуктивністю 7м3/год  до 10 м3/год)

Також було виконано ремонт фасаду та приміщення котельні.

Загальний економічний ефект після впровадження проекту складе 4 875 тис. грн. в перший рік повноцінної роботи.

Зменшено споживання природного газу на 708 тис. м3 в рік.

Економія коштів за рахунок зменшення споживання газу 4487 тис. грн.

Зменшення споживання електроенергії складе  109 тис кВт/год в рік.

Економія коштів за рахунок зменшення споживання електричної енергії 388 тис. грн.

Зменшення викидів СО2, складе 0,186 тон в рік

Зменшення викидів складе Nox 0,466 тон в рік.

Термін окупності: 4,1 роки

Монтаж великої ділянки нових попередньо-ізольованих труб

Серпень 2021 р. Тривають роботи по заміні великої ділянки зношених труб розподільчої тепломережі діаметром 159 мм в районі зеленої зони вулиць Млинарська-Флотська, що неподалік Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Проведено земляні роботи і розпочато встановлення і монтаж нових попередньо-ізольованих труб. Обсяг робіт становить понад 200 пог. м.

Відновлено теплоізоляцію

Листопад 2021 р. У тепловому районі №1 відновлено теплоізоляцію  повітряної тепломережі, котра проходить по вулиці Ціолковського від котельні, що на Федьковича, 91.

Спеціалісти теплового району під керівництвом майстра Михайла Перепічки демонтували старий, зношений в окремих місцях теплоізоляційний шар і встановили нову, надійну теплоізоляцію. Це мінімізує втрати теплової енергії на наступні роки.