• Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Обід: 12-13

Порядок відключення

Порядок відключення

 

До уваги мешканців міста, відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання житлових будинків регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 21.07.2005р. № 630 ( із внесеними змінами від 31.10.2007р. №1268) та Порядком, затвердженим центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, зокрема наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 (із внесеними змінами Наказом Мінжитлокомунгоспу за №169 від 06.11.2007р.) «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» передбачено відключення від мереж ЦО і ГВП не окремих квартир, а житлового будинку в цілому.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради у відповідності з законодавством створено постійно діючу міжвідомчу комісію щодо відключення споживачів від централізованого теплопостачання та влаштування автономних систем теплопостачання.

Власник, наймач (орендар) приміщення (квартири) який бажає відключитися від центрального опалення повинен звернутись до такої комісії з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення, яка після її розгляду приймає рішення про надання дозволу чи відмову.

Отримавши даний документ, споживач надалі звертається вже безпосередньо до ДМП «ІФТКЕ», де пише письмову заяву щодо видачі технічних умов.

Таким чином, відключення може здійснюватись виключно за рішенням комісії з наданням дозволу на влаштування автономних систем теплопостачання у житлових будинках та будівлях громадсько-промислового призначення з відключенням їх від централізованої системи теплопостачання, після виготовлення проекту та виконання робіт, передбачених проектом індивідуального теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО. Після виконання всіх вимог Порядку, за участю представника власника житлового будинку (ЖЕО), представником монтажної організації, яка реалізує проект, представника виконавця послуг з ЦО (ДМП «ІФТКЕ») та власника квартири, або уповноваженої ним особи, складається Акт про відключення встановленої форми, який є підставою для припинення нарахування плати.

Додатково наголошуємо, що 25.01.2010р. внесено протест Заступника прокурора м. Івано – Франківська до Івано – Франківської міської ради про визнання незаконним п.2 рішення XL сесії Івано – Франківської міської ради від 31.03.2009р. “Про основні принципи забезпечення м. Івано – Франківська теплопостачанням та гарячим водопостачанням” та рішення XLIIсесії міської ради від 04.06.2009р. “Про основні принципи забезпечення міста Івано – Франківська теплопостачанням та гарячим водопостачанням” в тому числі і визнання незаконним усіх рішень,які прийняті створеною комісією. На даний час справа щодо законності надання дозволів на відключення окремих квартир чи стояків відключення квартир (стояків) від мереж центрального теплопостачання знаходяться у судових інстанціях.

Вищевказана комісія на даний час має право надавати дозволи на відключення від центрального опалення виключно цілих житлових будинків.

Зважаючи на протест прокурора на підприємстві працює спеціально створена комісія, яка розглядає заяви споживачів щодо видачі технічних умов згідно витягів рішень МВК на відключення квартир, що були видані до січня 2010р.

Також ДМП «ІФТКЕ» попереджує, що в разі самовільного відключення без наявних, вище вказаних дозвільних документів, споживачі не звільняються від оплати послуг та не знімаються з абонентської бази підприємства. Окремо по таких квартиронаймачах складаються протоколи про адміністративне порушення, а справи щодо навмисного пошкодження комунікацій передаються до суду. Практика розгляду судових справ про самовільне відключення свідчить, що споживача який незаконно провів роботи по демонтажу системи опалення у власній квартирі зобов’язують не тільки сплатити нарощену заборгованість, але й відновити пошкоджені трубопроводи.