Скільки «важить» комуналка
Газета «Репортер» № 36 (799) від 08.09.2016
Постійному росту тарифів у нас уже ніхто не дивується. Та якщо в теплі літні місяці плата за комуналку ще не так сильно спустошувала сімейний бюджет, то платіжки, які прийдуть за місяць-другий, треба читати хіба під валер’янку. Спробуємо порахувати – скільки й за що доведеться платити.
Тепло й гаряча вода.ÂÂ Цілком логічно, що з новою цінеою на газ, подорожчали гарячі батареї й у тих квартирах, які підключені до централізованого опалення. На сайті «Теплокомуненерго» повідомляється про те, що новий тариф затверджений постановою Нацкомісії ще від 9 червня. І в порівнянні з минулим роком він зріс удвічі. Тобто, якщо минулої зими 1 Гкал тепла коштувала 499,35 грн., то цієї зими – 1099,68 грн.Аналогічно зросла й вартість гарячої води – з 39,88 грн. за куб до 72,29.
Як пояснює заступник директора ТКЕ з розрахунків та реалізації Ігор Угриновський, якщо брати в середньому, то опалення одного квадратного метра площі квартири вартуватиме 27 грн. Плюс абонплата, яка є частиною двоставкового тарифу, вона зросла не суттєво – з 1,80 грн до 1,96 грн. «Цифра, яку я назвав, приблизна, усе ще буде залежати від температури, – пояснює І. Угриновський. – Наприклад, при цій самій температурі, що була у січні 2016 року, у січні 2017 року тепло коштуватиме удвічі дорожче. Якщо буде тепліше, то зростання буде меншим, якщо холодніше – більше. Просто в середньому мало б бути 27 грн. за квадрат».
Також він запевняє, що до початку опалювального сезону ТКЕ майже на 100% забезпечить будинки приладами обліку – тобто фактично люди платитимуть за тепло, яке буде подане до будинку. Крім того, вже зараз встановлено 140 індивідуальних теплових пунктів, які дадуть змогу мешканцям самим регулювати температуру в будинку. Стільки ж ще мають встановити. Лічильники встановлюють за гроші ТКЕ, бо такою є вимога Нацкомісії, а теплові пункти – на кошти Європейського банку та грантів. Людей просять лиш дивитися, аби це все не розікрали.
Євгенія Ступ’як.