RedmiqqBandarpkvBagiqqLonteqqAbangqq788BolaLigadunia365Resmibet66Mega
https://www.montiviz.hu/https://www.geriatri.id/https://medical.upr.ac.id/
Три етапи монетизації субсидій: Що варто знати прикарпатцям?
  • Довідка щодо заборгованості
    +38 (099) 50-62-000
    +38 (098) 50-62-000
    +38 (0342) 50-62-00
  • office@tke.if.ua
  • При аварійній ситуації
    15-82
    56-47-82
    (067)110-11-73
  • Графік роботи
    Пн-Чт: 8-1715
    Пт: 8-16
    Обід: 12-13

Три етапи монетизації субсидій: Що варто знати прикарпатцям?

Три етапи монетизації субсидій: Що варто знати прикарпатцям?

Газета «Галичина» 27.11.2018

Інтернет-сайт «pravda.if.ua» 02.12.2018 – 22:52

Олег Басок

«Живі» гроші замість субсидій для оплати комунальних послуг обіцяє нам уже незабаром український уряд. Однак нині ще важко зрозуміти, чи зможуть українці ці гроші потримати в руках. Та й не ясно, яким чином вони зможуть розпоряджатися коштами, котрі обіцяють переказувати їм на спеціальні рахунки.

Як і було передбачено, вже з січня 2019 року в Україні почнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство соціальної політики України, як повідомили на урядовому інтернет-сайті «teplo.gov.ua», фіналізувало проект відповідної постанови та найближчим часом має намір винести його на розгляд Кабінету Міністрів України.

Розробники постанови також наголошують, що «у проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд заклав достатньо коштів – 55 мільярдів гривень – для того, щоб українці вже з січня отримували «живі» гроші для оплати комунальних послуг. А все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишалося в сім’ї».

Наразі нині безповоротна допомога держави на оплату послуг ЖКГ – субсидія і пільга – надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей у підприємствах–надавачах послуг. Відтак за підсумками опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, або 100 кубів газу (і лише у тому разі, якщо газ та електроенергію використовують для опалення). Таку премію за енергоефективність, як підкреслюють урядовці, цього року за підсумками минулого опалювального сезону отримали понад 1,2 мільйона домогосподарств.

Тож, як обіцяють у Мінсоцполітики, вже з січня вся сума допомоги для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовувати на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Якщо сім’я заощаджувала, то за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути в енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел.

Однак не все так просто. Урядовці наголошують, що оскільки в країні субсидію отримує майже половина українських сімей, одномоментно монетизувати допомогу для кожного буде складно. Урядовці планують максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг і щоб українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи. Тому вирішено провести її у три етапи.

«З 1 січня 2019 року «живі» кошти на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів – від розміру витрат на комуналку та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати», – йдеться у повідомленні.

Наразі, як бачимо, розкрито лише загальну схему того, як надаватимуть субсидії громадянам у готівковій формі та певні етапи запровадження монетизації субсидій. Однак для того, аби зрозуміти, як вона працюватиме, потрібно знати деталі. Зокрема щодо того, як відкриватимуть рахунки у держбанку для громадян. Яким чином вони зможуть коригувати суми оплати, коли споживають менше, ніж передбачено нормами. Також наразі не ясно, як вони зможуть використовувати «на власний розсуд» залишок коштів. Тож чекатимемо на остаточне урядове рішення.