RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Борги за отримане тепло доведеться погасити. Альтернативи нема!
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Борги за отримане тепло доведеться погасити. Альтернативи нема!

27.04.2021

19 квітня завершився опалювальний сезон 2020/2021 рр. у житловому фонді, закладах охорони здоров’я, освіти, культури, установах і організаціях,  на підприємствах Івано-Франківської міської територіальної громади. Опалювальний сезон минув без значних суттєвих зривів і аварійних ситуацій. Про це наголошують у своїх інтерв’ю «Телеканалу 402» директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Євгеній Герасименко (21.04.2021) та телеканалам «РАІ» (22.04.2021) та «Вежа» (20.04.2021) заступник міського голови Руслан Гайда.

У той же час ці керівники у своїх виступах звертають увагу на значне зростання заборгованості споживачів за надані послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання впродовж опалювального сезону 2020/2021 рр.. Рівень розрахунків населення за опалювальний сезон 2020-2021 рр. становить  75%, що значно гірше, ніж за аналогічний період минулих років.

Звичайно тут далася взнаки ситуація із пандемією COVID-19, запровадженням карантинних заходів в країні та Івано-Франківській області і, як наслідок, зростання безробіття і падіння платоспроможності громадян. Проте борги боржникам все одно, так чи інакше, доведеться погасити. Альтернативи цьому нема. Списання боргів НЕ передбачається! Про це наголошують й працівники соціальних служб. Адже борг за комунальні послуги унеможливить подальше отримання субсидій.

Раніше за двомісячний борг у 340 грн автоматично забирали субсидію. Відтепер до уваги береться заборгованість лише за один місяць. Але при цьому субсидію за борги можуть скасувати на ту послугу, за яку є борг. Тобто, якщо утворився борг за централізоване теплопостачання, то й субсидії не буде лише на цю послугу. Якщо боргуєте за все – на все й не буде субсидії.

У той же час, борги за комунальні послуги населення, а зокрема, за отримане централізоване теплопостачання, знекровлюють фінансову спроможність теплогенеруючого підприємства, створюють перешкоди з підготовки теплового господарства до нового опалювального сезону 2021/2022 рр., яка стартувала разом із завершенням сезону, що відійшов до історії.

Тому на ДМП «ІФТКЕ» працює Група по роботі з боржниками. Очолює її Руслан Коростіль. Основним завданням групи є проведення щоденної роботи з боржниками щодо зменшення дебіторської заборгованості, щомісячне інформування споживачів про стан їх розрахунків, проведення попереджувальної, досудової роботи.

–           Наша група працює з тими, хто має борг перед ДМП «ІФТКЕ» за спожите тепло та гарчу воду в сумі понад 8000 грн., – наголошує Руслан Коростіль. – До таких людей ми направляємо попередження і виклик, аби боржник з’явився до Групи по роботі з боржниками для залагоджування ситуації, що виникла. Коли боржник не може оплатити борг, ми пропонуємо здійснити реструктуризацію заборгованості. Для цього слід оплатити 25% від суми боргу, підписати договір на реструктуризацію і надати копії паспорту, ідентифікаційного коду та квитанції про оплату 25% боргу. Реструктуризація надається на один рік.

У випадку, коли боржник не реагує, не йде на контакт чи відмовляється сплатити борг, справа передається на розгляд суду. При позитивному судовому вирішенні боржник буде зобов’язаний погасити окрім боргу всі судові витрати.

Якщо ж і тепер боржник не реагує, працівниками нашої групи направляється вимога-звернення, щоб боржник з’явився до ДМП «ІФТКЕ» і уклав договір про реструктуризацію чи погасив борг. Але в цьому разі від боржника потрібно окрім документів, зазначених вище, на реструктуризацію боргу, ще й квитанція про сплату судових витрат. Станом на сьогодні позовні судові заяви по боржниках складають 6038 справ на суму 55,7 млн. грн.

В разі, коли і в цьому випадку боржник не реагує на пропозиції залагодити борги, справу передається до Державної чи приватної виконавчої служби. Тепер  боржник змушений буде оплатити додатково 10% від суму боргу за послуги виконавчої служби. При ігноруванні виклику  Виконавчої служби її працівники здійснюють опис і арешт рухомого і нерухомого майна боржника. Також повідомляється міграційна служба щодо  унеможливлення боржникові виїхати за кордон без погашення боргу. Одночасно накладається стягнення на отримання ним пенсії чи заробітної плати, блокуються всі картки рахунків у банках.

На сьогодні до Державної виконавчої служби спрямовано 718 справ на суму 8,3 млн. грн.

Група по роботі з боржниками починає свою роботу з доброго слова – відтермінуванням сплати та реструктуризацією боргу, а завершує, в разі не усвідомлення боржниками серйозності ситуації, жорстокими діями – зверненням до суду та примусовим стягненням боргу Державною виконавчою службою. Варто наголосити: борги все одно доведеться погасити. Альтернативи цьому нема!

На фото: Р. Коростіль.