Розширена нарада в ОДА
28 вересня в приміщенні Івано-Франківської ОДА відбулася розширена нарада за участю голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, голів об’єднаних територіальних громад з питань підготовки об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017року.
Розширена нарада відбулася на виконання доручення Голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука з метою розв’язання піднятих на Колегії (20 вересня) питань з підготовки до опалювального сезону 2016/2017. Проводили нараду Ярослав Паранюк, заступник голови облдержадміністрації та Жанна Табанець, директор департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури ОДА.
У роботі розширеної наради взяли участь керівники теплогенеруючих підприємств області і зокрема директор ДМП «Іванофранківськтеплокомуненерго» Василь Рущак. У своїй доповіді Василь Степанович звернув увагу керівництво області про проблемну ситуацію, яка склалася і не вирішується із НАК «Нафтиогазом України» щодо неукладання договорів на постачання природного газу, починаючи із жовтня 2016 року.
«НАК «Нафтогаз України» не надав договорів на постачання природного газу з жовтня 2016 року для виробництва теплової енергії бюджетним організаціям та іншим юридичним особам, – зазначив В.Рущак, -НАК «Нафтогаз України» аргументує відмову в постачанні природного газу тим, що за теплопостачальним підприємством числиться борг за спожитий природний газ за минулі періоди. Без погашення боргу, постачання газу здійснюватися не буде».
В той же час В. Рущак зазначає, що у 2016 році підприємством спожито природного газу на 62,715 млн. грн., а в поточному році підприємством було сплачено 81,610 млн. грн. З них 23,166 млн. грн. -оплата за попередні періоди і 58,444 млн. грн. – за 2016 рік, що становить 93,2%.
Заборгованість підприємства за спожитий природний газ по НАК «Нафтогаз Україна» становить 103,378 млн. грн. З цієї суми невідшкодована різниця в тарифах, яка непередбачена жодним нормативним документом станом на 01.09.2016 р. для населення становить 10,082 млн. грн., для бюджетних організацій – 32,691 млн. грн. Нараховані пені і штрафні санкції складають 57,826 млн. грн. І розвязання цієї кричущої проблеми залишається донині на рівні держави не вирішеною.