RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://lphd.s-desa.id/desa/https://lphd.s-desa.id/jadwal/https://lini.or.id/yayasan/
http://files.follettcommunity.com/index.html
Запитуєте – відповідаємо
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Запитуєте – відповідаємо

05.02.2021

На адресу нашого підприємства надходять різнопланові запитання від наших абонентів. Деякі, як, наприклад, Ростислав Терлецький, запитує:

«ЧОМУ дотепер в багатоквартирних будинках співвласникам, які мають “індивідуальне опалення” не нараховують частину оплати за опалення місць загального користування, як це встановлено Законом?!»

Як ми вже повідомляли раніше, з 01 травня 2019 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Він вносить ряд нових, і справедливих положень у розподіл і розрахунки спожитої теплової енергії, яка отримана всіма мешканцями багатоквартирних житлових будинків. Це стосується і тих, що мають індивідуальні системи опалення, і тих, що отримують централізовану теплову енергію.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 315 від 22.11.2018 р. запроваджена «МЕТОДИКА розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». «Методика» вступила в силу спільно з вищезазначеним Законом України, тобто із 01.05.2019 року.

Ця «Методика» встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування (далі МЗК) при наявності у них працюючих приладів опалення тощо, де налічуються два та більше споживачів.

Визначення та розподіл обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення МЗК та допоміжних приміщень здійснюється наступним чином:

У зв’язку з тим, що жоден будинок, підключений до мереж ДМП «ІФТКЕ», не має окремих лічильників на опалення МЗК, обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі:

одноповерхова будівля – 20 %;

двоповерхова – 18 %;

триповерхова – 16 %;

чотириповерхова – 14 %;

п’ятиповерхова – 12 %;

шестиповерхова та вище – 10 %.

Отже, мешканцям багатоквартирного житлового будинку, які мають індивідуальне опалення, має надходити платіжні документи на оплату МЗК, як їхня справедлива частка загального отримання послуги теплозабезпечяення, що спожив цілий будинок. І це є справедливо.

Мешканцям, які отримують централізовану теплову енергію, в платіжних документах буде вказана графа на оплату МЗК, яка раніше входила до загального розрахунку отриманої теплової енергії, зафіксованої приладом теплового обліку будинку, але за мінусом витрат, які повинні сплачувати власники «індивідуалки».

Проте, для застосування положень нарахування відповідно до «Методики», в тому числі і проведення нарахування за місця загального користування, згідно Закону, співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком ЗОБОВ’ЯЗАНІ прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Нормативно-правові акти, які затвердженні КМУ та Мінрегіоном на виконання вимог Закону, в тому числі і Методика розподілу, можуть застосовуватися лише в умовах переходу на нові договірні відносини.

Отже, лише після укладання нових договорів нарахування відбуватиметься відповідно до Методики розподілу за місця загального користування власникам квартир, які перейшли на індивідуальне опалення.